Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов през нощта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Риболов през нощта

    Колеги, както знаете в закона за риболов има член още от Татово време, забраняващ риболова през нощта. Това прави риболова на сом от брега почти невъзможен и лишава другия риболов от улов на активните нощно време риби. На много места из риболовните форуми се говори и негодува срещу това положение, още повече че почти никъде из Европа няма таква забрана. Затова предлагам да направим следното:

    Първоначално публикуван от Katana
    Ами да вземем да пуснем една петиция из интернет. Все ще е по-добре от нищо. От тотото можеш да спечелиш само ако си пускаш фиш, ако стоиш и само мрънкаш файда йок.
    Затова предлагам да обмислим един текст с предложение за отпадане на забраната за любителски риболов през нощта и да я адресираме до Народното събрание. И да си спретнем една петиция тук:

    http://bgpetition.com/

    А всеки от нас ще я разпространи където може. Наши братя има във всеки форум и съм убеден, че петицията ще бъде подкрепена.
    Е, какво ще кажете?

    П.П. Бих я пуснал и сам още сега, но текстът трябва да бъде добре формулиран. Затова смятам, че е по-разумно да го обсъдим повече хора, а самото пускане на петицията не е проблем.

    Цялата дискусия е тук:

    http://forum.fishing-mania.com/viewt...=492709#492709

    Надявам се някои юридически грамотни колеги да помогнат да стъкмим текста за петицията за да може да я пуснем колкото се може по-скоро.

  • #2
    Re: Риболов през нощта

    Да обаче си има и негативите.
    Хвърляш 2 въдици и една мрежа и готово.
    То през деня няма никакви проверки а какво остава за през ноща

    Коментар


    • #3
      От: Риболов през нощта

      Тия с мрежите едва ли са особенно притеснени от забраната на нощният риболов . Ако има рибари и нощем ще им е по-кофти .
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #4
        От: Риболов през нощта

        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
        Тия с мрежите едва ли са особенно притеснени от забраната на нощният риболов . Ако има рибари и нощем ще им е по-кофти .
        Много точно. Сега като знаят, че нощем няма никой и си дънят както си искат. А ИАРА-джиите и без това не ходят нощем на проверки без полицейска охрана, иначе лошо. А щом се разреши нощния риболов и за тях ще е по-лесно.

        Коментар


        • #5
          От: Риболов през нощта

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Ако има рибари и нощем ще им е по-кофти .
          Нищо подобно! Много пъти ми се е случвало при няколкодневен риболов на Дунав нощем да се будя от шум от лодка/и гласове на мрежари/, и като изляза от палатката, те си опъват мрежите в/у захранения участък!....и като стане разправията, довода им е "железен": "да имаш нотариален акт за тук....?" Смятам, че само с присъствие няма да ги спрем.
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #6
            От: Риболов през нощта

            Излиза ,че забраната за нощен риболов пречи единствено на редовните рибари .
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: Риболов през нощта

              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
              Нищо подобно! Много пъти ми се е случвало при няколкодневен риболов на Дунав нощем да се будя от шум от лодка/и гласове на мрежари/, и като изляза от палатката, те си опъват мрежите в/у захранения участък!....и като стане разправията, довода им е "железен": "да имаш нотариален акт за тук....?" Смятам, че само с присъствие няма да ги спрем.

              Има малка разлика...
              Нощем е забранен САМО любителския риболов !!!
              Стопанския по Дунав е разрешен.
              Така, че е напълно законно да има лодки, които хвърлят мрежи нощем..
              (Друг е въпроса колко от тях за законни)

              За колегиалност в случая няма какво да говорим

              Коментар


              • #8
                Re: Риболов през нощта

                Ако има съвестни колеги по водоемите и контрол (като звъннеш ИАРА да идват) ще е много добре.
                Например в момента тъпата забрана за риболов на пъстърва през седмицата - бракониерски рай - няма кой да им пречи.
                Същото е и със забраната през размножителния - свестни рибари няма ИАРА и тях ги няма - рай за бракониерите.

                Коментар


                • #9
                  От: Риболов през нощта

                  Не се самозалъгвайте, хора. Забрани, ограничения, дрън-дрън... За народ-нихилист законът е "врата в голо поле"... Беше забранен риболовът от лодки, защото няма как да се контролира - намериха се средства и това ограничение отпадна. Забранен е нощният риболов, но "не е отменен" - кой го спазва и кой го контролира? Няма ли контрол и наказания - няма спазване. Така е в милата ни татковина - поне за сега. Какво да се прави... народо-психология.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Риболов през нощта

                    Ммммммм.......да по видело Сом си нема и това е, освен ако не се забиеш до уши в батака и не го мъчиш на некакви изкуственни примамки, ама то тогава и толко Сом ще хванеш.........друго си е нощеска когато завият Чакалите да го изненадаш със сочен букет пиавици или некоя болна каракудка.А що се отнася до Закон,Държава,ИАРА.........и там другите производни изобщо нема смисъл да я умуваме'' все тая''......казвам Аз

                    Коментар


                    • #11
                      От: Риболов през нощта

                      Здравейте,аз съм от хората които не си изкарват прехраната с риболов.Ходя само и единствено за удоволствие.Много от вас предполагам знаят какъв кеф е посред нощ да ти се сгъне пръчката,започва една суетня -каде беше фенера ,коя пръчка се сгъна ,каде е кепа,абе голяма тръпка си е.Тъй че аз съм за нощния риболов.Пък който си е браконер едва ли го спира закона
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Риболов през нощта

                        Много ме съмнява да отменят закона.Аз лично съм глобяван за нощен риболов на Дунава.На въпроса ми защо ме глобява мен който имаше 3 въдици по една кука а не проверява лодкарите с каква мрежа ловят и въобще мрежа имат ли или само един голям акумулатор който им служи за `осветление`.Служителят просто ми отговори -Ти взе много да приказваш.
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Риболов през нощта

                          Брех-добре,че се зачетох...отскоро съм сладководен риболовец и си нямах понятие,че нощния любителски риболов е забранен...!?Накупих си светещи плувчици,едно-друго и кВо сА...?Хич да не опитвам,така ли?
                          Инак бракониерите адски ме нервят-мрежари,с ток и прочие измет...!Миналото лято едни ги виждам до Севлиево как изтрепали рибата с ток и я събират,нададох вой,ония се изрепчиха...надупчих им гумите на колите,докато се усетят(два леки автомобила) и беж...!Звъня,където трябва,ама никой не е отишъл...за огоромно съжаление контролните органи са партия с бракониерите...то кое ли не е така в наше село...!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От: Риболов през нощта

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Брех-добре,че се зачетох...отскоро съм сладководен риболовец и си нямах понятие,че нощния любителски риболов е забранен...!?
                            Ето това също е голям проблем - как да имаш понятие като сайта на ИАРА е една голяма боза.
                            Ако ти трябва нещо и решиш да ловиш по правилата, трябва да изчетеш хиляди неясни наредби закони и т.н. които са много трудно откриваеми.
                            Риболовец съм от доста години и не съм видял един просто написан закон - какво може и какво не може любителя риболовец.
                            Всичко е една голяма боза.
                            Сигурен съм, че не си единствения, който не е запознат, даже съм 99% убеден, че повечето рибари дори не знаят кога са забраните през размножителния
                            период и по колко риби и с какви размери могат да задържат.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: От: Риболов през нощта

                              Има и разбираеми правила какво може и какво не може.

                              http://img266.imageshack.us/img266/1095/1011987.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X