Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За начинаещи ловци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: За начинаещи ловци...

    Здравейте, като млад ловец имам едно питане, но като цяло мисля, че е най - удачно да се обърна към квалифициран оръжейник. Една от пушките ми(първата, която закупих) е Brno ZH301 с едни цеви 700мм и 3/4 фиксирани шокове. Беше като нова, като я взех, от първи собственик, с фактура на негово име от 99та година. В топ състояние, но с "някакви" луфтове в главата, не знам как точно да го дефинирам, но луфта който забелязвам е при затворено оръжие, изправено вертикално, подпряно на земята и натискам цевите рязко към приклада вертикално надолу. Чува се някакво похлопване и цевите заедно с плаващата глава мърдат надолу. Видимо, почти не се вижда, под половин милиметър е, но това, не означава, че не е малко и че не е проблем. Другото, което е, като я взех си беше така, сега след около 2000 изстрела, че и повече, пак си е така, не се е влошило нищо. Не знам нормално ли е, едвали. Цевите се заключват здраво с главата и там няма проблем, просто отстрани се държат само на 2 втулки за цевната кутия, при които привидно няма някакво износване, но до колко е така, не знам. Мисля да я занеса някъде да я погледнат...
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #77
      От: За начинаещи ловци...

      Аз ползвам 2 комбинирани: HZ-304 и CZ-584. Произведени са към 1980 г., но са на под 500 изстрела (по-вероятно на 200-300). Нямат никакви хлабини/луфтове или други повреди, затова никога не съм ги разглобявал, и не мога да ти дам точен отговор. Такъв проблем съм имал при ИЖ. Там се решава лесно: демонтира се задтилъка (развиват се 2 винта), с дълга плоска отвертка се затяга един болт, който държи приклада към главата.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #78
        От: За начинаещи ловци...

        "... Brno ZH301 с едни цеви 700мм и 3/4 фиксирани шокове."
        Имам опит с това оръжие над 20 г. При мен се получи след монтирането на комбинирани цеви, за това и ги продадох, но проблема остана.
        На първо време, като временно решение, е леко да развиеш винта който държи бутона дето натискаш при сглобяване. Отвиваш по мъничко, докато след сглобка луфта изчезне. Тази процедурата може да ти се наложи да повтаряш всяка година, може и по рядко. Така изкарах още около 10 години, докато, вече не става.
        "...Цевите се заключват здраво с главата"
        Да, но самата глава, която е подвижна, се заключва към цевната кутия само с бутона с винта, този от другата страна не държи нищо, има фабрично оставен луфт.
        Колкото и да я хвалят някои, за мен си едно недоразумение тази подвижна глава.
        Наложи се стругар да ми направи втулка, която набих на бутона с фабричния луфт, и сега всичко е наред. Не си спомням колко десети беше луфта, за да те ориентирам, но се наложи леко с фина шкурка да донапасна всичко. Ако се решиш на този вариант, опитай с топло-студена сглобка.
        Проблема с постоянното чупене на игли за модела го реших и него, но без шише хубава домашна не казвам



        Коментар


        • #79
          От: За начинаещи ловци...

          С иглите до сега да чукам на дърво, не съм имал проблем. ZH301 също го има този болт за голяма плоска отвертка в приклада, проверих го, но си е стегнат, а и до колкото виждам, той държи самата цевна кутия за приклада, там проблеми няма. Както казва колегата, луфта е между цевите и цевната кутия. Ще пробвам да рязхлабя това винтче на втулката, където е бутона за разглобяването. Иначе да, за мен плаващата глава също си е недоразумение, инак не е лоша пушка, по ми харесва от ИЖ27, с турски също не ми се занимава. Беретите ми харесват, но са скъпички, а и не ми е голям приоритет това. Посредствени оръжия за 500-600 лева. 5 години ме изкара и още 5 ако ме изкара - супер.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #80
            От: За начинаещи ловци...

            "С иглите до сега да чукам на дърво, не съм имал проблем."
            Проблема почва, когато се счупи едната, обикновено тази която е ползвана повече, другата ще я последва скоро, и се почва мъката. Най- неприятното при този модел е, че не можеш да натиснеш двата спусъка едновременно и да затвориш. За целта си носи бутафорни патрони, и никога не спускай на празно.

            Коментар


            • #81
              От: За начинаещи ловци...

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              ...ZH301 ...плаващата глава също си е недоразумение, инак не е лоша пушка, по ми харесва от ИЖ27, ... 5 години ме изкара и още 5 ако ме изкара - супер.
              До лани имах 3 пушки ИЖ27 преди 1980 г., по над 20 000 изстрела, редовно НЕчистени, в безупречно работно състояние. Единственото им слабо място са прикладите-недоделки. Това оръжие може да служи безотказно на 3 поколения ловци ... поне.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #82
                От: За начинаещи ловци...

