Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Страхотия със "съчмарките"!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Затова има хора, които основно со манияци в оръжията и лова е така да се каже завършек на тази тръпка и обратно - трапери, които и със секира са готови да тръгнат гората...,те всъщност са баш ловците и тръпката при тях е съвсем друга..
    Ага, понимаеш...!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Това е много интересна ситуация..
      Обичам да ходя на гости в непознати дружинки, пристигаш без да познаваш никой, оглеждаш се и след 5 минути всички са ти ясни...
      Пушката, брате, пушката...
      Погледни я и ще ти стане ясно задприкладното устройство!
      Не говорим за модели или цена, а единствено за поддържка и състояние...
      Оръжието всъщност е половината от лова, даже оръжията са се отделили в неловно направление /чисто спортно/, докато лова без оръжие се свежда до циганските примки..
      Точно.


      По отношението към оръжието можеш да разбереш и отношението на човека към света.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        А моите всичките имат белези от бая години по гори и поля и
        друсане по джиповете.Работни са значи.Е винаги почистени и смазани,
        в бойна готовност демек.Но никак не са лъскави. И кво не стават ли ?

        Подсети ме....

        Миналата година един от нашите (оня дето ви казах, че е забавен хитрец и месар) се лепна и почна да ми дудне:

        - Абе къв ловец си ти бе. Пушката ти е в калъфа. Ми ако излезе прасето???

        - Ми ако излезе - ще го изпуснем. Не съм тръгнал да стрелям по пътя и в селото. МъШ, ти не слагаш ли презерватив, ако трябва да запазиш "скъпоценния" в тежки условия???

        Оня образ седи и се блещи.

        Преглъща на сухо.

        И пак:

        - Да земе да махнеш тоз калъф и да си заредиш пушката.

        - Абе баце, ти чел ли си някогиш законите? Оръжие се зарежда на пусията.

        .....

        Друга случка

        Вървя 4-5-ти в редицата, за да се разставим по пусиите.

        Пред мен един приятел

        Скършва оръжието.

        Слага два минимагнума

        В мига си помислих - те тая пушка ще гръмне като я затвори.

        Насочва я в краката ни (неговите и моите). Затваря я и горната цев - ДАААААААААН....

        Под нас имаше още 10-тина човека.

        Идеше ми да му изплющя един шамар.

        А той:

        - Носих я на ремонт за този спусък...

        Е как да не го пребиеш бе. Да не си я провери в къщи и да е сигурен в желязото.


        п.с. Не приемам тезата, че с какво да е оръжие може да се ловува.

        Ако си ловец, трябва да уважаваш това, което те храни или което ще ти даде шанс да победиш - Не ставаш инак (по принцип говоря, не визирам цитирания)...

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от set Преглед на мнение
          Ако си ловец, трябва да уважаваш това, което те храни или което ще ти даде шанс да победиш - Не ставаш инак (по принцип говоря, не визирам цитирания)...
          По това се различава европейския ловец от нашия, пример, когато западняк уцели животно, по традиция слага дъбово клонче в раната, после на шапката си, знак на уважение и благодарност към природата.
          Нашия авджия /виждал съм го неведнъж/, започва да рита трупа и да скача върху него с думите " да е...твойта мама, цял ден те гоним, ще те ....мама ти свинска"..

          Без коментар...

          Коментар


          • #20
            Вълчо правилно го каза.Ако е мундар с оружието,то той ще е такъв и към колата си, към кучето си ,към жената,към децата и да не изреждам повече.За голяма част от нас ,още като деца първите контакти с оръжието е било имено с тази цел -като се върне татко ,дядо или вуйчо , често заедно в куп, да ти гласуват доверието да почистиш пушкалото.
            Затова при наследствените ловци ,ако предшествениците са увивали в парцали пушкалата и са ги пъхали в кацата,какво може да се очаква ?!
            По време на двудневен или тридневен излед какво ти трябва-да мушнеш две , три чисти парцалчета, и да си напълниш една масльонка от 1 кинт,за да не допуснеш ръждите да стоят един два дни.А какво по-хубаво от това като се върнеш ,на топло в къщи да си го изчистиш и подготвиш за следващия път.
            Относно стрелбата с последващи изненади пак е въпрос на навик.Има хора,като сложат патроните ги вадят на края на лова.Пази Боже да ловуваш с такива !Иначе нормално е всеки когато го оставят на пусията при зарежданито да погледне цевта .Става и за автомати и за карабини няма проблем,но пак е въпрос на навик.Аз например на пусията се хващам,че по навик къша пушката,да провера какви патрони съм сложил и поглеждам в цевите макар ,че съм го правил само преди малко..
            Густо майна , пътят свърши !!!

            Коментар


            • #21
              До: Страхотия със "съчмарките"!!

              Да ви разправям тогава за нашите месари.... Ходят с каруците - хем добичето да се напасе, хем дивеча не го е страх, хем има после как да го носят... пък и да им конфискуваме каруцата - не е страшно. Та, първоначално криеха пушките в сено и черги. После почнаха да ги връзват под каруците. Сега последният писък на модата е да ги крият в гората в дупки и хралупи...
              Та, познайте после какво се случва с тези пушки... Миналата година един такъФ мъШ успя да си пооткъсне ръката... пък един негов колега гръмна братчет си...
              За мен разглобяването и почистването на оръжие е удоволствие... почти религиозен ритуал.
              -------------------------------------------------------------------------------
              ИЖ 54 е УАЗът на пушките...
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #22
                До: Страхотия със "съчмарките"!!

                Колега мини на нормален шрифт.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X