Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тука няма ред бе, тука няма ред - над половина година капо :(

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тука няма ред бе, тука няма ред - над половина година капо :(

    Както е видно от заглавието, след може би дестина - петнадесет излета на реката (Темза) съм пълен валат, нищо, ама грам.

    Ловим със сина предимно и основно на изкуствени примамки за хищници (щука и костур).

    Ползваме предимно блесни и едни въртящи се блесни, които вибрират под водата не знам как се казват, воблери ползваме ей така за тест но никога не сме имали слука до сега от години на воблер, а имаме поне 10-15 вида воблери, пробвахме и едно скъпо нещо, което прилича на малко жълто патенце и при водене мята крила и вибрира (пате самоубиец се казва примамката).

    Риба в реката има, тонове, активност на рибата има, видно е и от сушата, колеги на плувка и червеи хващат и то много но дребосъци.

    Въпроса е кво става с тия щуки и костури, след Брекзит и Ковид направо нямаме слука, пробвахме с всички видове блесни, които имаме, пробвахме различни стилове на водене, различни места, различни дълбочини, няма и няма.

    Имаме 3-4 блесни на които принципно винаги ги разбиваме, имал съм случаи на десетки костури за нула време, всяко хвърляне едва ли не вадеше риба, имаме си и готини рибни места, е тази година никъде нищо не даде

    Дори си мисля, да сменя стила - да взема плувки и червеи, просто за да държа интереса на малкия на ниво, инак се боя, че ще се откаже.

    Дайде идеи, да сменя стила(временно може би) или просто в топлите месеци хищниците не са активни на този тип ловуване?
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    Пробвайте на силикон. Иначе сега през есента костурите се групират и трябва да ви потръгне риболова. Наслука !
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      На жива рибка пробвах те ли?
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        В много страни лова на жива рибка е забранен...

    • #4
      Чепаре

      Коментар


      • #5
        Благодаря на всички!

        Ей сега се върнах от магазина, набавих си десетина различни плувки, нови кукички с поводи, оловни тежести мисля имам (а дано) + разните там ластички и т.н. за плувките и ще копнем за тлъсти градински червеи в двора преди излет.

        Тук е "рекордна" жега и може би е хубаво, временно да сменим тактиката и да тестваме на плувка, от над 20 години не съм ловил така
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Извинявам се за спама, ама по-нагоре Марто каза силикон, а ти сега-че се връщаш от магазина, та ми дойде на ум:
          В рибарския магазин има нова продавачка. Влиза клиент, разглежда по витрините и щандовете, и пита:
          -Силиконовите примамки хубави ли са?
          След което продавачката се изчервява, и смутено отговаря:
          -Те са ми естествени...

      • #6
        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Пробвайте на силикон. Иначе сега през есента костурите се групират и трябва да ви потръгне риболова. Наслука !
        Златни ти уста БатМарто, имам да черпавам

        Силиконче, естествени цветове и с първото хвърляне едър костур и после на друго място, още един но дребошлак.

        На сина му се додриска и трябваше преждевременно да се приберем, а и валеше дъжд и бяхме полимокри

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210910_1643443521.jpg
Прегледи:115
Размер:391.3 КБ
ID:6770477

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210910_1732324346.jpg
Прегледи:115
Размер:388.0 КБ
ID:6770476
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • gabocvet
          gabocvet коментира
          Редактиране на коментар
          Тези снимки изчерпват темата! Няма по-хубаво от радоста на детето!

        • бат'Марто
          бат'Марто коментира
          Редактиране на коментар
          Радвам се, че сте успели. Браво на малкия рибар !

        • harpi
          harpi коментира
          Редактиране на коментар
          Евала

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X