Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайпери и пушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снайпери и пушки

    Първоначално публикуван от Zigzauer
    Аз имам кон но о6те не сам станал авджия, оба4е имам такава идея, да си купя карабина и да ида на лов за диви кози, хубавото на коня е 4е като ги види6 от единия баир на другия, и убие6 не6то не ходи6 пе6, така си го представям тоя лов с кон, аз не държа да обивам важна е разходката
    Ако имаш възможност си вземи Зауер с калибар 30-06 или 300 win.magnum,от по-голям калибар няма нужда.Задължително оптиката да е варио.Щом ще ходиш за кози ти трябват леки куршуми до 10 .6 грама,препоръчвам Hirtenberger или Norma.

  • #2
    Защо пренебрегна 308 Win !?


    P.S. Както знаеш Sauer 30-06 е версия light и съответно е с алуминева цевна кутия, което означава че като падне от коня с него ще разбие винтовете на монтажа на оптиката и с това ще приключи историята на хубавата пушка...Трябва нещо яко приятелю, старо и традиционно!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Volk
      Защо пренебрегна 308 Win !?


      P.S. Както знаеш Sauer 30-06 е версия light и съответно е с алуминева цевна кутия, което означава че като падне от коня с него ще разбие винтовете на монтажа на оптиката и с това ще приключи историята на хубавата пушка...Трябва нещо яко приятелю, старо и традиционно!
      Приятелю стига с тоя кон.308 Win също не е лошо,но 30-06 е по добър с изключение на това ,че са му по-скъпи мунициите.Разликата м/у двата калибара е :308 Win е 7.62/54 ,а 30-06 е 7.62/63 с цели 9 мм. е по-дълга гилзата и съответно повече барут и по-голяма Кдж. енергия при поражение.За кратко ще ти кажа историята на 30-06,това е калибър 30 и влиза в употреба 1906 г. от там идва и цялото наименование.Как ти се струва като възраст.

      Коментар


      • #4
        Влиза 1903, а 1906 е модификацията, която става масова..
        Морално стар боеприпас, най-масовия, почти изравнен по кинетична енергия със 308 цата, която е значително по-малка, а основното им добро и на двата калибъра е многообразието на мунициите..
        Аз също съм фен на 30-06, а също и на Norma, която с Blaser прави групиране в 3 см. на 100 метра..

        Коментар


        • #5
          аз имам карабина sauer 300 win mag с оптика leopold 4.5 - 14 варио и милдот с осветление. пушката е невероятна. стрелял съм много с останалите калибри за които говорите. всички си имат предимства и недостатъци, отнесено към нашите условия. този калибър е горната граница според мен за българия, в крайна сметка тук няма носорози

          но ако трябва да се стреля от кон с тази пушка ми се струва малко неудобно, отката е чувствителен и като цяло е тежка

          купих си такава пушка защото ме интересува дисциплината по спортна стрелба бенч рест, не заради ловните и характеристики
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Това е горната граница на пушките...
            Пушката наистина е страхотна, но...../всяка истина в изречението започва след приставката "но" /, 14 кратното увеличение е разработено за хората с пари, които не ползват пушките си..
            1. Вариообектива ВИНАГИ създава луфтове след няколко хиляди изстрела..
            2. Германските снайпери от войната са имали увеличение 2,5 пъти, защото това се е считало достатъчно за снайперист /който за разлика от ловеца не цели елен от 200 метра, а трябва да те удари между очите от 800 метра/, началника на Берлинската школа за снайперисти е единствения който е ползвал 10 кратно увеличение, което е причина да бъде застрелян в Сталинград от руския снайперист Зайцев след като е забелязал големия кръг на лещата...
            3. Не калибъра е определящ, а кинетичната енергия и вида на куршума..

            P.S. Иначе комбинацията ти е супер, внимавай че този модел е чувствителен на страничен удар в предната част на полуложата, чупи се "ухото"..

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Volk
              2. Германските снайпери от войната са имали увеличение 2,5 пъти, защото това се е считало достатъчно за снайперист /който за разлика от ловеца не цели елен от 200 метра, а трябва да те удари между очите от 800 метра/, началника на Берлинската школа за снайперисти е единствения който е ползвал 10 кратно увеличение, което е причина да бъде застрелян в Сталинград от руския снайперист Зайцев след като е забелязал големия кръг на лещата...
              3. Не калибъра е определящ, а кинетичната енергия и вида на куршума..
              Хмм ...
              Руския ПСО-1 е с 4 кратно увеличение ... но не бих казал, че лещите му са големи ... разбира се с нарастване на увеличението светлинните загуби също нарастват и трябва да се увеличи диаметъра ...

