Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забрана на стопанският риболов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забрана на стопанският риболов.

    Чета, препрочитам и немога да повярвам http://iara.government.bg/wp-content...07.02.2013.pdf

    Това, ако се осъществи, силно се надявам популацията на риба да нарасне значително.
    Честито на всички любители риболовци, милеещи за рибната фауна.

  • #2
    От: Забрана на стопанският риболов.

    Това ще се осъществи толкова колкото и забраната за сеч в горите.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Забрана на стопанският риболов.

      Поредния виц за деня........
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • #4
        Re: Забрана на стопанският риболов.

        Няма шанс да стане но хайде да имаме малка надежда, ИАРА през годините показаха, че не могат да опазят нищо - знам, че нямат ресурси но все пак ......

        Коментар


        • #5
          От: Забрана на стопанският риболов.

          На времето и аз си мислех, че да ни накарат да слагаме колани, ще да е поредния виц, но уви лъгал съм се. Сега гледам и полицаите слагат
          Незнам как е в по отдалечените райони от Русе, но при нас проверките са чести. Миналата година десет пъти съм излизал с лодката по р.Дунав, два пъти са ме проверявали щателно, когато съм пуснал въдици. На брега също са ме проверявали, по-често гранична полиция, но мисля, че се препокриват с ИАРА.

          Коментар


          • #6
            Re: Забрана на стопанският риболов.

            Дунав по може да го огрее но другите реки са в плачевно състояние, лятото бях на една любима моя река с малкия, не бях на риболов, реката беше забранена 5 години и зарибена, в момента мога да твърдя, че има по малко риба отколкото когато беше разрешена - смешно но е така. И не е само там, почти съм сигурен, че бракониерите ползват списъка със забранени реки от ИАРА за да знаят къде да ловят без никой да ги притеснява

            Коментар


            • #7
              От: Забрана на стопанският риболов.

              Не е така от нас зависи. Не става все на някого да чакаме.
              Ето един пример за една страхотна по-малка река и едни будни риболовци http://strimerite.iantra.com/eco/brako.html

              Коментар


              • #8
                От: Забрана на стопанският риболов.

                Немога да преценя за момента тази заповед добра ли е,или лоша,но е факт,че в района на Свищов има около 150 рибарски лодки които редовно пускат мрежи/отсреща в румънско са 3-5 лодки/.От тези рибари само около 15 човека само с това си изкарват хляба.Факт е и,че ловят всякаква риба без значение от вид и размер.Има и такива смелчаци които залагат и "лави" за да ловят и моруни,а те са забранени.Печалбата от една моруна се измерва в десетки хиляди лева.Не съм рибар дори и любител,но имам доста познати които се занимават с риболов и от тях знам,че контрола в нашия участък е доста засилен.Инспекторите обикалят постоянно с лодка по реката и с джип по брега и по другите водоеми.Общото мнение,че в нашия участък риба няма.Как да има при толкова много цедене на реката?Дано успеят с тази заповед да увеличат рибните ресурси ,но лично аз се съмнявавам.Въпреки усилията не може на всеки метър да се сложи проверяващ.

                Коментар


                • #9
                  Re: Забрана на стопанският риболов.

                  Така е, но като цяло риболовците спазващи забраната не ходят по забранени реки, за това казвам, че те стават рай за бракониерите (ИАРА нямат ресурс да ходят по всички реки).

                  Някои реки, например по парковете включително и дунава имат повече човекоресур отговорен за реките и природата и там нещата са малко по добре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Забрана на стопанският риболов.

                    Не се впягайте, това е ежегодния кьорфишек. От забраните за любителски риболов няма никаква полза, както за рибните запаси, така и за водоемите.
                    пп. Най-големи щети на рибните запаси нанасят електрофишерите, после бомбите, мрежите, серкметата, парашутите, косенето и т.н. Да сте чули, та дори от ЕЖК, някой да е осъден за това? Най-много някой беден тройкаджия да е отнесъл глоба.
                    Последно редактирано от trapper; 12-02-13, 14:43.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Забрана на стопанският риболов.

                      Положението е отчайващо не само заради риболова. Да вземат да обърнат внимание кой с какво си пръска културите. Не може едната година в язовира да има раци, а на следващата да няма кьорав рак.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: Забрана на стопанският риболов.

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Така е, но като цяло риболовците спазващи забраната не ходят по забранени реки, за това казвам, че те стават рай за бракониерите (ИАРА нямат ресурс да ходят по всички реки).
                        Там наистина настъпва пладнешки грабеж, до последната попова лъжичка. Според мен не е нужно да се обикаля постоянно, просто няколко ужилени с по сериозни актове, малко повече гласност и може да се появи светлина в тунела.

                        Колега trapper, най-вероятно не сте прочели заповедта, към която съм дал линк, но поне в заглавието на темата е написано, че за първи път забраната е точно за мрежари и серкметаджии.

                        Наистина моите наблюдения са основно от р.Дунав и р.Янтра, но е факт, че миналата година започнаха масирани проверки за нощния любителски риболов в региона. Написаха се доста актове по 500лв и лицата бяха облепени по таблата на общината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Забрана на стопанският риболов.

                          Сега се говори че са разрешили нощния риболов по река Дунав-на осветените места.И мен ме глобиха за нощен риболов преди няколко години.Бях за сом със три пръчки с по една кука.Яра глобява семкаджии като мен дето я хване я не хване.Като започнах да расъждавам на глас що не са качат на една лодка и да проверяват токаджиите не им стана хубаво -много съм бил приказвал.След тази случка бях свидетел как същия този проверяващ пускаше герими .Е как да вярвам на яра -всичко е отчитане на дейност.Всичко е пълна заблуда.Къде отиват парите от билетите.Колко пъти яра е зарибявала река Дунав -пише се че е пуснала нам си бройки шаранчета -най-вероятно са калпав материал от някой частен развъдник.Не просто не ми се пише повече за тази истанция.
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Забрана на стопанският риболов.

                            Колеги,не се залъгвайте!Тази заповед е от 2008 просто всяка година се обнародва за да е в сила с нови дати.Истината е,че държавата има ресурс да се бори с тази престъпност,но няма воля да я приложи.Всички знаят,че шефа на Иара има бригади които пускат мрежи по Дунав и язовирите в неговия контролиран регион.Някой държавен орган да е направил нещо?Всичко е прах в очите на кьоравите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Забрана на стопанският риболов.

                              Това ми звучи, като приказки от пазара, но дори и да е истина, все още не са се родили недосегаеми, за да са вечни на този пост. Все пак не става въпрос за милиони и чадъра е или малък или затворен.

                              Явно не ви се чете, за да осъзнаете, че вече не става въпрос за забрана само около устията и част от островите, а за километрични участъци от река Дунав, които ще бъдат защитени от стопански риболов.

                              Надявам се будните и ококорени Българи са повече от снишилите се и смирени, които или бягат или си траят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X