Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Микро джиг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Микро джиг

    Здравейте колеги,
    От няколко месеца се запалих по микро джига и ултралайта като цяло . Елегантен фин такъм, тегло на примамките до 5-6 грама и невероятно удоволствие при изваждането на рибата.Имали и други като мен?
    Виден столичен ихтиолог

  • #2
    Не знам какво е микро джик и реших да видя в Нета. В това, на което попаднах направо ми скри топката! Ми не знам какво значат половината от използваните термини. То бива, бива, ама до там ли стигнахме?!
    Те въпросното:

    https://fishingzone.bg/tailwalk-micr...r-statiya.html
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Мания, а? Не е задължително върха да е кух, има и солид хард, даже са по-подходящи според мен. Но е факт, можеш да ловиш от пъстърва до сом и щука.Изобщо, модерна и интересна (поне за мен) тема . Пръчка от порядъка на 80-100 грама, макаричка 1000-2500 (не грамове, грамовете са 100-200) , фин шнур(плетеняк до 0,4 по японската) , повод от фин флуорокарбон, примамки до 2 "...

  • #3
    Чак фен не съм, ама ловя от време на време с такова. Като обикалям по реките съм с къса лека пръчка и такива примамки. Има места където е близко до немислим да се стигне до брега, ама заради късата пръчка нещата се получават.

    Ваденето на рибата с тия такъми всеки път е борба. Не защото рибите са големи или пръчките крехки, а защото се навирам по такива места, дето повечето хора няма и да се опитат да влизат. Още ми седи един ярък спомен от Струма до Кюстендил. Брега висок към 2 метра, под него метър папрат. Достъп почти никакъв - едвам минах между храстите. Накрая се хванах за едно дърво наклонено на вътре към реката и от там мятах. И после борбата беше епична - едвам се държа да не падна, а един клен към 0.5кг развиваше аванса. Всичко завърши почти добре. На клена му се наложи да скочи от 2 метра да се върне в реката .

    Сега вече ходя на риба с каката. Тя горката е на 4 години и само слънчевки лови, а на мен не ми остава ред за истински риболов. И реките са химера...

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Точно! Лови тогава, когато традиционните методи не помагат. Кефа е невероятен , дори от костурче 50 гр. А като попадне бонус, като твоя клен е епика ! Виждам, че си от София, ако искаш , можем да направим заедно някой и друг излет.

    • brum
      brum коментира
      Редактиране на коментар
      Никакъв шанс за тая работа....

      Използвам всяка възможност да водя каката сред природата, а на тия реките не бих се справил с нея.

  • #4
    Ура, най-после тема която ще ми стане фаворит!
    Бат'Марто, аз ловя САМО на микро джиг....

    Сега за рекорда ми: Миналата година Януари ковнах за перката един толстолоб, след 45 минути борба го извадих...
    Всеки ще каже, че това не е проблем, освен ако не си с такъм:
    Пръчка с акция 1-7 грама
    Макара Шимано Ванкуйш 1000
    Влакно .....гледай сега Бат'Марто....влакно РЕ 0.2 ....да, 0.2....

    Имам и костури по над кило с този такъм....НЯМА ТАКЪВ КЕФ като ултралайт риболова...

    Естествено, че всико казано по-горе е документирано със снимкова материал...

    Коментар


    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Да, хвани пусни доставя много повече удоволствие от яденето на риба. Още повече ,рибите рядко се травмират. На какви силикони ловиш ?

    • Chinela
      Chinela коментира
      Редактиране на коментар
      Много и различни, имам над 100 вида....включително и прехвалените Fiiish!
      Използвам волфрамови глави, понеже са по-малки и летят повече....
      Пробвал съм почти всичко което се продава на българският пазар, че дори съм си купувал и от Япония.

      А за пъстърви на река ползвам само блесни и клатушки до 2,5 грама, не повече...

    • бат'Марто
      бат'Марто коментира
      Редактиране на коментар
      Ти си от напредналите. Аз имам само 20-тина вида от 4-5 марки , японски и украински. Впрочем , от украинските съм много доволен.

