Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kъде кълве?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Бях обещал да споделя и го правя:
    Уцелих на много кофти време - студено и силен вятър, а като капак цяла нощ беше валяло и през деня препръскваше. Казаха че сутринта рано е кълвало - аз стоях от 10:30 до 15:30. В гьолчето наистина има големи екземпляри и то не са 1-2, ами много. Заради времето не извадих платформата и реших да ловя на мач или дъно. Да ама издънка, половината такъми за мача останаха в колата (а жена ми замина с нея из София) и се наложи да зарежа мача и да ловя на дъно. До тук все пак добре, но както казах не кълвеше, хем бях си купил и от местните пелети. Те между другото много бързо се разтварят във водата и реших да пробвам на мои. Носех си едни с аромат на месо, кръв и ягода - подходящи за големи шарани, сом и др. Сложих и чудо - 3 удара в рамките на 10 минути. Много силни, но за съжаление еднократни. При вадене на въдицата 2 пъти куката я нямаше - повода скъсан по средата. Позамислих се малко и реших, че може да е я някоя щука, я някоя сулка, тъй като, както казах, тези пелети се ползват и за хищници. Пък се оказа, че имало щуки по-големи от 6 кг там.
    И така продуха ме, видях няколко големи гръбчета как подскочиха и те това беше. Следващият път се надявам, като мина от там да е хубаво времето и да имам възможност да ловя на щека примерно.
    Направо завиждам на софиянци, за чудното гьолче за спортен риболов. Тук край Варна такива няма...
    Следващия път мини през село Конска, там си има специялен гьол за спортен риболов. Намира се веднага след Брезник по пътя за Трън и си земи влакна за чудовища, абе ето плакни си дзъркелите за какво става въпрос http://www.funsport.bg/ Последния път като бях там имаше един сом албинос подобен на чудовището от Лох Нес.
    Последно редактирано от killyou; 28-06-11, 18:15.

    Коментар


    • От: Kъде кълве?

      Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
      Следващия път мини през село Конска, там си има специялен гьол за спортен риболов. Намира се веднага след Брезник по пътя за Трън и си земи влакна за чудовища, абе ето плакни си дзъркелите за какво става въпрос http://www.funsport.bg/ Последния път като бях там имаше един сом албинос подобен на чудовището от Лох Нес.
      И за там съм чувал, но не ми е по път, трябва специално да отида. Но още не съм си измислил маршрут това лято за почивката, може да е свързано и с минаване от там.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • От: Kъде кълве?

        Тук кълве сериозно
        http://vbox7.com/play:c7911e7f43
        LZ1DWW

        Коментар


        • От: Kъде кълве?

          Ай стига бе, тука с гегата да ги биеш
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • От: Kъде кълве?

            Днес, за един час на плажа в Лозенец - един барбун, един скорпид и две платерини, но си тръгнах, баш като излизаха платерините.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Kъде кълве?

              Вчера на "Огняново" си поставих личен рекорд по улов на стръвен хищник

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1240013.JPG
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5287985

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1240017.JPG
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5287986

              Толкова слънчак не бях виждал през живота си. Непрекъснато се ловяха, включително и 3-4 см "парцали", които често се изхитряваха да налапат куката до г*за.

              Дали този вид в този гьол не е останал с много слаба конкуренция?

              Освен слънчака имаше рядко кълване на шарена риба - някой и друг мерен клен, рядко червеноперка и уклей.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-07-11, 11:05.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Kъде кълве?

                Слънчакът е унищожител на другите видове риба. Той хвърля един от първите хайвера си и веднага почва да яде хайвера на другите риби. Така полека-лека ги унищожава.

                Коментар


                • От: Kъде кълве?

                  Видя ли много часовници/слънчаци/ да посягат, обръщам на царевица и топчета стериопор, иначе няма спасение от тая гад, мятал съм на 70/80 метра навътре и пак съм вадил от тях, угоени като средно-голяма таранка.А куката и с куковадача да я извадиш зор работа, повечето пъти ги цепя под/зад хрилете и я откачам.

