Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми на сладководните водоеми, рибите и риболова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблеми на сладководните водоеми, рибите и риболова

    Мисля, че в Пловдив има Институт по сладководно рибовъдство или нещо такова (ама съм заплес), все трябва да имат някакъв сайт или телефон в нета.
    Иначе се намират до безмитната зона на карловско шосе, имаше табели.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #17
      От: Проблеми на сладководните водоеми, рибите и риболова

      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
      ... Преди години като се скъсваха садките на Доспат, вследствие на буря, "рибарите" тръгваха на кервани от Пловдив, Пазарджик и други гладни райони. Виждал снимки с уловена риба промишлено количество...
      Ходил ли си скоро да видиш колко садки има на Доспат... Вече и без де се късат има доста пъстърва в язовира и хванатите на воблер в радиус 1км около садките повръщат гранули... Ще се окаже, че и от Еврофондовете има полза... Аз не съм имал късмета да хвана трофейна засега, но колеги имат рибоци по 3-4кг..
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Проблеми на сладководните водоеми, рибите и риболова

        Здравейте,колега extradion можеш да вземеш щуки от Институт по сладководно рибовъдство в Пловдив базата се намира в града.Телефон който ползвах 032952890 но това беше преди няколко години.Мисля че ги даваха началото на април,2гр,2.5см рибка 0.42лв.Но имат голям проблем с оцеляването от 600бр. които взех оцеляха 11бр.като в басеина нямаше дриг хишник.По мое мнение 7-8бр 0,800кг. Сулки хванати от близак водоем ще ти свършат по добра работа а се и размножават много лесно, но ги пусни най късно до края на месеца.Жива риба за зарибяване се транспортирва трудно и то само с кислород всичко друго е не удачно.За не професиално зарибяване за къси разтояния до 30минути ,от изваждане-до пускането, по добре рибата да е на сухо ,но времето трябва да е хладно.

        Коментар


        • #19
          От: Проблеми на сладководните водоеми, рибите и риболова

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Зарибяването е специална наука, особено ако се зарибяват обитания на балканската пъстърва с чуждоземни видове, като дъговата. Тя е пластичен вид, който измества автохтонните видове, но не се размножава там и така следва обезрибяване на естествените водоеми.
          Колкото и благородна да ви се чини такава дейност, като зарибяването, моля консултирайте се преди това със специалист.
          няма и помен от американката,още от 3 ден на пускането

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X