Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

    Питах в раздела за пътешествията, ама там не получих отговор, тъй че ще питам и тука:
    С какви формалности трябва да се преборя и какво да направя, за да мога спокойно да риболовя по време на разходката ми из Румъния?
    Помагайте, ей, в петък тръгвам

  • #2
    До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

    леи ти трябват,а и билет също!то румънско сие готено за риба но не си мисли че рибата се пескача там!

    Коментар


    • #3
      До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

      Влизаш в сайта на тяхната ИАРА - http://www.anpa.ro/

      Теглиш си образец на заявление/молба за издаване на разрешително за спортен риболов, попълваш си го, подаваш го в клон/офис, близко до теб, плащаш 30 леи, взимаш си го и почваш да ловиш.
      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

      Коментар


      • #4
        До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

        И само не си мисли че там рибата се прескача,има но трябва да си намериш местенце без тяхни рибари!Иначе нищо няма да хванеш ,доста гиролтия дигати постояно досаждат как, що и къде!и ако си на отсрешният бряг искат някакви разрешителни от тяхните гранични!

        Коментар


        • #5
          До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

          заслужава си да се отиде на делтата на Дунав - има и организирани посещения с гид, лодки под наем и т.н.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

            оооо да,и знаеш ли колко ще ти излезе????щам доста заможни румънци идват на сам и се оплакват че е адско скъпо и почти нищо не хващат, от промишленият риболов във делтата!иначе тук са едни от най големите блата ,на които правят състезания !има страшно много риба но се плаща да риболуваш някъде около 20евро!говоря за блатата Гьрлица и Олтина,има страшно много риба ,огромни шарани ,лин ,сом и още много видове риба!

            Коментар


            • #7
              До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

              абе незнам ама един приятел ходи преди 2год. някъде в делтата ама незнам точно в кой ръкав и остана много доволен запомних само че хотела в който е бил е специален за риболовци намирал се на остров и в цената за посещението влизало - лодки,гид, ако се нуждаеш и от такъми. те са били 4 човека и каза че за една седмица бая риба са хванали и то всякаква абе с две думи са си направили пофтата с различен вид риболов и то успешен, бях решил и аз да ходя но тая година пропуснах може би другата година да успея да си топна червея в румънски води

              Коментар


              • #8
                До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                Преди време имах връзка по ICQ с един румънец /заклет мухар/.

                Според него:

                Има 2 начина - единия е с билет /около 25 евро/ (но без пъстървови реки)
                Другия е частни водоеми. На делтата имало доста частни места, където не било необходимо да имаш билет. За там каза, че от брега да забравим риболова. Трябвало си лодка
                Бях намерил адресите на доста хотелчета, специализирани за това. Ако решиш да ходиш на Делтата - чукни да се поразровя пак :-)

                Интересното е, че той пък питаше за риболов в България и се оплакваше от Румънските реки....

                Коментар


                • #9
                  До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                  Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
                  ..
                  Интересното е, че той пък питаше за риболов в България и се оплакваше от Румънските реки....
                  ми то винаги е било така - на комшията кокошката винаги снася по--големи яйца

                  успех!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                    Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
                    Преди време имах връзка по ICQ с един румънец /заклет мухар/.

                    Според него:

                    Има 2 начина - единия е с билет /около 25 евро/ (но без пъстървови реки)
                    Другия е частни водоеми. На делтата имало доста частни места, където не било необходимо да имаш билет. За там каза, че от брега да забравим риболова. Трябвало си лодка
                    Бях намерил адресите на доста хотелчета, специализирани за това. Ако решиш да ходиш на Делтата - чукни да се поразровя пак :-)

                    Интересното е, че той пък питаше за риболов в България и се оплакваше от Румънските реки....
                    ами виж аз пък ще питам моя къде точно е бил пък ще видим то аз мисля за лятото да спретна една екскурзийка ама ще видим далеко е още

                    Коментар


                    • #11
                      До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                      Ей това изрових от "хисторито"...
                      от 2007 година е


                      11:13:31 Pavel Pantev: What we need to do fishing in Romania.. documents, papers and so.
                      11:13:53 eugeng_2000: first of all, the most important it's not the legal part..it's the water knowledge
                      11:14:05 eugeng_2000: there is not so much fish in romania
                      11:14:12 eugeng_2000: what do you want to fish? species?
                      11:14:19 Pavel Pantev: sure is more than here.
                      11:14:23 eugeng_2000: ha ha ha
                      11:14:36 eugeng_2000: I don't know...I've heard exactly different!
                      11:14:38 Pavel Pantev: all predators..
                      11:14:41 eugeng_2000: aaa
                      11:14:43 eugeng_2000: then yes
                      11:14:50 eugeng_2000: you should go in the danube delta
                      11:14:51 Pavel Pantev: fly fishing and spining
                      11:15:22 eugeng_2000: for pike and zander and catfish asps and whatever you need to go in the delta
                      11:15:51 eugeng_2000: there are 2 ways to fish there, on the free zone (smaller fish, but plenty), you need a licence from the state officials
                      11:16:11 eugeng_2000: on the private areas, you need nothing but to pay the fees asked by the owners
                      11:16:27 eugeng_2000: on the private sectors you can catch big pikes easily
                      11:16:38 Pavel Pantev:
                      11:16:53 eugeng_2000: but it is not cheap..around 50 euros per day, with the boat included and home and breakfast
                      11:17:03 eugeng_2000: costs vary of course
                      11:17:25 Pavel Pantev: sounds not bad

                      11:17:30 eugeng_2000: on the natural zone tyou can also catch big fish, but it's more rare and you need boat
                      11:17:40 eugeng_2000: the delta it's huge place...only water
                      11:17:42 eugeng_2000: you need a boat
                      11:17:51 eugeng_2000: there is no fishing from the shore there
                      11:18:18 Pavel Pantev: 50 euro is not much money for all this (home, breakdast and boat)... what more needs a fisherman

                      11:18:34 eugeng_2000: if you really want to come I will help..give you phone numbers, maybe even provide a friend to be guide
                      11:18:38 eugeng_2000: ha ha ha
                      11:18:54 Pavel Pantev: thanks..

                      Коментар


                      • #12
                        До: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                        Най лесният начин е правиш си румънски билет тръгваш по брега харесваш си място и я почваш!Иначе тия екскурзиики са доста солени,на езерото Гърлица за 1ден се заплаща около 50лв,рибата отделно!А на Дунава нищо не се плаща,и риба все още има макар че4 и при тях доиде ,,енергото,,токаджиите се навъдиха и там!билета се вади като плащаш в тяхна банка таксата от 30леи,и със квитанцията отиваш в тяхната АНПА,иара,, и това е след седмица е готов билета!от 3гд не съм риболувал в бг!!!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                          Някой с повече информация за риболовен билет в Румъния? Поместения сайт е на румънски, което за мен е не по-различно от китайски
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                            От 2 дена ровя безрезултатно за адрес, където може да се издаде риболовен билет в Констанца. Единственото, което откривам са адреси на Asociaţia Generală a Vânătorilor şi Pescarilor Sportivi din România (AGVPS) и ANPA. Като ги разгледам в гугъл мапс няма нищо такова на адреса Звънях на 1000 телефона и като питам дали говорят английски ми затварят...
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Риболов в Румъния - какво ми е нужно?

                              Ако можеш да се справиш с езика :

                              http://www.pescuitul.ro/

                              На 4.03 или 5.03 вероятно ще съм там някъде и вероятно ще има наоколо преводач. Ще питам, дано знае.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X