                  Коментар


                  • От: Kъде кълве?

                    Между другото големите слънчаци са рядко вкусни. С бяло месо са като костура(нали уж са от едно и също племе) и пържени са убиЙц. Никога не ги дера - че то кожата им е едно от най-вкусните неща - накисвам ги с малко оцет преди да почна да ги чистя и няма проблем.

                    Коментар


                    • От: Kъде кълве?

                      Много кокаляк бе, Тишо, иначе са вкусни, каквото се хване го правя на скара директно на брега/с люспите, чистя само хриле и карантия - стопяват се/, да не се мотаят в живарника.

                      Коментар


                      • От: Kъде кълве?

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Слънчакът е унищожител на другите видове риба. Той хвърля един от първите хайвера си и веднага почва да яде хайвера на другите риби. Така полека-лека ги унищожава.
                        Това ясно, ама май си има и помощници. Край едно огнище намерихме остатъци от "парашут" ...

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Видя ли много часовници/слънчаци/ да посягат, обръщам на царевица и топчета стериопор, иначе няма спасение от тая гад, мятал съм на 70/80 метра навътре и пак съм вадил от тях ...
                        То хубаво, ама бях тръгнал на директен да търся клен и уклей.

                        Интересното беше, че се обадиха съвсем слабо червеноперки, а костурът го нямаше никакъв. Иначе, това са едни от най-масово срещаните риби.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Kъде кълве?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Това ясно, ама май си има и помощници. Край едно огнище намерихме остатъци от "парашут" ...
                          Те тия "помощници" нямат свършване.

                          Коментар


                          • От: Kъде кълве?

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            Те тия "помощници" нямат свършване.
                            Хаѝде Тишо, на това ли се надяваш?.. Ако сами ние не се намесим, няма коѝ - няма ИАРА, няма държавност (и държава), а от България е останало само едно лошо място за живеене.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Kъде кълве?

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Хаѝде Тишо, на това ли се надяваш?.. Ако сами ние не се намесим, няма коѝ - няма ИАРА, няма държавност (и държава), а от България е останало само едно лошо място за живеене.
                              Да се намесим колко? И за кой път? Файдата е нулева колкото и да се месим ако няма желание на държавно ниво да се пресече бракониерството или поне да се ограничи. Докато никой не спазва законите ние, риболовците почти нищо не можем да направим сами. Какво да го правя бракониера като го хвана, да го пребия ли? Хубаво, тъй правех преди години ама вече съм достатъчно стар и болен за да ходя по затворите. А не съм и толкова богат, че да плащам за да се отървам. Обезрибяването на водоемите и бумът на бракониерите е свързан с упадъка на обществото и държавата. Това не се оправя със самосиндикални действия и бой. Не виждам оправия поне в близките години.

                              П.П. Отварям фишингманията ей сега и чета:


                              Установиха заложени посред нощ бракониерски мрежи и парагада в района на островите Мишка и Бръшлян

                              01.07.2011 г.
                              RuseInfo.net
                              Към 03.00 часа през нощта се проведе акция по поречието на река Дунав в района на островите Мишка и Бръшлян. Акцията бе проведена от служители на сектор "Рибарство и аквакултури" на ИАРА - Русе. Открити са 2 немаркирани бракониерски мрежи при речни километри 444 и 445. Двете са наййлонови, като едната е дълга 50 метра, а другата 15 метра с "око" 20 мм. Наред с тях е намерена 20 - метрова парагада с 20 куки. За късмет в съоръженията за риболов не са открити повече от 1 риба.
                              Е, за какво си говорим?
                              Последно редактирано от Тихомир; 03-07-11, 17:24. Причина: допълнение

                              Коментар


                              • От: Kъде кълве?

                                Това е улова от днес. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02549.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:5289764 Студ, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02543.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5289763 мъгли и дъжд Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02539.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5289762 а снощи беше чудна лятна вечер.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02538.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5289761

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X