Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

    Що за пушка е това да ти подскача оптиката при стрелба, няма ли релсова система?

    Коментар


    • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от hardcode Преглед на мнение
      Що за пушка е това да ти подскача оптиката при стрелба, няма ли релсова система?
      Трупаме мнения а?
      Ако го караш така най-много да ти се трупне някой БАН!
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

        Първоначално публикуван от hardcode Преглед на мнение
        Що за пушка е това да ти подскача оптиката при стрелба, няма ли релсова система?
        Ами това пак си е релсова система и наистина има случаи в които се мести от нитовете.Това се явява като недостатък но се оправя лесно.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
          Ами това пак си е релсова система и наистина има случаи в които се мести от нитовете.Това се явява като недостатък но се оправя лесно.
          Колегата е прав, нитовете на релсата за закрепване на оптиката не са от най-здравите и е възможно да има проблем....Затова аз съм направил една-две капки с СО-то и вече нямам този проблем......

          Коментар


          • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Предварително се извинявам ако е било написано из темите, но може и да съм го пропуснал, че са много...
            Въпроса е има ли основания да се очакват проблеми с органите ако се смени счупения пластмасов приклад на ловен СЛР с по-здрав метален - сгъваем?

            Коментар


            • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

              Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
              Предварително се извинявам ако е било написано из темите, но може и да съм го пропуснал, че са много...
              Въпроса е има ли основания да се очакват проблеми с органите ако се смени счупения пластмасов приклад на ловен СЛР с по-здрав метален - сгъваем?
              Не.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Я имало и тука такава тема...
                Както се казва, да, калашника не става за лов, защото става само за животни в диапазона от 3 до 300 килограма , ние двукраките също без напрягане се вместваме в тия граници , а пък както знаем с калпаво задприкладно устройство се случва и на десет метра прасето да не пада...и не пада...и не ще да падне...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Ако се вярва на статистиката, най-много слонове в Африка са убити с "Калашник", но това са бракониерски работи все пак...

                  Колкото до приклада, освен дървеният - оригиналният, който е незаменим в много отношения, едно отлично решение е регулируемият, особено ако се ходи на лов различно облечен...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Много пъти е дъвкана темата за ъгъла на приклада. Всеки намира истината за себе си. Според мен показания приклад в предния пост е една идея по-добър от дървения, именно поради ъгъла на приклада спрямо линията на цевта.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      http://www.samson-mfg.com/product/AK-U-ADJ-CR.html

                      не знам колко е реарешен сгъваемият,но ето едно просто решение и за него.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Re: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Абе за пъдпъдъци верно не става, и за бекаси не става.
                        За другите зверове става.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          С лък ходят на лов - става ,що с калашник да не става,въпрос на гледна точка!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            С лък ходят на лов - става ,що с калашник да не става,въпрос на гледна точка!
                            То по тая логика, защо армийте не са въоръжени с ловни пушки. Калашника не става, защото не е правен за това! Той за лов си е като с лък, който си го е купил е само от сантиментална стойност.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Колеги не съм ловец, риболовец съм но къде остана удоволствието и удовлетворението от успешния лов?
                              Тунинговането и напасването на оръжието към теб не е ли част от удоволствието?
                              Или вече всичко е въпрос на мерене на инструмента?
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Не че не става - просто не е най-правилният калибър за лов на едри животни. До 100-150м. върши работа. Важен е добре подбраният патрон - със щатен армейски боеприпас или някакъв друг корав FMJ куршум нещата не са добри, трябва си ловен куршум с правилна експанзия тип HP или SP примерно и работата се получава. Аз лично не съм голям привърженик на този калибър за лов, но по принуждение ползувам именно него. Само дето пушката ми е SKS и мааалко повече мяза на пушка.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01824.JPG
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5631890

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X