Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лодка за захранка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лодка за захранка

    Здравейте,нещата , с които се занимавам предимно.... продуктов дизайн, разни изделия от пластмаси и композити, концепции, изработка на изделия и следене на целия процес от скица до продукт...както и да е, да не говоря празни приказки, нещото, което искам да Ви покажа е един проект за лодка за захранка. Всичко започна с мерака на един мой клиент, които изяви инетерес и ме накара да започна нещо, но разбира се вживях прекалено много и реших ...."като ще е гарга, да е рошава" ....Ще го видите, сега е на етап вече преди окончателно пускане на 3D CNC фреза, след изработен от мен дизайн и разбира се подготвен за такъв тип машина, всичко съм го съобразил и вашия колега-рибар ме понасочваше и се допитвах, гледах и какво правят хората по света поне да знам дали правя глупости или нещо нормално ....сложих от мен нещо, в голямата си част и в рамките на 1 година и нещо се появи това чудо , дано се побучи, защото съм внимавал много уж.... просто исках да я представя, надявам се поне малко да Ви допадне, все пак я правя за Вас не за мен...Сега я представям леко, макар да не исках още преди съм изработил калъпите и реално изделие на Вашия колега...една лека презентация....поне да се види формата....дано Ви допада, мисля да направя серия от тези, но ще видим дали си струва....закрасти ме много тоя риболовец и с него съм обсъждал нещата добре , голям пич и в общи линии той е причината за тази заРибявка , искам да правя и други лодки, но искам да видя как ще я приемете Вие. Надявам се да има интерес от Ваша страна...габаритните размери са 800мм дължина, 500мм ширина и 300мм височина.
    Поздрави на всички Wink
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-11-13, 12:29. Причина: Линкове

  • #2
    От: Лодка за захранка

    Остава още малко до това да се изработват корпуси и нещата са към края си, малко се проточи, но всичко беше за доброто на проекта и да се получи добър продукт. Общо взето дизайна, проектирането, корекциите, уточняването и промените продължиха дълго , но с първите модели е така, когато правиш продукт и гониш поне някакво прилично ниво като за начало...ми 1 г. 10мес. продължи , свикнал съм така е с продуктовият дизайн, сложничко е понякога ...много често. Имаше нужда от промени, поне това, което ми беше нужно като отговори го намерих при конкретни хора, а тези визуализации са просто да Ви дават представа за проекта и идеята докато имам вече готови корпуси. Вариантите са два, в зависимост дали ще се съгласят да ми го изработят там където искам от ABS пластмаса , другия материал е ясен и той е с композити. Има интерес и той вече е факт, ако има още по-голям ще започна и друг модел, мисля и 3-ти....готов съм да го направя, интересен продукт е и не е толкова просто колкото си мислят много хора, ако искаш да гониш някакво ниво, а аз заставам тук с патенти и марка в най-скоро време. Оборудването вие като рибари ще си го изпълнявате, а и мисля, че е и за ваше удобство, говорих с рибари и го посрещнаха доста добре и са отворени за тази идея, все пак всеки има различни възможности и предпочитания. Практика е да се предлагат корпуси и да се оборудват от клиента, да си монтира и т.н.,не бих се ангажирал с прибори,а и мисля, че Вие ще се справите добре с окомплектоването

    Коментар


    • #3
      От: Лодка за захранка

      По мое лично мнение точно оборудването е ключовия момент. Много е важно след 150м да може да си виждаш лодката, и още по-добре да можеш да я управляваш . Интересното е като загуби обхват дистанционното, лодката да може да се върне самичка. Важно е да има място за сонара. Освен захранките да може да занесе и оловото с куките, като същевремено дава информация какво се случва. Лодката, която си направил изглежда доста добре. Остава да се измисли и останалато и да може да носи цялата коледна украса заедно с 1 кило захранка, което да се пуска на порции...

      Коментар


      • #4
        От: Лодка за захранка

        Аз навремето мислех и почти си бях изработил шлеп - теглен от моторна лодчица, няма да изпадам в подробности, но важния момент е във връщаемостта на лодката, както и минималния шум, който ще издава. Не знам как е правилното наименование на тези лодки, но да е с нещо като вентилатор задвижването , трябва и да е бавна - да не мърда много водата. Задължително трябва да пуска куките заедно със захранката. И най-важното с всичките екстри не трябва да струва повече от 100-200 лв. Дистанцията която трябва да покрива според мен не е нужно повече от 100-150 м. Всичките щуротии със сонари и т.н. само оскъпяват нещата и вече се доближаваме до цената на истинска лодка със сонари и прочие.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • #5
          От: Лодка за захранка

          Не влагайте излишна енергия в подобни проекти. Братята от Китай вече ги предлагат за 20$ ФОБ Бургас. Със акумулаторите.

