Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kъде кълве?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kъде кълве?

    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    Костурът доста добър!
    Имате ли инфо за Стара речка край гара Асеньово и Кесарево? Някога там гъмжеше от едър кефал, бяла и черна мряна. От години се каня да отида пак, но ... Сега как е?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Kъде кълве?

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Имате ли инфо за Стара речка край гара Асеньово и Кесарево? Някога там гъмжеше от едър кефал, бяла и черна мряна. От години се каня да отида пак, но ... Сега как е?
      И аз съм се навил за там , ама не знам кога ще е. Последно реката е малко голяма ама бързо се оправя, рибата мангалите бая са я намалили обаче. Бият с токове и мрежи и хич не ги е еня. Нагоре между Кесарево и Чешма има няколко скрити вирчета от които съм вадил огромни кефали по над кило и нагоре на вишна без костилка и с малка тройка ама не знам дали сега ги има. Един френд каза вчера, че скоро гледал некъв пич бил хванал два много големи,, значи може и да са останали. Имаше и много мрени, пълно скобар ама ще трябва да се провери лично.

      Коментар


      • От: Kъде кълве?

        Костура и на мен ми хареса.

        Нищо че съм риболовец, от рибките бих хапнал единствено бялата и костура

        Коментар


        • От: Kъде кълве?

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Костура и на мен ми хареса.

          Нищо че съм риболовец, от рибките бих хапнал единствено бялата и костура
          Хитрец!

          Коментар


          • От: Kъде кълве?

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            И аз съм се навил за там , ама не знам кога ще е. Последно реката е малко голяма ама бързо се оправя, рибата мангалите бая са я намалили обаче. Бият с токове и мрежи и хич не ги е еня. Нагоре между Кесарево и Чешма има няколко скрити вирчета от които съм вадил огромни кефали по над кило и нагоре на вишна без костилка и с малка тройка ама не знам дали сега ги има. Един френд каза вчера, че скоро гледал некъв пич бил хванал два много големи,, значи може и да са останали. Имаше и много мрени, пълно скобар ама ще трябва да се провери лично.
            Това ми беше любимата река! Всяко лято ходех там за по един месец и с нетърпение чаках да дойде този момент. Отсядах в с. Сливовица, което е близо до Чешма. От Чешма до Кесарево съм пребродил всеки вир с блесната и се прибирах с по един живарник кефал и мрена. Рекорда ми там е 1.900 кефал. Но за съжаление не толкова циганите, колкото неколцина месни и разкатаха фамилията на тази река. Бомби, мрежи и ток измори всичко. Кефал по-голям от 500 грама не съм виждал през последните две години, а точно за скритите вирове след Кесарево за които казваш няма нищо ... а там хванах трофейния. Тъжна работа ......
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • От: Kъде кълве?

              Колеги, я кажете къде около София (ама близо) има място да се лови риба. Ще идвам да си взимам детето в събота от с. Макоцево, там е на лагер. Жемна ми има работа до обяд в столицата, пък мен може да ме остави за няколко часа някъде да ловя риба. Но до гьола трябва да се стига с лека кола. Виждал съм едни гьолчета край околовръстното по ботевргадско, като се влиза в София, там има ли нещо да си заслужава да хвърлиш въдица? Предполагам са платени, но дали са зарибени е важно. Ей така да се позабавлявам малко.
              А съм чувал, че имало и гьолове за спортен риболов с едри екземпляри, но нищо повече не знам.

              Та дайте акъл.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • Re: Kъде кълве?

                За платеното не знам но на Богров - малко преди околовръстното, като идваш от варненската магистрала - съм ловил хубави линчета.
                След като отминеш околовръстното по същия път след като пресечеш реката в ляво има малък път, там са язовирите на враждебна,
                има клен, каракуда, шаран, костур, щука.
                Не са платени и не мога да ти кажа колко риба има в тях, но от там без хваната риба не съм се връщал.
                Последно редактирано от Тихомир; 23-06-11, 10:17.

                Коментар


                • От: Kъде кълве?

                  За платеното на Долни богров трябва да влезеш в самото село и да питаш да ти кажат как да стигенеш. Има светофар на основния път, на които трябва да свиеш в ляво. След това при първа възможност свиваш на дясно и като стигнеш последните къщи пак в дясно, после излизаш на т-образно кърстовище, по което пак в дясно и излизаш на едно тясно пътче, което върви успоредно (само мантинелата ги дели) на основния път за София. След 200-300 метра е гьолът. Има трофейни шарани (10-15 кг.), щуки, каракуди и др. Май са пуснали и буфало. По рано беше 8 лв. на пръчка за цял ден, но сега може и да се е променило. Ето ти координати 42.704704,23.476925
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • От: Kъде кълве?

                    А баш този все заглеждам като минавам. Имате ли на идея дали е дълбок - да си взема щеката или да си нося мач и фидер.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • От: Kъде кълве?

                      Мисля, че е около 5 метра.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • От: Kъде кълве?

                        Сетих се още нещо. Гледах един филм на "Риби и такъми" за риболов на пелети на този гьол. Риболовът е на мач, с пелета , хваната на куката със силиконово пръстенче. Риболовът се сътои в непрекъснато стреляне на пелетите с прашка и замятане на мача. Шараните кълват на пропадане. Най-добре е да си купиш пелети на място, от тия, с които хранят рибата.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Kъде кълве?

                          Ще се опитам да изненадам шарана по мойте си методи. После ще пиша отзиви. Ако на някой му се ходи на риболов нямам против да си правим компания за няколко часа
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • От: Kъде кълве?

                            С удоволствие, но в събота тръгвам в обратната посока.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Kъде кълве?

                              за Богоров мога да кажа че в момента няма риба под 4 кг(или поне не пипа). Колегата миналата седмица не е могъл да си хване нещо за вкъщи (над 3 кг риба не се взима). Дълбочината от брега е около 1,5-2 м. Наистина цаката е нонстоп с пелетите с прашката, както и за стръв.

                              Коментар


                              • От: Kъде кълве?

                                Бях обещал да споделя и го правя:
                                Уцелих на много кофти време - студено и силен вятър, а като капак цяла нощ беше валяло и през деня препръскваше. Казаха че сутринта рано е кълвало - аз стоях от 10:30 до 15:30. В гьолчето наистина има големи екземпляри и то не са 1-2, ами много. Заради времето не извадих платформата и реших да ловя на мач или дъно. Да ама издънка, половината такъми за мача останаха в колата (а жена ми замина с нея из София) и се наложи да зарежа мача и да ловя на дъно. До тук все пак добре, но както казах не кълвеше, хем бях си купил и от местните пелети. Те между другото много бързо се разтварят във водата и реших да пробвам на мои. Носех си едни с аромат на месо, кръв и ягода - подходящи за големи шарани, сом и др. Сложих и чудо - 3 удара в рамките на 10 минути. Много силни, но за съжаление еднократни. При вадене на въдицата 2 пъти куката я нямаше - повода скъсан по средата. Позамислих се малко и реших, че може да е я някоя щука, я някоя сулка, тъй като, както казах, тези пелети се ползват и за хищници. Пък се оказа, че имало щуки по-големи от 6 кг там.
                                И така продуха ме, видях няколко големи гръбчета как подскочиха и те това беше. Следващият път се надявам, като мина от там да е хубаво времето и да имам възможност да ловя на щека примерно.
                                Направо завиждам на софиянци, за чудното гьолче за спортен риболов. Тук край Варна такива няма...
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X