Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

    По кое време е било това?
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Е аз как да кажа, че е било сом, като нещо подобно гледах преди седмица пред мен на хижа "Приста".
      Тъкмо прибирах такъмите, че нищо не бутна цял ден и чух звук/бях с гръб/, после го го видях.Нещо пореше водата и правеше около себе си по 40-на сантиметра вълна от двете си страни и диря към метър и половина.Страшна скорост, водата бучеше, направи три бесни кръга пред мен и замина към острова.Толкова, всичко утихна, както почна, няма минута и нещо.
      Когато бях там, водата беше около метър, навътре да достига метър и половина, това нещо пореше водата на няма пет метра от брега.

      п.п.жена ми почти психяса и се сети за "Анаконда".

      Коментар


      • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Maxxx, това сигурно е била заблудена радиоуправляема румънска/контрбандистка/ миниподводница, пък ти сега плашиш колегите!
        На слука!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Maxxx, това сигурно е била заблудена радиоуправляема румънска/контрбандистка/ миниподводница, пък ти сега плашиш колегите!
          На слука!
          Съвсем сериозен съм, ако щях да обяснявам с вързани ръце колко е голяма рибата, щеше да е по-приемлива случка от рибарския фолклор.
          Толкова години по Дунава подобно нещо не съм виждал, нито навътре, нито навън.

          Коментар


          • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            Е аз как да кажа, че е било сом, като нещо подобно гледах преди седмица пред мен на хижа "Приста".
            Тъкмо прибирах такъмите, че нищо не бутна цял ден и чух звук/бях с гръб/, после го го видях.Нещо пореше водата и правеше около себе си по 40-на сантиметра вълна от двете си страни и диря към метър и половина.Страшна скорост, водата бучеше, направи три бесни кръга пред мен и замина към острова.Толкова, всичко утихна, както почна, няма минута и нещо.
            Когато бях там, водата беше около метър, навътре да достига метър и половина, това нещо пореше водата на няма пет метра от брега.

            п.п.жена ми почти психяса и се сети за "Анаконда".
            При мен случката беше около 20.30ч и рибата не пореше водата с висока скорост,а само се показа,чу се едно "пууфф" и това беше.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Около 18 часа стана, иди разбери - нито да е голяма бяла риба, нито сом заради водата.
              Остава някой див распер-бизон, ама егати распера.
              Щуката не гони толкова дълго, тя си е гюмеджия.

              Коментар


              • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                По последна информация от колеги на Дунава в нашия регион няма чуто звънче.Другата седмица се забивам на брега Дунава и този път ще заметна една и към гората зад мен -белким там някой чакал клъвне....
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Тука май тая година големо мъртвило.Никои ли не мета сопи ?

                  Коментар


                  • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Събота бях на Дунава около четворките.Пълно капо .Няма никакво движение на риба.Като се загледах нямаше ни жаби ни змии .Комари даже няма.Абе пълна скръб .Забелязах и много умрели миди.Нещо натровен ли е тоя участък не можах да разбера.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Искам да споделя нещо с всички... седя и си ги гледам.В един момент водата на 15м от мен се надигна и се показа туловището на риба над 2.5м... Целият настръхнах. Нямало риба в Дунава,а??
                      Вервам ти напълно. Ти виде ли тоя дзвер имаше ли по гърба триъгълни израстъци? Ама ти сигурен ли си, че си видел цялата дължина, да не е било само врата му? Щото може да е динозавър, а дедо казваше, че е тепал доста големи.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Вервам ти напълно. Ти виде ли тоя дзвер имаше ли по гърба триъгълни израстъци? Ама ти сигурен ли си, че си видел цялата дължина, да не е било само врата му? Щото може да е динозавър, а дедо казваше, че е тепал доста големи.
                        Не ти е уместен сарказмът, има огромни животни в Дунав, друг е въпроса кога те решават да изплуват по на плитко.
                        Конска каруца/дълга база/, от която се влачи още метър и нещо сомска опашка по земята как ти звучи?Щото го имам на чернобяла снимка какви ги е вършил дядо ми и негови дружки, където е сега хотел "Рига", с лодка посока Румъния.

                        п.п.120кг сом според теб колко е дълъг?Щото по-миналата година/или още една назад/ извадиха един такъв змей, влачил ги е с лодката като са го хванали около пет километра, между Мартен и Сандрово, там са ги пресрещнали колеги за да го вадят и бият с канджи и харпуни.Човекът, който го е закачил живее срещу известния магазин за рибарски такъми на Родан в Русе, Иван се казва.
                        Последно редактирано от maxxx; 26-07-11, 20:43.

                        Коментар


                        • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          Сом над 100-те кила е обикновено с дължина от около 2,40-2,50. Зависи все пак и от сома, има къси и дебели, както и дълги, но по-тънки. Сомът уловен преди няколко дни на яз. "Черногорово" е бил 62 кг, с дължина от 2,10 м.


                          Снимките са произволни.


                          Коментар


                          • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Не знам кой "готин"модератор набута темата в "общи приказки" и защо,но по този начин тя вече не е същата нито по смисъл,нито по съдържание.Много рядко някой се сеша да пише,а преди си обменяхме доста информация.
                            Но това си е негов грях.
                            От 2дена колегата Меха е на Дунава и аз като добро другарче вече четири пъти ходих да го навестя.Прокарах нов път през ямите /само за джипове/ и вече отиването ми е с около 6км.по-малко и 20-30мин по-кратко като време.
                            А що се касае до рибата.....Мехата има уловени до момента 3 шарана по около 2кг.
                            Ето няколко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092011486.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5300130Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02092011481.jpg
Прегледи:1
Размер:211.2 КБ
ID:5300131Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02092011482.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5300132Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02092011483.jpg
Прегледи:1
Размер:54.3 КБ
ID:5300133Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092011484.jpg
Прегледи:1
Размер:215.6 КБ
ID:5300134Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092011485.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5300135Залезите на Дунава са уникално красиви.А когато падне ноща и се съберем около масата......и ние ставаме "красиви"/пуста кайсиева/
                            Последно редактирано от чаро 4х4; 03-09-11, 15:41.
                            Чавдар Владимиров
                            0887/912075
                            Ленд Ровър Диско 1
                            Самуад в проект

                            Коментар


                            • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              Премествам я в "Сладководен риболов".

                              Коментар


                              • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                                Премествам я в "Сладководен риболов".
                                Благодарско Тишо.Поздрави
                                Чавдар Владимиров
                                0887/912075
                                Ленд Ровър Диско 1
                                Самуад в проект

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X