          Коментар


          • #6
            От: Лодка за захранка

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Не влагайте излишна енергия в подобни проекти. Братята от Китай вече ги предлагат за 20$ ФОБ Бургас. Със акумулаторите.
            Я дай координати на тия китайци, че ми стана интересно какви радиоуправления ползват Че аз дори на китайския пазар не съм намерил свестно управление под 50 $...
            Да взема да си купувам от тях и да си свалям модулите

            Коментар


            • #7
              От: Лодка за захранка

              Първоначално публикуван от pablo3 Преглед на мнение
              Остава още малко до това да се изработват корпуси и нещата са към края си, малко се проточи, но всичко беше за доброто на проекта и да се получи добър продукт. Общо взето дизайна, проектирането, корекциите, уточняването и промените продължиха дълго , но с първите модели е така, когато правиш продукт и гониш поне някакво прилично ниво като за начало...ми 1 г. 10мес. продължи , свикнал съм така е с продуктовият дизайн, сложничко е понякога ...много често. Имаше нужда от промени, поне това, което ми беше нужно като отговори го намерих при конкретни хора, а тези визуализации са просто да Ви дават представа за проекта и идеята докато имам вече готови корпуси. Вариантите са два, в зависимост дали ще се съгласят да ми го изработят там където искам от ABS пластмаса , другия материал е ясен и той е с композити. Има интерес и той вече е факт, ако има още по-голям ще започна и друг модел, мисля и 3-ти....готов съм да го направя, интересен продукт е и не е толкова просто колкото си мислят много хора, ако искаш да гониш някакво ниво, а аз заставам тук с патенти и марка в най-скоро време. Оборудването вие като рибари ще си го изпълнявате, а и мисля, че е и за ваше удобство, говорих с рибари и го посрещнаха доста добре и са отворени за тази идея, все пак всеки има различни възможности и предпочитания. Практика е да се предлагат корпуси и да се оборудват от клиента, да си монтира и т.н.,не бих се ангажирал с прибори,а и мисля, че Вие ще се справите добре с окомплектоването
              Колега, мога да поема оборудването от към страна електроника. Управление, варианти за връщане ако изгуби по някаква причина връзка с дистанционното, вдигане и сваляне на контейнери и т.н., Ама няма просто как да стане за 20$ при положение, че един GPS модул в Китай е 17 $

              Коментар


              • #8
                От: Лодка за захранка

                На мен отдавна ми текат лигите по тия лодчици, обаче цената все още ми е скъпичка и съизмерима действително с истинска лодка.

                Коментар


                • #9
                  От: Лодка за захранка

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Не влагайте излишна енергия в подобни проекти. Братята от Китай вече ги предлагат за 20$ ФОБ Бургас. Със акумулаторите.
                  По тая логика нищо не трябва да правим и да стоим и да гледаме и да си мислим, че всичко е измислено, защото било направено евтино и в Китай, пълна глупост....малко как кажа , но това е твое мнение, това му е хубавото на всичко, че всеки има собствено мнение и аз уlажавам дори и такива, поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лодка за захранка

                    Първоначално публикуван от eddiesoft Преглед на мнение
                    Колега, мога да поема оборудването от към страна електроника. Управление, варианти за връщане ако изгуби по някаква причина връзка с дистанционното, вдигане и сваляне на контейнери и т.н., Ама няма просто как да стане за 20$ при положение, че един GPS модул в Китай е 17 $
                    Знаех си, че има разумни и мислещи хора в темата, които са наясно с действителносттта, много си прав...."не всичко ,което хвърчи е.."..просто човек като каже Китай трябва да помисли и да се сети, . Съгласен съм с теб и ще имам предви, много ще ми е полезно да обсъдим нещо когато имам корпуса и ако искат оборудвани лодки. Непременно те имам в предвид, може даже да ми пуснеш една покана в скайп, не е лошо да си имаме контакт - pavence. Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лодка за захранка

                      Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                      На мен отдавна ми текат лигите по тия лодчици, обаче цената все още ми е скъпичка и съизмерима действително с истинска лодка.
                      Може пък да успея да ти удовлетворя желанията, незнам дано е приемливо ,като излязат нещата , ще ти кажа.....пък може да е реалистично Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лодка за захранка

                        Първоначално публикуван от Traum Преглед на мнение
                        По мое лично мнение точно оборудването е ключовия момент. Много е важно след 150м да може да си виждаш лодката, и още по-добре да можеш да я управляваш . Интересното е като загуби обхват дистанционното, лодката да може да се върне самичка. Важно е да има място за сонара. Освен захранките да може да занесе и оловото с куките, като същевремено дава информация какво се случва. Лодката, която си направил изглежда доста добре. Остава да се измисли и останалато и да може да носи цялата коледна украса заедно с 1 кило захранка, което да се пуска на порции...

                        Поговорил съм с рибари и с когото е необходимо, знаят параметрите на лодката и целта и, обсъдили сме го.....монтаж на прибори, носене на захранка, количество, стабилност....Ще се получи, като има нещо налице ще покажа, сега да не говоря празни думи, ще покажа Поздрави

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X