Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на пъстървата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откриване на пъстървата

    Здравейте, предполагам повечето запалени рибари не са забравили че тази събота 5 февруари се открива риболова на пъстърва. Пускам тази тема за да споделим кой къде практикува този много емоционален и труден риболов и да споделим своят улов на балканска пъстърва ако ни е споходила слуката . Аз лично вече за четвърта година ще откривам сезона по р. Триградска и по р. Девинска по тези две реки съм имал доста добри излети, мястото е много красиво и до сега не съм срещал бракониери понеже постоянно обикалят "горски" и ми се е случвало на ден да ме проверят три пъти.
    Ами това е от мен за сега, наслука на всички и се надявам и други колеги да споделят къде може да се практикува риболова на балканска пъстърва .
    Subaru Legacy sedan 1.8 16V 4WD '91

  • #2
    Re: Откриване на пъстървата

    С най-голямо удовоствие бих споделил - къде, с какво, и как.
    Проблема е, че по реките където ходя няма никакъв контрол.
    Пълно е с бракониери унищожаващи не само рибата а и средата и.

    Докато няма контрол и сериозни наказания, ще си замълча, надявам се никой да не се сърди.

    Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Откриване на пъстървата

      Бракониерите определено са проблем и по нашия район (аз съм родом от Пазарджишко), ходя редовно за риба по река Тополница, но есен като тръгне да се прибира мряната е пълно с парашутаджии, ИАРА си стоят на топло в офисите, циганите са превърнали участъка около село Динката в сметище и въобще е грозна картинка... :S. Но е факт че ходя по тази река за риба вече близо 15 години и до сега не съм срещал НИКАКВИ контролни органи. Така че те разбирам защо не искаш казваш в кой район ловиш.
      Subaru Legacy sedan 1.8 16V 4WD '91

      Коментар


      • #4
        От: Откриване на пъстървата

        И Софийско има рекички с големи пъстърви. Доста хора ги знаят, но до сега рядко съм срещал бракониери, най-често са местни хора. Аз ги откачам и пускам още под водата, иначе умират.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Откриване на пъстървата

          Приятно откриване!
          И да направете по някоя снимка, да видим и ние!

          Коментар


          • #6
            От: Откриване на пъстървата

            Само на изкуствена примамка ли я ловите, или понякога ползване естествена стръв?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Откриване на пъстървата

              Някой има ли идея какво се случва на Доспат?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X