Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЖ с 2 спусъка или с 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИЖ с 2 спусъка или с 1

    Здравейте приятели,имам един въпрос как е по-добре с 2 спусъка или с 1.Специално за ИЖ 27 и ИЖ 43.И защо е по-добро
    Последно редактирано от ivodianov1992; 02-12-08, 21:24.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

    С два! ИЖ-27-1С дава проблеми - понякога думка двете цеви заедно, а все пак не е демиблок. За ИЖ-43-1С не съм чувал лоши отзиви, но едно е селектор, друго си е 2 спусъка - за селектора все пак се иска замисляне, докато избора на спусък е интуативен.
    Абе както свикнеш в крайна сметка.

    Коментар


    • #3
      До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

      Ами да и аз мисля,че с два спусъка е по-добре.Някои хора,които съм питал казват така : "Защо с един?!!С два спусъка е по-добре,за мене единият спусък си е ограничение при лова" - така мислят повечето хора,които съм питал.Но реших още да си затвърдя мнението
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

        Два. По-бърз избор на цев с, която да стреляш. По надежден механизъм. На мен ми е блокирал спусъка( Иж27М-1С ) и не можах да стрелям въобще. Докато с два спусъка това е почти невъзможно да стане.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

          За мене е въпрос на навик. Имам ИЖ 27 с един спусък и като съм пробвал на баща ми тоза с 2 спусъка ми е много трудно да напипам втория спусък навреме! Баща ми пък като пробва с ИЖ-ето, му се е случвало да натиска по няколко пъти спусковата скоба търсейки втори спусък. Случвало ми се е да изгърмя и двете цеви наведнъж, но това си беше двойно натискане на спусъка при отката, поради лошо прикладване. Въобще аз лично не бих си взел вече пушка с два спусъка, след като свикнах с един. Ако имаш изградени навици с 2 спусъка пък, по-добре си вземи с два!
          Моето ИЖ-е пък има и едно друго удобство - с две цеви е къса и дълга. Късата е долна права, горна полушок, а дългата долна полушок горна пълен шок, така че все едно имам две пушки!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

            Ловната пушка с два спусъка я прави универсална. С един спусък е подходяща може би за лов на пернати и най-вече за спортни цели (панички).
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • #7
              До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

              аз имам ИЖ 43 с два спусъка и съм ного доволен
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                Ловната пушка с два спусъка я прави универсална. С един спусък е подходяща може би за лов на пернати и най-вече за спортни цели (панички).
                +1
                Цветан Петров
                "4Х4 АДВЕНЧЪР" ТРОЯН
                0888865583

                Коментар


                • #9
                  До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                  Кой както е свикнал!Аз немога да свикна с два спусъка явно се иска практика.С ИЖ-43 -1с, проблем със спусъка и селектора не съм имал засега.

                  Коментар


                  • #10
                    До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                    +1 за единия спусък. Първата ми пушка беше (и още е) Иж-27 Спортинг. Случвало ми се е да стрелям и с свете цеви едновременно в началото, на както каза колегата като причина от лошо прикладване. След като свикнах с пушката такова нещо не ми се случвало. Всичко е въпрос на навик. Дали пушката ще бъде с 2 или 1 спусък важното е да се изградят навици за интуитивно боравене със спусъка/ците.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                      Аз ползувам и двата вида.Тази с двата спусъка ми дава свободен избор на цевите с два различни боеприпаса в тях,както пишат колегите по-горе.Другата пушка е с един спусък със селектор,но за какво превключване на цевите преди изтрел говориме,като от зор някой път ми се е случвало да натискам спусъка на предпазител(много електроника бе хора,чак се бъркам някой път),джасам наред и евентуално вторият изтрел поправя грешката на първия(не винаги разбирасе)Виж,при птичият лов с два еднакви патрона в цевите работата е друга,даже тази с един спусък ми дава една идея преднина пред тази с два,говоря за дубле.Досега никога не ми се е случвало да гръмна и с двете цеви едновременно,дано да не ми се и случва,сигурно е неприятно,както за пушката,така и за стрелеца.А с другата с двата спусъка практически е невъзможно да изпразниш и двете цеви едновременно, ако само единият пръст ти е в спусъчната скоба,освен,ако пушката не е с разбита карантия де
                      Можеби имам нужда от повече сухи тренировки,това се отнася за всеки,който иска да се слее с оръжието си,особено,ако има повече от едно и различно по вид.Това е лично мнение неангажиращо никой .

                      Коментар


                      • #12
                        До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                        Спорд мен щом са две цеви два спусъка.Ако искаш един спусък вземи си полуавтомат.С двуцевката може да избереш с коя цев да гръмнеш по напред ако кучето е близо до прасето и сгрешиш и гръмнеш съчмата може да пострада кучето.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                          новите ИЖ-овки колкото са по прости толко са по надеждни аз бих избрал с два спусъка, без ежектори и без сменяеми шокове

                          Коментар


                          • #14
                            До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                            А да попитам за ИЖ 43КН с открити куроци - намиралисе в България
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              До: ИЖ с 2 спусъка или с 1

                              Mисля , че само 2ра употреба . До колкото знам са забранени (или продажбата им е ограничена заради сигурността ), макар че съм виждал да продават такива (някаква турска марка бяха) в един магазин .Иначе си е разкошно оръжие и аз съм им голям фен , макар че още не съм се сдобил с такава .
                              Успех в търсененто
                              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                              WJ 4.7

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X