Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

    Ниско, високо няма значение..., Фабричната прострелка се интересува само и единствено каква "група" прави оръжието... Другото му се вика прострелка...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

      С това стрелям,отзивите за него са добри ако че е с оловен връх
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #48
        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

        Е да де ама можеха малко да се постараят

        Коментар


        • #49
          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

          Няма такова нещо, аз досега не съм купувал оръжие което да е простреляно... (това което вие имате предвид)... Защото това не е грижа на завода производител, а на собственика. При това всеки трябва да си прострелва оръжието сам и според неговият маниер. Въобще в случая няма да ви давам примери с Арсенал, направо можем да говорим за бойно оръжие на Смит и Уесън което струва доста пъти над карабините на Арсенал. С перфектна "група" разбира се, но на 25 метра целеше точно един размер на мишената по-долу...

          Но да се върнем на темата за разликите... Към прострелката аз лично нямам никакви забележки и разбирам, че това е грижа на собственика...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #50
            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

            Аз също съм запознат със случая, но не смятам че се дължи на добро отношение и грижа към клиента. Ако констуктивно е невъзможно да се получи изстрел при незаключил затвор, то тогава говорим за неправилна експлоатация. А при неправилна експлоатация никой производител не носи отговорност за повреда на продукта и не зачита гаранцията, каквато СЛР обаче няма. Браво на Арсеналци! Достигнали са нови нива на гаранционните условия.

            П.С. Всеки реномиран производител прави "заводска" прострелка на оръжието и го привежда в нормален бой, прилага мишена с попаденията, разстоянието на което са направени и името на стрелеца. Такива са и от S&W, Ruger, Remington, Rosler и т.н. В Щатите в кутията на оръжието (късо) стоят и 2бр. гилзи, които се предават от търговеца на месния "КОС" за гилзотеката.

            П.П.С. Това че оръжието бие ниско най-вероятно се държи на "дърпане" поради неизгадени все още навици за боравене с ново оръжие или нечия неумела намеса или изтърване.
            Последно редактирано от paunoff; 17-12-09, 14:56.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • #51
              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

              Аз имам гаранция от 1 година

              Не, не е от дърпане или друго там ,няколко човека стреляхме и все едно и също но хубавото е че бие само надоло което ще се регулира на стрелбището

              Коментар


              • #52
                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                Аз също съм запознат със случая, но не смятам че се дължи на добро отношение и грижа към клиента. Ако констуктивно е невъзможно да се получи изстрел при незаключил затвор, то тогава говорим за неправилна експлоатация. А при неправилна експлоатация никой производител не носи отговорност за повреда на продукта и не зачита гаранцията, каквато СЛР обаче няма. Браво на Арсеналци! Достигнали са нови нива на гаранционните условия.

                П.С. Всеки реномиран производител прави "заводска" прострелка на оръжието и го привежда в нормален бой, прилага мишена с попаденията, разстоянието на което са направени и името на стрелеца. Такива са и от S&W, Ruger, Remington, Rosler и т.н. В Щатите в кутията на оръжието (късо) стоят и 2бр. гилзи, които се предават от търговеца на месния "КОС" за гилзотеката.

                П.П.С. Това че оръжието бие ниско най-вероятно се държи на "дърпане" поради неизгадени все още навици за боравене с ново оръжие или нечия неумела намеса или изтърване.
                Колега, позволявам си да твърдя, че не е така. В САЩ много отдавна не използват гилзотека от типа който имате предвид. Всички оръжия продавани там от доста години насам, задължително имат технология за микро печат на ударната игла...

                Отново ще повторя, че фабричната прострелка не се занимава с друго освен ГРУПИРАНОСТТА която оръжието осигурява... Понеже визирате изпускане или нещо такова за оръжието което дадох като пример ви уверявам, че оръжията на S&W за които говоря, са доставени за мен, във фабрична опаковка и при това са три, а не едно... и всичките в този дух... И това е нормално... За сведение същото важи (лично съм се уверил) за H&K и CZ... последното и късо и дълго и е мое и не е едно...

                За неща като придръпване и прочие, които може да оказват това влияние, ако се познавахме лично нямаше да отворите дума... Но все пак има и стендове...
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 17-12-09, 15:26.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #53
                  До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                  Как се измерва групираността на оръжието ако същото преди това не е било простреляно?

                  И защо новия Ruger SR9 идва с 2 броя гилзи в кутията и продупчена мишена с надписи, щом вече не се използва системата за гилзотеките?

                  Нямам никакви съмнения в стрелковите способности на всеки един човек, който не познавам лично.

                  Моя Ruger на стенд бие на майната си, но не и когато стрелям от ръка?!?
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                    Ами като групираност... като разлика между центровете на най-далечните попадения... Всичките ми оръжия идват с такива мишени демостриращи ГРУПАТА, не боят на оръжието... И единственото меродавно за боят на оръжието е резултатът му на стенд..., всичко друго е без значение защото отчита специфичните навици и особености на стрелеца. Затова и не се правят такива настройки както неколкократно подчертах... Явно говорим за едно и също но го наричаме с различни термини...