  • #5
    Днес си поръчах малко примамки( няма да се излагам пред Чинела я ! ), хубав плетеняк и малко офсетни куки. Като пристигнат, ще ви ги покажа.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #6
      Силно се надявам да са уловисти....., макар че аз съм си доказал, че има ли риба, няма значение каква е примамката.
      Всичко е суета и маркетинг...., но за съжеление го разбрах по скъпия начин.
      Само че сега рибата е горе и не е много подходящо за джиг, въпреки че пак се хващат.......
      Опитай се веднага щом падне силикона, да затвориш бигела и бавно да въртиш, и туйчваш леко...така водиш джига като воблер...

      Аз минах към "флота" и ходя на риба с каяк, но пак ползвам само ултралайт въдица и примамки.....
      Офсетните куки са много добри, понеже примамката не се смъква и можеш да я водиш в по-обрасли места.
      Само че, аз така и не свикнах с тях, освен на Fiiish, на други примаки нямам офсетни.

      Много ще се радвам да отидем заедно някой ден....

      Коментар


      • бат'Марто
        бат'Марто коментира
        Редактиране на коментар
        Много благодаря за съветите и поканата . Някои от тези ,които днес поръчах, съм ги пробвал и ловят, сега си взех още цветове, ,,летни". Надявам се и другите да работят. То и всяка примамка си има специфична проводка. Та си трябва упражнения на вода .Първите два месеца нямах удар, докато му хван цаката...

    • #7
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0927.jpg
Прегледи:725
Размер:617.5 КБ
ID:6618057
      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Днес си поръчах малко примамки( няма да се излагам пред Чинела я ! ), хубав плетеняк и малко офсетни куки. Като пристигнат, ще ви ги покажа.

      Дойде ми пратката силикони и шнур 0,3 по японската.
      ​​​​​​​
      Прикачени файлове
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #8
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0929[1].JPG
Прегледи:795
Размер:1.08 МБ
ID:6618328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0930[1].JPG
Прегледи:798
Размер:1.18 МБ
ID:6618329 И пробата беше успешна- двайсетина костурчета и едно щукле.
        Прикачени файлове
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • gabocvet
          gabocvet коментира
          Редактиране на коментар
          Браво Марто, добре си се отчел!

      • #9
        Поздравления, това е много добър избор на примамки!
        И щука на този лайт такъм си е приключение. Браво!

        Коментар


        • #10
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0943[1].JPG
Прегледи:706
Размер:562.0 КБ
ID:6628192 И едно бонусче от днес .600 грама.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0940[1].JPG
Прегледи:706
Размер:605.6 КБ
ID:6628190
          Прикачени файлове
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • gabocvet
            gabocvet коментира
            Редактиране на коментар
            Браво, много красива риба!

        • #11
          Браво, Марто!
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Сега микро-джиг, скоро и макро-джиг, че и макро-риби да има!

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Ааа, не, тенденцията е към мормишинг . Омръзна ми от сопи и тояги.

        • #12
          Имам един приятел, който лови почти всичко с мухарка, акция 5-6 (май беше), вкл. пъстърви, големи като подводници.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Е тва е кеф, да извадиш голяма риба на фин такъм. Тази година лових платени американки до кило, е няма такъв кеф .До тук съм хващал бяла риба, щука, костур, клен, попчета по една педя на морето...

        • #13
          Поръчах бюджетни ,,украински" примамки," FANATIK". Ще дам отзиви ,дали стават. За сега от другата ,,украинска" марка Crazy Fish съм доволен.Не отстъпват на именитите японци
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #14
            Примамките дойдоха. Леко съм разочарован. ,,Crazy Fish " имат аромат,светят на UV и изглеждат доста по-добре от " FANATIK". Да видим дали ловят обаче.Ако ловят, всичко е ОК. Взех и две япончета
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0947[1].JPG
Прегледи:590
Размер:736.7 КБ
ID:6630093
            Прикачени файлове
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #15
              Много добър избор, поздравления!
              Аз последния месец се захласнах по пъстървите из планинските поточета...
              Взех една къса въдичка с акция 1-7г. и блеснички 1грам и 2грама макс.
              Кефа е страхотен, пък и всичко е свързано с катерене и ходене в рекичките....
              За един риболов от около час, ходя пеша по чукарите общо 5-6 часа в двете посоки.
              Вярвайте ми, заслужава си!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X