              Кинетичната енергия е пропорционална на скороста и теглото ... теглото зависи от калибъра - за нарезното оръжие има предел на дължината на куршума спрямо калибъра ... (скороста - във всички случаи от заряда ... )
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                аз както казах не съм любител на това да обстрелвам животните в гората.

                цялата история е друга. едни приятели искаха много да ме направят ловец, а аз не си давах зор, но те уредиха нещата и взех билет. после ми казаха че толкова труд са хвърлили за това и просто ако не си купя пушка няма да ми проговорят повече. а аз реших че като ще е пушка ще е истинска и така

                оптиката си я харесах на изложението IWA в германия и в последствие се оказа на много приемлива цена /2 пъти под сваровски/. това за луфта са митове, стрелял съм с пушка 50ти кал. на няколко хиляди истрела със същата оптика и нямаше луфт, а цевта беше на края на ресурса си. немските и руските снайперисти са стреляли с каквото са им дали, тогава те са били пионери

                300 Win. Mag. като място в света оеприпасите е доста под средата по голямост и мощност. 338 Lap. Mag. се приема за условна среда, от там нататък следват неща като 416 ригби и завършват с 600 тиранозавър, но това е извратено
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  O.K. няма да споря, но ще се радвам да ми посочиш армейски снайпер /независимо какво производство / с вариообектив...

                  Коментар


                  • #10
                    Е те такова животно няма
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      не е пред мен каталога, но мога да ви донеса плакат

                      армейски снайпер 308 Win с варио също и 50ти кал. с още по - голямо варио

                      е разбира се не е точно армейски, а е за така модерните антитерористични части ... ама то май е все едно

                      хората са напред, ние спим
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Ха - ха - ха!!
                        Ти ми оправи настроението за няколко дни напред!

                        1. Не знаех, че специализираното оборудване за спецчастите се продава по каталог / или така са ти казали от ВИП Трейдинг!?/..

                        2. Общото между армейския и снайпера на спецчастите е колкото между вълка и кучето /особенно болонката /!!

                        Коментар


                        • #13
                          ВИП трейдинг са назад с материята на тази тема, ако искаш ще седнем някой път да си говорим на по бира на тази тема защото има много да се каже пък ме мързи да пиша.

                          иначе антитерористичните части в момента, а и преди са за горе долу на едно ниво с диверсионните, като подготовка, но първите поради кнюктурата получават повече пари и съответно по - добро обучение, по - съвременни оръжия и тн.

                          оптиката за обикновенния военен снайперист се търси да е евтина, защото на фронта живее с войника, а той не живее много и да е проста зада може за по - малко време и пари да се научат повече да я ползват

                          абе те нормлния бързомерец за М16 и подобните му го направиха с варио та какво остава за другите ...
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Вариото вече не е толкова скъпо. Проблема е съвсем друг. Колкото по-голямо е увеличението, толкова по-тесен е ъгъла на виждане. Когато е тесен и увеличението е голямо не може да се стреля по движещи се цели. За военните снайперисти е просто безсмислен.
                            За това дето му викаш диверсионен, айде да кажем, ще води наблюдение с квото му трябва увеличение, все едно е малко вероятно да стреля. Обаче пък това е тежко и прави цялата пушка майка плаче.
                            А какво е варио на бързомереца нямам идея) Това е вид примитивен колиматор, какво да му се мени?

                            Коментар


                            • #15
                              ами бързомерците вече имат овеличение, този който съм виждал е 3 пъти и си има варио, имало и някакви дето овеличавали 5 пъти.

                              тенденцията във въоръжението е да се ползват все по - тежки калибри, което се налага заради нарастващата степен да бронировка на всичко, а при снайперите се овеличава дстанцията, от която действат, защото калибрите го позволяват. така се налага да имаш оптика с голямо овеличение зада стреляш надалеч, но пък когато целта е по - близо ти пречи, затова има варио. иначе обикновено снайперистите си имат някой да ги насочва с бинокъл с далекомер, в по - специалните случаи и уред за мерене на вятъра. нови технологии, какво да се прави
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X