                    За да съм ясен, мишената която идва с оръжието показа неговата ГРУПИРАНОСТ! Това няма нищо общо с настройките на мерните му прибори към конкретен стрелец което се казва ПРОСТРЕЛКА! Извинявам се ако съм бил неточен или неясен...

                    Защо рюгер идват с по две гилзи не знам..., не съм имал и не съм купувал... предполагам маркетингов похват...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #55
                      До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                      И в бързината забравих нещо много важно... Качествената прострелка освен че се прави само лично, се прави с конкретен модел патрон, по-претенциозните стрелци и за всяка конкретна партида, отчитайки включително и температурата при която ще се ползва оръжието...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #56
                        До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                        И ще добавя, че "групата" също зависи от качеството на патроните..., освен от оръжието... Та в случая групата която се получава на мишената от завода би могла да е доста по-добра като се има в предвид, че едва ли Арсенал си купува нарочно патрони за да прави отлични "групи"...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #57
                          До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                          Абсолютно съм съгласен за индивидуалните корекции на всеки стрелец. Факторите, които оказват тогава влияние са много, но това не обяснава наличието на ОГРОМНИ разлики спрямо заводските настройки.
                          За пример Rosler-а, който изпробвах имаше отлична групираност на 100м на механични мерници (по заводска мишена). Моите попадения бяха в по-голяма група, но също на център.
                          При Ругер SR9 гилзите са поставени в хартиено пликче при другата документация:
                          http://www.youtube.com/watch?v=dJAq6AYlRdc
                          Живот и здраве след Нова година ще го демонстрирам на яве.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                            Ще се радвам на живо да го видя, нямам никакви впечатления... живот и здраве!

                            А разликите между различните производители и настройките на мерните прибори не мога да обясня, поне смислено... За Арсенал предполагам следното: Мерните прибори просто се монтират без никаква настройка и толкова... Това си остава за собственика, пушката не струва толкова, че да оправдава редица действия които са необходими за прострелка, при което тя ще е валидна само за конкретни патрони... След като се сложи на стенд, вероятно карабината с лазер през цевта се насочва към центъра на мишената и се правят контролните изстрели... Мерните прибори нямат нищо общо в случая..., дали ги има или не също не е важно...

                            При това държа да отбележа че т.н. прострелка няма никакъв смисъл и при оръжията от висок клас защото там в 99% от случаите няма въобще механични мерни прибори. СЛР-а е приятно изключение в това отношение с наличието си на механични мерни прибори...

                            Когато става пък въпрос за оръжие като тези S&W за които говоря (два револвера и един пистолет) то цената им е достатъчно висока за да оправдава някаква прострелка, но явно тя не се счита за нещо смислено... Във всеки случай нямам идея по въпроса...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                              Леко амбициран тази вечер направих замервания с микрометър на стандартен армейски АК-47(колекционерски) и обикновен ловен СЛР-95 с дългата цев. Измерванията направих преди и след отверстието на газовата камера. Резултатите 16.33мм/15.37мм и 16.14мм/15.13мм в ползва на армейски, мерено от патронника посока дулния срез. Така че разлика има и въпреки, че не е голяма се вижда с просто око. Г-н Ибушев обаче е прав за едно, че поне в основата на газовата камера диаметрите са еднакви. Беше ми малко трудно да ги замера, но е някъде около 16.17мм и при двата. Предполагам, че и с другите посочени от него места положението е същото, тъй като ползват наистина стандартни модули за присъединяване.

                              За това че стъпката на нарезите е различна имам хипотеза, която мога теоретично да защитя, но тъй като не съм правил все още практически опити за замерване, ще я отложа малко във времето. За съжаление продадох преди време личния си СЛР и на практика съм затруднен в експериментирането. Същия с чиста съвест смея да твърдя, че можеше да възпроизведе изстрел при ненапълно заключил затвор.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Разлики между ловна карабина SLR (и нейните подобни) и боен автомат Калашников

                                Напълно нормално е да има разлики, това което г-н Ибушев твърди е, че няма никакви разлики в тези елементи в сега произвежданите оръжия... С течение на годините са внасяни хиляди промени в отделните детайли и технология за производство... Затова коректно ще е да се сравняват армейски автомат текущо производство с ловна карабина текущо производство...

                                А за експериментите няма проблем, карабини има достатъчно, желание и хора също... Може би просто трябва да почакаме малко да се стопли, че все още няма закрити стрелбища подходящи за целта..., а в момента ще ни е трудна приказката навън... Но със сигурност ще мерим и проверяваме...

                                Въпросът бе, дали на поточната линия армейските автомати и ловните карабини се различават по качество... Убедено вече твърдя, че няма такова нещо... Сега колко и в каква степен оръжията произведени през годините се различават като качество и в какво посока е интересна тема..., много интересна...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X