Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турнир - джип и пушка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Турнир - джип и пушка!

    Много тъпо звучи, ама двете неща са като дупе и гащи...

    Предлагам напролет, да си спретнем една комбинирана разходка, примерно да излезем кротко из Лозенската планина, да направим нещо като тест на машините, по трасе тип "ловно", оттам да отидем на стрелбището на Тошко /Горни Лозен/ и да пробваме 100 метра с карабини , 20 метра с късо и малко панички...

    Накрая да изпразним пушкалата и да отидем на скара да отчетем резултатите...
    И жени /да ни върнат/...

    Така ще ударим наведнъж много "зайци" - ще е ясно кой до къде е стигнал с материала, няма да има неясноти от типа "не можах да дойда, иначе за пушки не ми говорете" и т.н.

    Остава някой по-организиран да направи схема за точки от мероприятието, датата и сме готови!

    Единствената цел на идеята ми е да се слеят трите елемента, защото съм от поколението на военното обучение и имам прекрасни спомени оттогава/имаше и още един елемент - съученичките, но го изключваме/...

    Ако идеята ви харесва - да запретваме ръкави!

    П.С. Който няма пушкала - има всякакви под наем...

    Най-остра е миризмата на ауспуха и на цевта / и още една/...
    Много са мераклии да чуят как свисти истински куршум и как бренекето удря след няколко секунди..
    Тръпката си струва, тук има бая ловци и ще е гот да обменим опит, иначе през форума нещата се размиват, демек не си сигурен, дали тоя дето е "стрелец" на теория, въобще ще намери мишената...
    Последно редактирано от Volk; 31-01-07, 00:51.

  • #2
    Аз съм за, само да не го организирам.

    Коментар


    • #3
      +1
      Че ми писна от "големи" теоретици!!!
      Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 31-01-07, 23:08.

      Коментар


      • #4
        Като видях темата се сетих за една снимка:



        Винаги готов...

        Коментар


        • #5
          Вече имаме "емблема" на турнира! Таман..

          Коментар


          • #6
            Re: Турнир - джип и пушка!

            Бройте ме и мене.
            marti6

            Коментар


            • #7
              Re: Турнир - джип и пушка!

              И аз се записвам, уточнете за кога. Супер добра идея...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Re: Турнир - джип и пушка!

                ееи братлета с уазко или с чирко да доида а и пушкала има

                Коментар


                • #9
                  Re: Турнир - джип и пушка!

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Вече имаме "емблема" на турнира! Таман..
                  Май, ще стане и награда на турнира.http://forum.offroad-bulgaria.com/ne...reply&p=131663
                  Пушката, не УАЗ-а!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Турнир - джип и пушка!

                    И аз се записвам с две ръце
                    LZ1HKW
                    Реглаж на преден и заден мост
                    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Турнир - джип и пушка!

                      Играя. Каквото и да съм казал, значи съм го мислил!!!
                      Следват много подробности, които не са за "по телефона"
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Турнир - джип и пушка!

                        а някаква идея за по подходящо място за всичките тези забавления

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Турнир - джип и пушка!

                          Моето предложение е следното:
                          - за да стане интересно, трябва да се поставят примерно 3 условия за оффороуд и 3 условия за стрелба...

                          Предлагам Венци да измисли 3 стандартни препятствия, като тези които се срещат в нормални условия.

                          Примерно огромни коловози, мочурище и т.н. /примерно дерето на входа към Бистрица/..
                          Предлагам условието да бъде, да се преминат от собственика самостоятелно, т.е., без никаква чужда помощ..Щом му се наложи да ползва помощ, се приема, че не е преодолял препятствието.

                          След това следва транспорт до стрелбището в Горни Лозен...

                          Там правим 4 стрелби:
                          - стрелба от маса на 100 метра - по 3 изстрела на калпак /отчитат се точките от попаденията/
                          - стрелба стоешком /без упор/ на 100 метра - по 3 изстрела на калпак /отчитат се точките от попаденията/
                          - стрелба с бренекке на 50 метра
                          - стрелба по панички - по 10 изстрела на калпак, паничките изстреляни от различни посоки...

                          Най-добре ще е всеки да си кара джипката и всеки да си носи свои пушкала /нарезни и гладки/, ако някой няма, да се обади овреме..

                          ГАД /повече няма те членувам/, може да организира облога, за мен работата със стрелбата на Хънтъра е ясна и не се натискам да продължаваме спора!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Турнир - джип и пушка!

                            Дадено, ще помисля и ще предложа...!
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Турнир - джип и пушка!

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Моето предложение е следното:
                              - за да стане интересно, трябва да се поставят примерно 3 условия за оффороуд и 3 условия за стрелба...
                              Предлагам Венци да измисли 3 стандартни препятствия, като тези които се срещат в нормални условия.
                              Примерно огромни коловози, мочурище и т.н. /примерно дерето на входа към Бистрица/..
                              Предлагам условието да бъде, да се преминат от собственика самостоятелно, т.е., без никаква чужда помощ..Щом му се наложи да ползва помощ, се приема, че не е преодолял препятствието.
                              След това следва транспорт до стрелбището в Горни Лозен...
                              OK. Само, ми се струва, че в един ден, при повече участници, ще трябва до го правим от 05:00 до 20:30ч.!

                              Там правим 4 стрелби:
                              - стрелба от маса на 100 метра - по 3 изстрела на калпак /отчитат се точките от попаденията/
                              - стрелба стоешком /без упор/ на 100 метра - по 3 изстрела на калпак /отчитат се точките от попаденията/
                              - стрелба с бренекке на 50 метра
                              - стрелба по панички - по 10 изстрела на калпак, паничките изстреляни от различни посоки...
                              Mисля, че за широката аудитория, стрелбата по панички не е подходяща!
                              По-добре, стрелбата с бренеке, да бъде по бягащ глиган,
                              или да я заменим с бягащ заек!
                              И да включим стрелба с пистолет, може би?!
                              А, стрелбата от маса, да заменим с стрелба лежешком!
                              ГАД, може да организира облога, за мен работата със стрелбата на Хънтъра е ясна и не се натискам да продължаваме спора!
                              Toва, не можах да го разбера, точно?!
                              Отпада облога ли?! Аз, к'во да организирам тогава?!....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X