Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще се вдигаме ли на бунт???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ще се вдигаме ли на бунт???

    Ходим на риба в Гърция


    Македония, Сърбия и Финландия вместо по родните реки и язовири, защото има повече риба и по-добри условия. Това съобщи шефът на Съюза на ловците и риболовците в България Христо Михайлов. Грижата за водните басейни у нас е сведена до нула, а те се експлоатират основно от рибната мафия, твърдят от СЛРБ. Заради лошото състояние на водните басейни и отказа на работна комисия да даде 14 държавни басейна за стопанисване от ловния съюз, риболовците са на път да се вдигнат на бунт. Решението за това ще бъде взето на 18 март.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

  • #2
    Re: Ще се вдигаме ли на бунт???

    Траява да направим каквото можем.
    Глупавото е, че имаме прекрасни басейни и България може да стане привлекателна дестинация за риболов дори и за чужденци.
    Това ще привлече повече приходи от този спорт.

    Коментар


    • #3
      До: Ще се вдигаме ли на бунт???

      Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
      Ходим на риба в Гърция


      Македония, Сърбия и Финландия вместо по родните реки и язовири, защото има повече риба и по-добри условия. Това съобщи шефът на Съюза на ловците и риболовците в България Христо Михайлов. Грижата за водните басейни у нас е сведена до нула, а те се експлоатират основно от рибната мафия, твърдят от СЛРБ. Заради лошото състояние на водните басейни и отказа на работна комисия да даде 14 държавни басейна за стопанисване от ловния съюз, риболовците са на път да се вдигнат на бунт. Решението за това ще бъде взето на 18 март.
      Надявам се, че цитираш шефът на СЛРБ и се чудя същия как ще оглави бунта срещу рибната мафия, щото на ловната такава отдавна е начело, особено след промените в закона и правилника...
      Та затова на мен ми е по- евтино да ловувам в... Сърбия например...

      Коментар


      • #4
        До: Ще се вдигаме ли на бунт???

        ...или пък да караме ски в Австрия!
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #5
          До: Ще се вдигаме ли на бунт???

          Убеден съм, че ако стопанисването на големите водоеми бъде поверено на местните ловно-рибарски дружества, контрола, както и опазването на рибните ресурси ще бъде в МНОГО пъти по-висок от този в момента. За съжаление не виждам КАК можем ние, обикновените колеги риболовци, да се опълчим УСПЕШНО срещу сегашното положение! Ако зная например, че Шарково се стопанисва и ПАЗИ от ловно-рибарско сдружение (демек от колеги като мен), с кеф бих заделял по някой лев годишно за закупуване на зарибителен материал! Уви ...

          Коментар


          • #6
            До: Ще се вдигаме ли на бунт???

            Колега имено 25лв такса за билета от стотици хиляди рибари са достатъчни за зарибителен материал и охрана но уви,корупцията се шири навсякъде.Преди 3 години на малко шарково за едно денонощие имах по 11-13 удара а миналата година бях валат защото именно ловните и горските стражари се бяха сдушили с рибната мафия.Докато морала ни е на такова ниво няма да е.

            Коментар


            • #7
              До: Ще се вдигаме ли на бунт???

              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
              Ходим на риба в Гърция


              Македония, Сърбия и Финландия вместо по родните реки и язовири, защото има повече риба и по-добри условия. Това съобщи шефът на Съюза на ловците и риболовците в България Христо Михайлов. Грижата за водните басейни у нас е сведена до нула, а те се експлоатират основно от рибната мафия, твърдят от СЛРБ. Заради лошото състояние на водните басейни и отказа на работна комисия да даде 14 държавни басейна за стопанисване от ловния съюз, риболовците са на път да се вдигнат на бунт. Решението за това ще бъде взето на 18 март.
              Уважаеми колега,
              Просто използвам поста ти,
              за да изясним ситуацията с няколко въпроса,
              не искам да те обидя или съдя.
              Та така.
              1. Кой стои зад сдружението НЛРС-СЛРБ ???

              2. Защо това сдружение разпрати писмо,
              с което заблуждава риболовците,
              че стопанисва 14-сеттте най-голями язовира
              в България и за да риболовстваш там
              е необходимо да си техен член и да им плащаш членски внос?!

              3. Утре това сдружение, ако държавата му делегира права,
              дали ще събира само членски внос и как смята да "стопанисва"
              тези язовири?!

