Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо "Калашника" не става за лов?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

    И двата са ми назад във времето, когато още не бяха станали чак такава напаст.Май съм го писал и преди ама..И двата в един и същи район-ВоденскиятПървият на ход в движение попадна и погледна във фара и толкоз.Явно беше изненадан и беше лесен.От около 100-тина метра отнесе два от този дето не става за лов/срааам/ама вторият беше като за всеки случайПо интересен е вторият случай.Посред бял ден,около 10-11ч.преди обяд,на голямо разстояние през бинокъла виждаме движение.Почва спор-прасе е,елен е и т.н.Приближаваме и сме с една Нива.Вълчица с малко ядът нещо и попоглежда към нас.Не мислех че ще ни допусне близо и я подпуках от майната си.Първият я шибна високо в гърба,вторият го коригирах/пак /Но нямаш време за други решения.Малкото дръпна през едно орано от К700/вероятно /и изчезна.Ядяха си един сръндак и бая го бяха опоскали.А как ще си тупна скоро още някой ще ти кажа след малко
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Искам да поясня, че това че не ми допада гонката си е лично мое мнение, извинявам се ако това обижда колеги, които са маниаци точно на гонка...

      Иначе флагчетата не е нужно да са червени, по-скоро се държат навити в къщата за да миришат на човешко присъствие...

      На мърша са безкрайно предпазливи, ден след като си замина, отнасят всички кокаляци... Явно ме усещат... Сигурно седят под някой храст, гледат ме и се смеят - гледай го тоя, къде се е заврял и зинзирика!
      Действително, ако използуваш прикритие на земята, шанса да те усетят е много голям. Ако сериозно си се заел с това дебнене, не е лошо да се направи чакало на някое високо дърво, с добра маскировка, която да прикрива евентуални леки движения и майката му е хранене и чакане.
      В неделя разговарях с едни горски в Родопите. В съседното стопанство са захранвали пред чакало за вълци и след десетина дена резултата е бил на лице, само че е стреляна от нормално чакало, което дава възможност и за по-дълго изчакване.
      Последно редактирано от Владо_2; 18-01-09, 14:34.
      sigpic

      Коментар


      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

        на АК патрона му е слаб и затова ловците в руската тайга си носят копия и лъкове, с тях доубиват животните

        Коментар


        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

          Колеги имам убити 3 вълка,единия е на гонка а другите 2 на чакало.в дружинката която ловувам има убити около 15 вълка за последните 10години.Мойте наблюдения са следните. ловеца трябва да познава района да следи за пътеки те им,местообитанията и нападенията им/къде ги правят/.вълкът като върви държи горските пътища,не търси гъстото/говорим привечер/ Задължително се връща при убито от него животно/най лесно е там да се издебне/.Най често нападат на пролет когато имат малки.Веднъж нападнал стадо овце сле два -три дни се завръща на същото място да търси въпросното стадо.Тогава е не много предпазлив ,гледа да дебне а не да се пази.За мърша също става но зимно време при сняг,но там е доста предпазлив и иска доста чакане.

          Коментар


          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

            Значи да обобщим - въпросът на темата е грешен, защото от казаното до тук стана ясно, че SLR става за лов!
            Последно редактирано от cveti; 14-06-09, 09:42. Причина: Писането с главни букви се счита за крещене.

            Коментар


            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

              SLR е и си остава най-доброто решение за ниско бюджетна, непретенциозна, полуавтоматична ловна карабина. Всъщност тя е и без аналог в ценовия си клас - 500-600лв.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                Първоначално публикуван от Katena4o Преглед на мнение
                ЗНАЧИ ДА ОБОБЩИМ - ВЪПРОСА НА ТЕМАТА Е ГРЕШЕН, ЗАЩОТО ОТ КАЗАНОТО ДО ТУК СТАНА ЯСНО, ЧЕ SLR СТАВА ЗА ЛОВ!
                Тук писането по този начин,с главни букви се приема като крещене.А ние нямаме навик да си крещим.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                  Карабината е огнестрелно оръжие, чиято цев и приклад са подобни на обикновената пушка или мускет. Карабината първоначално е била създадена за нуждите на кавалерията, за които една пушка в пълен размер би била твърде тежка и неудобна за стрелба от кон. Карабините са били използвани и от второстепенни войници като например готвачи, техници и т.н., за които лекото оръжие е достатъчно и желателно. Много военни пушки са били произвеждани в два варианта: един в пълен размер и един като карабина. След Втората световна война щурмовата пушка (на английски: assault rifle), която в основата си е смес от карабина и картечен пистолет, става стандартно оръжие за пехотата, а карабината като категория военни огнестрелни оръжия на практика изчезва.
                  Днес терминът „карабина“ се използва за множество огнестрелни оръжия, които по същество варират от пистолет до пушка. Пистолетите с раменен приклад (на английски: shoulder stock), автоматите или щурмовите пушки само с възможност за единична стрелба, както и малки пушки, предназначени за изстрелване на пистолетни патрони, могат да бъдат наименувани (погрешно) с това название.

