Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно бракуване на ловно оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно бракуване на ловно оръжие

    Здравейте Колеги,

    поради стечение на обстоятелствата, събрах три гладкоцевни пушки 12 кал.
    Най-старата ми е една успоредка CZ от 68 г.
    Бях я купил от полицията, когато станах ловец - 1998 г.
    От стоенето в полицията /около година/ непочистена, в началото на цевите са се оформили язви, някои от които дълбоки.
    Пушката мина преглед при оръжейник в края на миналата година, който важи за три години. Човека ми каза че следващият път няма да ми даде документ за изправност ако не я оправя.
    Поради това че не я ползвам, а и стойността и при продажба няма да е значителна, мисля дя я бракувам и да я подаря на един приятел за механата му.

    Въпроса ми е, някой знае ли какво е необходимо да се направи за бракуване на ловно оръжие.

  • #2
    До: Въпрос относно бракуване на ловно оръжие

    Тая схема ми се струва, че няма как да се получи.
    За бракуване на оръжието се назначава комисия, съставя се протокол и се посочва мястото, където същото след това се унищожава. По тази причина се съмнявам да успееш просто така да го подариш на приятеля си, освен ако той няма колекционерско разрешително. Най-добре потърси информация в КОС, потърси друг оръжейник, който да ти подпише годишния преглед или виж как стоят нещата с обезопасяването на оръжието. Последното надали ще бъде много рентабилно.
    Успех!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно бракуване на ловно оръжие

      Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
      Тая схема ми се струва, че няма как да се получи.
      За бракуване на оръжието се назначава комисия, съставя се протокол и се посочва мястото, където същото след това се унищожава. По тази причина се съмнявам да успееш просто така да го подариш на приятеля си, освен ако той няма колекционерско разрешително. Най-добре потърси информация в КОС, потърси друг оръжейник, който да ти подпише годишния преглед или виж как стоят нещата с обезопасяването на оръжието. Последното надали ще бъде много рентабилно.
      Успех!
      Не е невъзможно но най добре PARAPONERA да каже как точно става бракуването.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос относно бракуване на ловно оръжие

        Аз, за момента имам документ за минат преглед за следващите 2 години, не е проблем. Май след това ще отиде за скрап в КОС.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос относно бракуване на ловно оръжие

          Заваряват се иглите, разпробиват се патронниците, 50лв такса в КОС и на стената.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X