Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

    Привет, колеги!

    Имам въпрос за извънбордов двигател за лодка 4-6 к.с. За около 2100 лв. се намират двигатели Ямаха 4 к.с. и Меркюри/Маринер 6 к.с. До колкото знам Ямаха правят едни от най-хубавите и икономични двигатели. За другата фирма знам, че са известни, но не съм на ясно с качеството. Някой може ли да ми помогне в избора? Все пак втория двигател е с 30% по-мощен, но не знам за славата им по отношение на качество, икономичност, сервиз.. Ще се ползва с лодка около 3 м. Моля не ми предлагайте други мотори.
    Предварително благодаря!
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Привет, колеги!

    Имам въпрос за извънбордов двигател за лодка 4-6 к.с. За около 2100 лв. се намират двигатели Ямаха 4 к.с. и Меркюри/Маринер 6 к.с. До колкото знам Ямаха правят едни от най-хубавите и икономични двигатели. За другата фирма знам, че са известни, но не съм на ясно с качеството. Някой може ли да ми помогне в избора? Все пак втория двигател е с 30% по-мощен, но не знам за славата им по отношение на качество, икономичност, сервиз.. Ще се ползва с лодка около 3 м. Моля не ми предлагайте други мотори.
    Предварително благодаря!

    Меркюри = Мерседес
    Яамаха = БМВ

    Аз съм с първото и грижи не съм имал. Сервиз имат в Долни Лозен, ама съм ги ползвал само за профилактика, за сега.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

      Колега, много зависи, къде ще ползваш лодката..........
      4 к.с е добре за 3м лодка с един човек във вътрешен водоем. Но за морето е супер малко. Изобщо всяка лодка има таван на мотора, твоя предполагам е 10 к.с, та тоя таван е занижен с 25% от производителите на лодката за безопасност. Слага се 1/2 за язовир и 100% за море. От цените разбирам че става въпрос за 4т двигател. Аз ако съм на твое място ще сложа този от 6 к.с това са 50% от реалното което може да изнесе лодката, но с двама души и силен насрещен вятър пак може да ти дойде малко дори на яз.Искър. но от друга страна ако мислиш сам да тролиш и 4 к.с са достатъчни. Колкото повече толкова повече, както казва Мечо Пух. И двете марки са супер добри машини, при положение че използваме или аз поне, тези двигатели по макс 50-70 часа на година ще имаш мотор за 20 години. Важно е разбира се да се поддържа и обслужва правилно.
      Успех
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

        Ясно е че повече кончета ,по добре . За Меркюри съм с убеждение ,че са по добри при по големи двигатели. Ямахи съм имал чисто нови 4 бр . досега 2 бр. -2,5 к.с. 1 бр. 4 к.с. и един бр.25 к.с..Ако не ти се купува малко по голям ( 6 - 10 к.с.),и решиш да залагаш на малките - правилния за мен е 2,5. Изводите които имам лично: Между 4 и 2,5 к.с. разликата във тягата е минимална . 2, 5 е по лек ,по безшумен , и ако искаш вярвай гори наполовина на 4 к.с. Подчертавам, че това е мое мнение ,за мотори които съм имал и ползвал. Удоби са за тролинг ,и разходка .Ако търсиш нещо повече ( а и дотам ще стигнеш) ,инвестирай в по мощен двигател .Успех

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

          Колегите са прави за по-мощният двигател. Аз съм с лодка 3,20м и съм с 10к.с. на HONDA. Също съм много доволен от марката, но понякога (особено при силно вълнение) си иска по-мощен двигател.
          Съвет - виж на лодката колко и дават и си вземи максимума или най-малкото следващият с по-малко мщност, но по-надолу не слизай.
          Успешно плаване
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

            Благодаря. За съжаление бюджетът за лодка и мотор е около 3500-4000 лв. По този повод някой може ли да каже мнение за лодките Спортех Шелф (Sportex Shelf). До колкото разбрах са правени в Украйна, но с хубави материали. Загледал съм една 3.10 м. Лекичка ми се вижда -32 кг., а и евтина. Дъното е от плочи. Няма кил.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

              В никакъв случай не си вземай лодка без кил! Тя не е подходяща за работа с двигател, още по-малко за тролинг... Това, че е 31кг, не значи, че е удобна за носене "под мишница"...

              Щом държиш да е от тези 2 марки мога да ти препоръчам:
              1. Меркури F8 - предимства: 2-цилиндров и много по-малко вибрации, идеален за тролинг и същевременно за глисаж. тегло 38кг. Цена 3370лв НОВ с гаранция... За Ямаха F8 в момента искат 4342лв...
              2. Меркури F5 - предимства по-мощен и по-лек от Ямахата F5, която струва 2500+лв, и е с по-голямо тегло (27кг срещу 25). Цена 1955лв НОВ с гаранция

              В момента цените на Ямаха са надути, а доскоро не беше така... Но неотдавна ги вдигнаха с около 20% заради "валутния курс"... В същото време Меркури пък намалиха своите цени...

              Не бих казал, че има съществена разлика в качеството и надеждността между Ямаха, Меркури или някоя от останалите световни марки, когато говориме за малък двигател за любителски риболов...

              Ямаха било Мерцедес, а Меркури - БМВ... Няма такова нещо Освен, ако смисълът не е, че и двете са световноизвестни марки и което и да имаш от двете все е хубаво
              Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 14-04-10, 10:37. Причина: пропуск...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

                Аз бях загледал Меркурий F6 със 6 к.с. Предполагам, че е форсиран модел на F5. Мисля, че беше 2123 лв., 25 кг. Дали ще му трябва допълнителен резервоар?
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  Аз бях загледал Меркурий F6 със 6 к.с. Предполагам, че е форсиран модел на F5. Мисля, че беше 2123 лв., 25 кг. Дали ще му трябва допълнителен резервоар?
                  Обикновено - да.
                  А за Украинските лодки не те съветвам. Виждам, че е лека, ама се чудя, защо ли?
                  При Киров-Бош погледна ли?
                  П.С. Ако имаш път наоколо, звънни та да се видим. С лодки се занимавам отдавна. За лична употреба, та имам много за споделяне.
                  Последно редактирано от Пенчо; 14-04-10, 11:39. Причина: допълване

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

                    Нещо четох, че Хондите имали проблеми..
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Аз бях загледал Меркурий F6 със 6 к.с. Предполагам, че е форсиран модел на F5. Мисля, че беше 2123 лв., 25 кг. Дали ще му трябва допълнителен резервоар?
                      да - меркури 4, 5 и 6кс са еднакви като механика...
                      8кс вече е 2 цилиндъра, 38кг и струва 3300лв, но пък си има резервоар в комплекта
                      Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 22-04-10, 16:53. Причина: допълнение
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за извънбордов двигател за надуваема лодка

                        Аз съм с Меркюри 8. Дефорсирана десятка. Взех го втора ръка от Гърция преди 4 г. за 700Е.
                        От фирмен сервиз, напълно обслужен. За сега никакви ядове нямам с него. В гръчко, нещата с моторниците и моторите, са поставени на съвсем различна база, спрямо тук. Факт е, че ходихме при нотариус, за продажбата.
                        Имам чувството, че няма грък без лодка. Избора е огромен. Тук тези неща тепърва прохождат.
                        Последно редактирано от Пенчо; 22-04-10, 17:01. Причина: пропуск

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X