Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

    Искам да си взема безжичен сонар. До тук това което видях е, че вариантите ми са humminbird или китайче. Имам възможност да напазарувам щатски модел (два пъти по-евтини от европейските варианти). Та харесал съм си няколко:

    Humminbird RF15 - доволно як, показва размери на рибите, релеф на дъното, дисплей с няколко степени на сиво. Недостатъците - голям, батерията на сонара не се сменя (не че няма да го отворя като свърши и да си я сменя) и има много лоши ревюта, че доста от тия сонари пристигали неработещи (че даже някой от тях били рециклирани). Това последното най ме притеснява. Цена (от щатско) 150 долара.

    Humminbird RF25 - подобно на горното, но не съвсем. С по-лош дисплей (не показва размера на рибите, по-ниска резолюция), но пък се закрепя на въдицата директно. За този няма толкова негативни отзиви за неработещи сонари. Цена (пак от щатско) - 70 долара.

    Китайски без марка/модел. Примерно този. Ама те всичките са почти еднакви. По картинките като го гледам дисплея е малко по-зле от RF25то относно информацията. Плюса е, че батерията на самият сонар се сменя. Цена - пак около 70 долара.

    Основното което ме притеснява за щатските humminbird сонари - гаранцията е фира. За щатски сонар трябва да го пратиш до САЩ за сервиз. И се чудя заслужава ли си риска като се има в предвид, че цената тук е двойна.

  • #2
    От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

    Хм, тука попаднах на едно китайче дето изглежда читаво. Цената е 61-62 долара с доставката. Видеото му е тук - http://www.youtube.com/watch?v=t8aV8_mfg8I.

    Графичен дисплей с резолюция 128х64, като гледам видеото добре се справя с релефа, може да му се наглася чувствителността, сменяема батерия на патето, външна антена. Все хубавини като за 100лв...

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

      От няколко години имам http://store.humminbird.com/products...X_230_Portable
      Общо взето бива, можеш да различиш какво има по дъното, но си е детска играчка спрямо по-скъпите модели.
      Тези в които се заглеждаш, единствено дълбочината ще можеш да отчиташ реално.

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

        А кой модел? Със зеленото или жълтото пате? И правил ли е проблеми?

        Нещо цените им сега (на 230ката) тук са доволно високи - 500+лв. А преди година-две са били по 400 и малко...

        Иначе и тях заглеждам, ама пустите пари за играчка ми идват в повече...

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

          Когато си търсих, мисля че тук бяха по около 700лв, а сестра ми го донесе от щатите за около 200долара.
          Много солидно е направен и според мен няма да създава грижи. Веднъж му смених батерията и това е откъм ремонти.
          Наистина са играчки и реална работа няма да ти свърши. Тази патка почти не я ползвам.
          Реално, какво очакваш от този тип сонар?

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

            Да видя дъното какви особености има и да се ориентирам къде са подходящите места за риболов. А и да видя дали рибата случайно не се е събрала някъде. Най-често ловя на фидер.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

              С фидера хвърляш доста по-далеко, а до там патката няма как да метнеш, освен, ако нямаш радиоуправляема лодка.
              Дъното, с тая резолюция, нищо няма да видиш и разбереш.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

                Хм, освен да се насоча към китайчето. Евтино е и дори да не върши работа ще го прежаля. За лодка по принцип обмислям, ама искам сам да си я направя, че ме зариби идеята за самоделно RC.

                А иначе има как да се хвърли - с допълнителна тежест. Или поне така видях на разни картинки в нета.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за сонар humminbird - smartcast моделите

                  Мен, ако питаш, с една надуваема лодка и малко по-читав сонар ще имаш в пъти по-добър шанс за успешен риболов.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X