Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пушка,коя от двете?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на пушка,коя от двете?

    Чудя се коя от двете пушки е по хубава, дали ги има в България, колко струват,какъв калибър са, колко пари е патрона и т.н.


    http://www.steyr-mannlicher.com/jagdwaffen/classic/

    http://www.sako.fi/sako85models.php?hunter

  • #2
    До: Избор на пушка,коя от двете?

    Эависи в какви условия ще я иэполэваш .Аэ лично пушка с винтов эатвор небих си купил .

    Коментар


    • #3
      До: Избор на пушка,коя от двете?

      Добър избор на марки, но питай по-конкретно, или поне пиши за какво мислиш да ползваш тези пушки, защото само SAKO 85 Hunter се произвежда с 24 различни цеви (24 различни калибри: от 204 Ruger до 375 H&H Mag.)
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        До: Избор на пушка,коя от двете?

        То е ясно, но въпросът ми е дали въобще се продават такива пушки в България? А и съм сигурен, че и да се продават, едва ли е всичките модели цеви. Иначе ходя на лов в северозападна България и пушката ми трябва за глигани.

        Коментар


        • #5
          До: Избор на пушка,коя от двете?

          Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
          Эависи в какви условия ще я иэполэваш .Аэ лично пушка с винтов эатвор небих си купил .
          Правилно! И аз предпочитам болтовия.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на пушка,коя от двете?

            Първата пушка която си показал е с ложа колкото цевта,с този вид пушки се ловува предимно на диви кози,муфлони и друг подобен високопланински дивеч с издебване. SAKO и TIKA са много качествени оръжия на добра цена и в подходиащтиа калибър е добър избор за прасета.Малинхера е класика ,стига да може човек да си го позволи.Аз ловувам същто в западна Бг.предимно на гонка и предпочитам щтуцер 9.3/74
            "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
            Кольо.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на пушка,коя от двете?

              ЛовувАш в СевероЗападна България . Това е една четвЪрт от страната , даЙ малко по-точни кординати . Може да получиш и нагледен отговор .
              Последно редактирано от Тихомир; 16-02-10, 19:01.

              Коментар


              • #8
                До: Избор на пушка,коя от двете?

                Еми планинска местност е по скоро, около град Роман. Повече от 100 метра видимост за изстрел няма.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на пушка,коя от двете?

                  До колкото познавам този район, карабината не е най-подходящото оръжие за лов на диви свине при гонки - пресечен терен, често обрасъл с гора и храсталаци, а ловните куршуми с оловен връх за нарезни цеви се разбиват при попадение в клончета даже с дебелина пръст. Помисли за комбинирана пушка 7х57R, 7х64R, или 30-06 (както и други) /12 кал.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на пушка,коя от двете?

                    Ами аз имам и 12 и 16 калибър пушки. Обаче го реших, ще си купя Манлихера ( понякога ми се случва да отида на лов или по Силистренско, или Пазарджишко, а там може и с карабина) Манлихера е по малък, т.е. по компактен. Обаче въпроса е дали ги има в България, колко струват и кой калибър е по удачен??

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на пушка,коя от двете?

                      Вземиси Калашник и ще збравиш всички грижи - гледаи да е с къса цев .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на пушка,коя от двете?

                        Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                        Вземиси Калашник и ще збравиш всички грижи - гледаи да е с къса цев .
                        Хе хе !
                        Ама на истина с него май ще си решиш проблема.
                        А относно питанието ти за какво се продава в БГ - всичко и по-много. Това е съвсем сериозно.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на пушка,коя от двете?

                          [QUOTE]
                          Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                          Първата пушка която си показал е с ложа колкото цевта,с този вид пушки се ловува предимно на диви
                          Някои му викат фулсток на туй нящо.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на пушка,коя от двете?

                            Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                            Вземиси Калашник и ще збравиш всички грижи - гледаи да е с къса цев .
                            Имам си. Даже с бързомер.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X