              4. Дали същноста на щенията на въпросното сдружение,
              не са парите идващи по някои европейски програми,
              а също и контрол над "рибната мафия")?!

              5. Как кухата, казионна структура на СЛРБ
              ще се справи с проблемите в рибното стопанство??????
              Като единственото което можа да направи с лова
              е това, че дивеч няма, контрол няма и всяка ловна дружинка
              е разпасана хайка от бракониери и мръвкари с ловни билети,
              които имат право на беззаконие поради това?

              6. Как хората с такъв морал ще създават правила и норми,
              които ще запазят рибното ни богатство,
              като опостушиха дивечовото такова?!

              Искам да кажа, че в СЛРБ
              работят хора, които единственото, за което ги е еня
              в лова и риболова е как да напълнят собствения си джоб.
              Тази организация е напълно беконтролна в лова,
              заради монополното си положение.
              Сега се бори, да стане такава и в риболова.
              Те унищожават природата ни,
              заради собственото си благоденствие
              и при това имат наглоста да се наричат "пазители"
              и да искат още и още правомощия, за да лапат повече!!!

              ТОРЕНИЦИ, би казала баба ми за тях(лека и пръст),
              хора които произвеждат само тор, ще рече.
              Аз пък бих тикнал повечето от тях в затвора,
              а останалите бих застрелял!!!

              Заради унищожаването на природата ни!!!

              Коментар


              • #8
                До: Ще се вдигаме ли на бунт???

                Колега и аз това исках да кажа,не си ме разбрал правилно Важно е какво е нашето самосъзнание ако ние самите не се осъзнаем няма кой да ни помогне.Засега само на ИАРА вярвам но и там има хора и хора.

                Коментар


                • #9
                  До: Ще се вдигаме ли на бунт???

                  И аз нещо недоверявам на казионните организации !
                  Особено на тези наследени от социализма .
                  Със сигурност зная за няколко мои познати, които плащаха, между 600 и 2000 евро за да се сдобият с ловен билет. Не се интересувам особено, но не съм чул, за някой , който е станал ловец, без подкуп.

                  Това ме кара да се съмнявам в чистите помисли на тази клика .
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ще се вдигаме ли на бунт???

                    Перфектни отговори колеги много ме радва,мнението ви.Цитирах словоизлиянията на самозабравилото се шефче на СЛРБ,защото говори от наше име,без да има право за това.Как ми се иска да живеем в нормална правова държава и тези боклуци да си получат заслуженото.Дано стане по скоро това че,дивеч и риба не остана.
                    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ще се вдигаме ли на бунт???

                      Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
                      Те унищожават природата ни,
                      заради собственото си благоденствие
                      и при това имат наглоста да се наричат "пазители"
                      и да искат още и още правомощия, за да лапат повече!!!
                      Колко много истина има в думите ти...
                      Тия се избиват да работят там за 200 лв. заплати - защо ли??

                      Не искам да членувам в тези сдружения, защото ставам съучастник
                      Искам като звъня на ИАРА - винаги да идват, като ловувам - да не се карам с идиоти, които искат да стрелят по всичко 'де мърда и т.н.
                      Тези права придобивам автоматично с плащане на билета си.

                      Проблема обаче остава, 'щото повечето ловци и риболовци са боклуци (никой да не се чувства лично засегнат, освен тия дето не си събират боклука след тях и ... те си знаят)
                      Манталитет, национален... жалка картинка, жалка
                      Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                      if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ще се вдигаме ли на бунт???

                        как да забогатееш

                        1. вземаш един язовир или повече
                        2 .правиш клуб по риболов (само на хартия разбирасе, в началото нети трябват повече от двама трима члена)
                        3. зарибяваш малко язовира(пускаш слух че си зарибил в пъти повече килограми ,тонове риба)
                        4. хората искат да ловят на твоя язовир (щото са чули от някой как някой друг е хаванал много риба на твоя язовир и то големи рибоци)
                        но за да ловят им даваш членска карта за достъп до твоя язовир
                        5.продал си вече 500 членски карти честито вече имаш един много голям клуб с право на парички от фондовете (който ти дават парички да развиеш и облагородиш гьола който имаш но ти разбирасе харчиш парите както си искаш спокойно след като си дал някой лев рушвет за да те удобрят на правилните хора а за твой късмет точно същите би трябвало да ти упражняват контрол )
                        този сценарии ми роди ПИСИМИСТИЧНАТА глава дано несъм прав и дано някой ден да стана оптимист

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X