                  Не е карабина...

                  Коментар


                  • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                    Добре Волк! няма да наричаме слр карабина... само мир да има! и за да ти запазим здравето, защото май се развълнува много...

                    От сега нататък ще наричаме СЛР ловна пушка. Може ли?? Но трябва да се разбереш с Арсенал, защото бедните невежи са се объркали и са я нарекли Self Loarding Rifle...

                    Гледам, че рекламата за чужбина даже е Self Loading Hunting Rifles
                    http://www.arsenal-bg.com/defense_po...56_7-62slr.htm

                    Вече е 14:20 - в Габрово вече бият жените си а аз съм едва на първата водка...

                    Наздраве!!

                    Коментар


                    • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Тук писането по този начин,с главни букви се приема като крещене.А ние нямаме навик да си крещим.
                      Не знаех братле... ще намаля децибелите...

                      Коментар


                      • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Тук писането по този начин,с главни букви се приема като крещене.А ние нямаме навик да си крещим.
                        Дер.. одеве отговорих за крещенето, но нещо май не съм дръпнал правилния спусък... та казвах, че тва с главните букви не го знаех че си крещим и ще взема да намаля децибелите... дано да са ти останали здрави тъпънчетете, макар че ако стреляш с дулен компенсатор на слр-а се съмнявам...

                        Коментар


                        • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                          Първоначално публикуван от Katena4o Преглед на мнение
                          Дер.. одеве отговорих за крещенето, но нещо май не съм дръпнал правилния спусък... та казвах, че тва с главните букви не го знаех че си крещим и ще взема да намаля децибелите... дано да са ти останали здрави тъпънчетете, макар че ако стреляш с дулен компенсатор на слр-а се съмнявам...
                          О.К.И аз виждам че си нов тук, затова съвсем добронамерено така... А SLR-а не е от най-шумните оръжия.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                            Прав си Volk, че не е съвсем правилно на SLR-а да се вика карабина, все пак в разрешителното ми е записано, че това е "ловна карабина Арсенал 7.62х39". Малко дълго ми се струва за ежедневно използване. Но да не издребняваме излишно, както и за използването на други думи като флоберката, ксерокс, джип и т.н. общо приети термини в българския език, които всички ние вкл. и ти Volk всеки ден (погрешно) използваме .
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Прав си Volk, че не е съвсем правилно на SLR-а да се вика карабина, все пак в разрешителното ми е записано, че това е "ловна карабина Арсенал 7.62х39". Малко дълго ми се струва за ежедневно използване. Но да не издребняваме излишно, както и за използването на други думи като флоберката, ксерокс, джип и т.н. общо приети термини в българския език, които всички ние вкл. и ти Volk всеки ден (погрешно) използваме .
                              В разрешителното ти пише "дългоцевно нарезно оръжие", а какво си е написал някой търговец си е негов проблем!

                              Не за друго, а защото май карабините обикновенно са с болтов затвор...

                              То иначе и Шпагина трябва да е карабина!

                              Наслука!

                              /Едно е ясно, Арсенала е прекрасно оръжие /макар и не съвсем точно/ и верно заглавието трябва да се смени! Ама така никой нямаше да каже нещо интересно по въпроса/
                              Последно редактирано от Volk; 14-06-09, 22:05.

                              Коментар


                              • До: Защо "Калашника" не става за лов?!

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                В разрешителното ти пише "дългоцевно нарезно оръжие", а какво си е написал някой търговец си е негов проблем!

                                Не за друго, а защото май карабините обикновенно са с болтов затвор...

                                То иначе и Шпагина трябва да е карабина!

                                Наслука!

                                /Едно е ясно, Арсенала е прекрасно оръжие /макар и не съвсем точно/ и верно заглавието трябва да се смени! Ама така никой нямаше да каже нещо интересно по въпроса/
                                Вълчо,първо ме шашкашОт кога черпиш знания от уикипедията?!?А Шпагина има само една крачка до карабина,но точно там у е проблемът.Ако си побарвал такъв бързо ще ми отговориш.
                                А нарабината може и да не е с болтов,има и други решения.Арсенала си е нискобюджетно решение,дуракоустойчив,върши работа в кадърни ръце,и не е лошо човек да си има един в колекцията.
                                А като намериш съвършеното оръжие/джип/кола/женакажи и ние да си вземем по една
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X