Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магнум по-по-най

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Магнум по-по-най

    Подреждах касата и намерих червената гилза, която ми даде преди много години за спомен един ловец. До сега не съм виждал по-голям "магнум" 12 кал. - 90 мм! Може би е интересно сравнението с обикновени патрони.
    Прикачени файлове
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Магнум по-по-най

    Е, разликата определено е голяма. , а сега сериозно по темата - Гилзата казваш че е 12/90 ??? не съм виждал такава - да не е 12/89 Super Magnum. Не съм чувал да има 90мм.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #3
      До: Магнум по-по-най

      Пушката е уникална, собственост на стар ловец от нашето ловно д-во. Правена му е по поръчка, патроните - също.
      пп. Възможно е, да е 12/89 - гилзата на снимката е точно 90 мм, но е нова, не е "завита".
      Последно редактирано от trapper; 21-04-10, 07:54. Причина: пп
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        До: Магнум по-по-най

        По принцип стандарта е 89 мм , но при ръчно снаредените патрони винаги се получават разлики в дължината.Това не проблем за оръжието стига да е предвидено за конкретния патрон-стандартен ,магнум или супермагнум по скоро проблема е за съчмите -с по дълъг от патронника патрон съчмите се премачкват, губят сферичната си форма и разсейването е голямо.
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          До: Магнум по-по-най

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          По принцип стандарта е 89 мм , но при ръчно снаредените патрони винаги се получават разлики в дължината.Това не проблем за оръжието стига да е предвидено за конкретния патрон-стандартен ,магнум или супермагнум по скоро проблема е за съчмите -с по дълъг от патронника патрон съчмите се премачкват, губят сферичната си форма и разсейването е голямо.
          Колега, 12/70, 12/76, 12/89 - 12 е калибърът а 67, 69, 70, 76, 89 е дължината на гилзата, домашно приготвените патрони - нека си стават различни, но дължината на гилзата си остава все една и съща патроните може да са с различна дължина, в зависимост от завалцовката и затварянето, но гилзата си е все една и съща.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #6
            До: Магнум по-по-най

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Подреждах касата и намерих червената гилза, която ми даде преди много години за спомен един ловец. До сега не съм виждал по-голям "магнум" 12 кал. - 90 мм! Може би е интересно сравнението с обикновени патрони.
            Този Ротвейл нищо че е 67 е чакалоубиец, много е добър.
            0877 44I 88I
            Самурай 1,3
            Дискавъри ТД5

            Коментар


            • #7
              От: Магнум по-по-най

              По принцип магнум 89 е създаден за лов на гъски, които летят на големи височини, за да може към целта да отлети по-голям брой /сноп/ съчми. За лов на едър дивеч е напълно достатъчно използването на 12/70. Ако не падне, не е от калибъра. Ако рамото ви е синьо и ви боли, и си носите столче, за да сядате след всеки изстрел - от калибъра е...

              Коментар


              • #8
                От: Магнум по-по-най

                ами ..интересна гилза,но аз все още съм на мнение че магнума ,а и супермагнума е съвсем излишен за дивеча по нашите ширини..а защо всеки млад ловец иска 12 калибър ,и задължитено магнум..може би очаква по големи резултати от по мощния патрон,които всъщност трябва да зависят от умението на задприкладното устройство..
                лично аз никога не съм ловувал с магнум,а не съм имал проблем..даже често когатоправим патрони,намаляме заряда
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Магнум по-по-най

                  Аз ползвам магнум №5 за патки и 2/0, 4/0 за гъски.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Магнум по-по-най

                    Не обичам магнумите!!!
                    Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Магнум по-по-най

                      Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                      Не обичам магнумите!!!

                      Защо?
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Магнум по-по-най

                        Защото много боли рамото .
                        ROCK ON

                        Коментар


                        • #13
                          От: Магнум по-по-най

                          Магнума е бавен патрон!Колкото повече съчми толкова по-малка скорост!
                          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                          "Mud Angels" Stara Zagora

                          Коментар


                          • #14
                            От: Магнум по-по-най

                            Аз доколкото знам за магнум патроните , а то не е много , патроните имат по-голям заряд ,но и повече съчми. Тоест по-големия заряд като се разпредели върху повечето съчми силата им е същата като на обикновения патрон ,но се изтрелват повече съчми с 1 патрон.
                            Прав ли съм ?
                            ROCK ON

                            Коментар


                            • #15
                              От: Магнум по-по-най

                              Правилно мислиш колега.
                              899152366

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X