Обява

Свий
Няма добавени обяви.

/за ловци /.243 Winchester - някой пробвал ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • /за ловци /.243 Winchester - някой пробвал ли е?

    Пичове, някой ползвал ли е този боеприпас или оръжие в този калибър?

    Ако да, какво може да каже за него?

  • #2
    И аз съм си го харесал нещо. Една Тика лайт, примерно в тоя калибър... Бюджетно решение, но пък мисля, че ще върши работа. Не съм тръгнал да я купувам още, но ми стои в списъка. Казаха около 1200 кинта, дано не са ме пързулнали нещо.

    За сръндаци и за хищници ще е супер тоя калибър. Напоследък много народ ходи в Сърбия за сръндаци - не било скъпо, а иначе прилича на африкански лов за небаровци. Та си трябва прецизно оръжие с далечен прав изстрел и точно в тоя (по моему) калибър. А и проклетите чакали нещо май прекалено предпазливо го дават, не са като лисиците, та си трябва далечен изстрел... Те пък лисиците не падат от .22, а 30-06 е прекалено силен, но .223 не става за по-едро от чакал, тъй че .243 ми изглежда като един оптимум.

    Ти към каква пушка се насочи?
    Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

    Коментар


    • #3
      Толкова е - 1260 лв.
      Аз се бях запалил по Тика 75 варминт, за стрелба за кеф и основно лисици /голям фен съм на варда на стървилище/..
      С 6,5 гр. куршум ти дава на 100 м - +1,8, на 150 м - 0 , на 200 - -5,5 см,
      което си е според мен доста добре,на 100 метра - 2300 J,на на 200 - 1950 J, което пак си е супер!
      Идеален за сръндак и хищник, на север бият и елени с него...

      Обаче докато разучавах калибъра, се забих на новия Маузер М03 Match - в .308 Win и така да се каже, май ще се женя за него / че две карабини ще ми дойдат множко/!

      Коментар


      • #4
        До: /за ловци /.243 Winchester - някой пробвал ли е?

        Колега погледни Цървена Застава М 85 Щутцен 243 win.страхотно балансирана пушка на добра цена около 1000 лв.Идеална е за целта аз лично в момента се двоумя м-у 223 remington или 243 win.но май сте взема 223 rem за хищници на варда .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X