                Да, факт е, че са устойчиви, имам 2 съветски 43 на същия хал, само леко са грубовати и недодялани, но със скъпа пушка да се навирам из деретата и да й драскам приклада... няма смисъл.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #83
                  От: За начинаещи ловци...

                  Да, иж 27 нямаше да е това, ако не съществуваше браунинг. Иначе "руско" и качествено бяха старите МЦ. Лично съм стрелял с такава на над 500 000 изстрела доказани, не че няма слухове и за подобна на 700 000, но непотвърдени, но това пък благодарение на пърдей. Т.е, руснака само краде.
                  Мой колега, на времето като егер, размени меркел за иж 27. До ден днешен твърди че не съжалява, собственика на меркела също. Но това е продиктувано точно от мързела на единия да чисти, и грижовния стопанин от другата страна. Удобството, радостта за окото и перфектния бой, няма как да ги заменя за мързел.
                  Какво значи скъпа пушка в деретата. Ако ходиш само гонач, може и да го приема с резерви, има и скъпи синтетични , но за останалия лов?

                  Коментар


                  • #84
                    От: За начинаещи ловци...

                    Абсолютно, за гонач - рядко. И да съм гонач, не ми пречи да нося Иж 43. Берета Silver Pigeon 686 I ми харесва доста със 710 или 760мм цеви, магнум, сменяеми шокове, изглежда универсално оръжие до някъде или поне не толкова профилирано. Автомат съм нямал, по едно време много се бях замислил да си добавя и автомат в касата. Сега още се чудя, при положение, че имам надцевка и успоредка. Много се заглеждам по Winchester SX3 Raniero Testsa модела, с червената цевна кутия и черни синтетични приклад и ложа + стандартния тубос на магазина за 11+1 патрона в калибър 12/70. Иначе си е магнум, със сменяеми шокове и 760мм цев. За водоплаващ и за йордеци мисля ще е удачен, с по - затворен шок и с по - тежки патрони. Инак като механика, не знам как е, американските неща малко са прехвалени, ако е американски изобщо. Нищо чудно да е правен в някоя джунгла.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #85
                      От: За начинаещи ловци...

                      Що не помислиш за една комбинация...

                      Коментар


                      • #86
                        От: За начинаещи ловци...

                        ivodianov 1992, не е зле да мислиш какво пишеш.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #87
                          От: За начинаещи ловци...

                          ползвам SX3 от 5 години. Пушката е здрава и безпроблемна, ако се ползва със стандартни муниции (не самоделки). Моята има гладка цев 710 мм и слъгова цев 610 мм с уивър база. пълнителя взема 3+1 магнума или 4+1 12/70. Помисли дали е целесъобразно да вземаш магазин 11+1 защото пушката не от леките, а и баланса ще се поизмести.

                          Коментар


                          • #88
                            От: За начинаещи ловци...

                            Балансът, предполагам ще се наруши доста. Иначе съм почти 190см. и 110кг. Теглото не ми пречи, нямам някакви големи преходи. 90% ходя на хвъркат дивеч. Двуцевката ме ограничава - при пъдпъдъци, гургулици или яребици - стрелям веднъж, вдигат се няколко, свалям още един, другите отлитат, това е хубаво до някъде, даваме шанс на дивеча, не е хубаво да избиваме всичко, което се вдигне. Презареждането е сравнително бавно, тогава също губя възможности понякога. Ако автоматът не засича ще е супер. Ползвам си уж читави купешки патрони. За диви патици изтезавам старата ижовка с мини магнуми понякога, вдигат се доста надалеко, с 32 грама не мога и да ги почеша... А бих могъл да си завия пълен шок и да си стрелям с Патрони Номер 3 Магнум, с автомата. За пъдпъдъците цилиндър и 30 грамови девятки. 76см. цев мисля ще е добре, 71 също. Единствено съм скептично настроен към автоматите заради засечките, не знам SX3 как е. Разглеждал съм турски модели на колеги, не са много бързи като презареждане. SX3 уж е бърз, ако ще си купувам такъв ми се иска да е Rainero Testo модела, с дългия магазин Предполагам може да работи и с 5,6 патрона, когато няма нужда от повече.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #89
                              От: За начинаещи ловци...

                              За пъдпъдъци минимум единайсетки, девятките са за гургулици и гугугки.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #90
                                От: За начинаещи ловци...

                                с 11ки, от близо става, ама вдигнат ли се малко по - далеко, падат от шока и после нямат намиране, за това предпочитам 9ки. За гурги 7ци, може и 9ки
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X