Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направя котва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да си направя котва

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    4 парчета арматурно желязо - огъваш ги като куки и ги заваряваш едно към друго и за някой стар фланец или друго желязо /по-тежко/ за да държи котвата легнала...
    купешките котви имат един голям недостатък, който изпитах миналата седмица близо до о-в св. Иван - а именно ако се закачи в скала или старо стоманено въже, няма вадене... дърпаш, дърпаш и накрая режеш въжето...
    А "самоделните" от арматурно желязо като ги напънеш се изправят и си я изваждаш...
    Абе става, ама като ръждяса и трябва да се съобразяваш къде да я сложиш в багажника, и ако има и някой остър ръб и отгоре правиш сметка какво да сложиш, а и в гумената лодка трябва да внимаваш.

    Коментар


    • #17
      До: Как да си направя котва

      Най - добрия вариант е чрез арматура огъваш и заваряш нзн само какво би могъл да ползваш като въже , понеже ако е въже предполагам че ще е доста скъпичко

      Коментар


      • #18
        До: Как да си направя котва

        Вземаи един бордюр и нямаш проблеми
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #19
          До: Как да си направя котва

          5:1 минимум - или на 10 метра дьлбочина 50 метра вьже.И това пак казвам МИНИМУМ.

          Винкела е добро решение,но иска заваряване и кофти рьждясва.

          Другия вариянт е водопроводни трьби - нипел,утка,мутка..утка - сьединявате ги и ако е в лека котвата на самата шия или тяло може да нанижете нещо тежко.Така след като свьршите с котвата може да я развиете и ще остане една чанта е трьби само

          Добрата котва не е задьлжително да е много тежка ако има правилната ворма.Зависи и от дьното - ако е скали долу винкела си е винлек,но ако е пяськ котва с форма на печурка ще е по-добра от винкела.


          Най-добрата котва е ФОРТРЕС,дьржи на почти всякакво дьно,лека като конструкция лесно се сгьва.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            До: Как да си направя котва

            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
            Абе става, ама като ръждяса и трябва да се съобразяваш къде да я сложиш в багажника, и ако има и някой остър ръб и отгоре правиш сметка какво да сложиш, а и в гумената лодка трябва да внимаваш.
            А за какво са евтините маркучи?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              До: Как да си направя котва

              Каква хубава тема от миналото лято... Само че - Котва не му трябва изобщо!!! Той и питащия колега не е влязъл да си прочете съветите и да се надяваме, че някой все пак му е казал - защо иска хем да захранва, хем да си плаши рибите с нЕкви котви, въжета и т.н. То понеже сме в "Сладководен риболов", та затова така реших... ама всеки си знае котви - в морето за попчета
              Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
              if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

              Коментар


              • #22
                До: Как да си направя котва

                Лошо няма, че се е посъбудила темата. Искам обаче да добавя, че за риболов със захранка от лодка, в повечето случаи ти трябват 2 котви за да не се въртиш като пумпал. Нали идеята е да се захрани на определено място, а не да сееш на поразия около лодката. Ако си сам не е чак такъв проблем, но при повече купона става все по-голям .

                Поздрави!
                Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                Коментар


                • #23
                  До: Как да си направя котва

                  Идеята е да се направи хранително петно да речем 2 на 2 метра, не е казано, че трябва да захраним точка 20/20 см . Лошото при котвата е, че размътва водата като я вадиш и пускаш, съответно плаши всичко живо долу, включително раците и червеите . Ако храниш да речем 4 пъти дневно (или повече), представете си каква мътилка се вдига там и ни една риба няма и да си помисли да яде наоколо. Това което ни трябва при захранване с лодка е само някаква малка шамандура за маркер, за да храним едно и също място.
                  Поздрави!
                  Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                  if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да си направя котва

                    Първоначално публикуван от zehirev Преглед на мнение
                    Идеята е да се направи хранително петно да речем 2 на 2 метра, не е казано, че трябва да захраним точка 20/20 см . Лошото при котвата е, че размътва водата като я вадиш и пускаш, съответно плаши всичко живо долу, включително раците и червеите . Ако храниш да речем 4 пъти дневно (или повече), представете си каква мътилка се вдига там и ни една риба няма и да си помисли да яде наоколо. Това което ни трябва при захранване с лодка е само някаква малка шамандура за маркер, за да храним едно и също място.
                    Поздрави!
                    Аз имам в предвид захранване и ловене от лодката. Ще отделя повечко време за да разясня. Предварително моля за извинение за лекото отклоняване от темата.
                    Когато отивам да ловя с лодка гледам да проуча мястото преди да започна. Преди години използвах много удобен безжичен сонар (беше внос от щатите но нещо се прецака и тази коледа си подарих нов, европейски ) с обхват 50 метра, замятам сондата с въдица и гледам какъв е случая отдолу. Търся неравност, туфа или нещо около което да се навъртат рибетата, както и индикация за тяхното присъствие. Дори и да ходя на познати места, сонарчето никога не е излишно. Обичам да правя всякакви риболовни експерименти, един от които беше да захраня место, в околността на което сонара не отчиташе риби. Исках да проверя дали наистина ще се завъртят рибетата, както показват по филмите. Таратанци. Чаках два часа и улових едно рибе, а на сонара да са минали двадесетина. Преместих се на друго място, където имаше рибета. Пак захраних и тогава захранката проработи. Концентрацията на рибетата около захранката бе значително по-голяма отколкото в околността. Пропуснах да отбележа, че захранвам на около 7-8 метра от лодката, така че котвите не оказват никакво влияние. Обикновенно си начесвам крастата за няколко часа и излизам после. Един единствен път (покрай другите рибета на червея излизаха костури по 25-30см), излезнахме на брега с идеята малко да постоим прави, да хапнем, 00 и да се върнем. Добре, че имахме две двулитрови шишета с кола и фанта, къде изпита, къде не, та вързахме въжетата от котвите за тях с идеята да се върнем на същото място а и да не вдигаме излишна гюрултия.
                    Оттогава си нося в лодката две надуваеми детски топки около 30 см в диаметър и с някакви израстъци като виме , купих ги от магазин за 1 лев и които с помощта на ластик се закрепят лесно при необходимост.
                    Лодката (надуваема 3.30 с твърдо дъно и надуваем кил) закрепена с една котва се върти дори и от замятане на плувката, да не говорим ако има лек ветрец. Наистина става неудобно да целиш определено петно, когато то мине почти зад гърба ти .

                    Що се касае за захранването на изтеглени въдици, абсолютно съм съгласен, че котва не е необходима. То аз друго приложение на котвата при риболова, освен при ловене от лодка честно казано не се сещам . Мойте две котви бяха парчета от релси (не съм ги рязал аз ) и вършеха прекрасна работа. Напоследък обаче само влачим и кльонкаме и даже и не знам в коя дупка са "прибрани".

                    Поздрави!
                    Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.

                    Фронтера-Б ДБ 2000г. 2.2DTI

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да си направя котва

                      Първоначално публикуван от nemirko Преглед на мнение
                      Аз имам в предвид захранване и ловене от лодката.
                      Така става. Аз просто не го практикувам това.
                      Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                      if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да си направя котва

                        Обезателно 2 котви ако искаш да не избягаш от мястото.Колкото ида няма вятър ще се намери подводно течение което да те разкарва на ляво или на дясно Ако си до някое устие там подводното течението е доста голямо а и то носи доста храна особенно след дъжд водата е по-свжа по-богата на кислород което е важен фактор за водните обитатели.А колкото до направата на котва вземаш едно парче тръба 35-40см. ф 30 правиш от арматура едно ухо на единия край а на другия заваряваш от ф 8 от 4-5бр.U образни парчета и готово хем лека добре закотвя и леко се вади. Отпускайте по-дълги въжета.НАСЛУКА

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да си направя котва

                          няма смисъл куписи евтини са пускай я бавно преди да стигнеш до мястото на риболов . А за да не се върти лодката пускай плаваща котва предполагам знаеш какво представлява

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Как да си направя котва

                            Колеги намерих тази тема, че ми предстои отпуската, която стартира тази събота. Ще ходим на едно езеро с пастърва и щука. Къщата, която наехме върви с едно кану и една обикновена лодка с гребла. Мисля с втората да влизам навътре, но се зачудих каква котва да си направя, че да не мърдам много от една позиция. Имам си няколко тежести за щангата и мисля да взема една десятка с мен, но се чудя за въжето колко и какво да е... Ще хвърлям на блесна, плувка и дъно. Първите две са по-активни и си мисля, че ако лодката е фибростъкло ще се мести. То аз самия съм си котва, но не върши работа
                            Дайте идеи за дължината и вида на въжето!
                            Благодарско предварително!
                            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да си направя котва

                              открадни на комшиите въжето за простор.

                              Десетка ти е много, петица ще ти стигне освен ако няма много силен вятър(то тогава и риболов няма да има та...). Аз ползвам 5 либри даунригър като котва на надувна лодка, и общо взето ми върши работа. Инцидентно съм ползвал камък, а колеги от флайфишинга съм виждал да ползват малка платнена торбичка която пълнят с каквито камъни намерят наоколо. Не си рискувай тежестите за щанга, че ако се оплете здраво и трябва да я жертваш...
                              Както са писали колегите по-напред в темата, за да не се върти лодката ще ти трябват две котви.
                              Купи си въже за простор от Доларамата или нещо подобно. За един излет не ти трябва нещо специално.

                              За блесна котва почти не ти трябва, пускаш блесната зад лодката и влачиш бавно.

                              Не знам как е в Квебек, но тук е доста топло и пастървата се ослушва. Водата днес беше 23С и рибата е на дъното.

                              Успех
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X