Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кой калибЪр 30.06 или 308

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: кой калибар 30.06 или 308

    Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
    308 естествено.Вярно е,че има много за какво да се спори и пише относно 308 и 30-06 но си заслужава!
    Спецялно за БАР мисля ,че трябва да е малко запасен патрона затова аз си взех в 30 06 , иначе за болтова карабина съм напълно съгласен за 308, но трябва да се има предвид , че едната карабина е твърдо за гонка, а другата е за по прецизен изтрел

    Коментар


    • #32
      До: кой калибар 30.06 или 308

      Калибър 308 Win е съвременен етап на развитие на 3006. Разнообразието от патрони с различен куршум задоволяват всички зисквания.
      [url]http://www.gilza.net[/url] Лов, риболов, оръжие, кучета

      Коментар


      • #33
        До: кой калибар 30.06 или 308

        Аз съм за 30-06 въпреки, че сега съм с 7х57R и също съм доволен, няма много разнообразие от патрони, но за какво са ти, намираш най-подходящите за твоята цев и караш само с тях.
        Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ

        HONDA DOMINATOR 650NX

        Коментар


        • #34
          От: кой калибар 30.06 или 308

          308 win е за предпочитане защото е по прецизен и има по мек откат
          но на мен 30-06 ми допада повече колкото по голям толкова по голям

          Коментар


          • #35
            От: До: кои калибар 30.06 или 308

            Защо бе другари млади истари, ви трябва толкова мощ?Първият истрел на мястото където трябва с боеприпас 308 събаря всякакво животно в България.Има ги в изобилие и е по-леко оръжие.
            Последно редактирано от derhunter; 08-06-10, 23:19.
            Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

            Коментар


            • #36
              От: До: кои калибар 30.06 или 308

              Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
              Защо бе другари млади истари, ви трябва толкова мощ?Първият истрел на мястото където трябва с боеприпас 308 събаря всякакво животно в България.Има ги в изобилие и е по-леко оръжие.
              А не така.Аз обичм да стелям на стрлбището с пистолети.Харесвам 22LR.И съм безупречен.Но харесвам и 9x19,и ми трябва повече подготовка.Посъщата причина харесвам 308 win,но обичам да стрелям с 300win .mag.Заради предизвикателството.
              Последно редактирано от derhunter; 08-06-10, 23:20.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #37
                От: кой калибар 30.06 или 308

                A 30-06 не е ли калибър, разработен изцяло, само и единствено за нуждите на армията, 308 е направен на базата на 30 - 06, но и двато са измислени за армията. Разбира се това не пречи да се използват за лов. С годините са се наложили като едни от най - използваните калибри за лов на среден и едър дивеч. Тук в България един 308 си върши идеална работа, 30-06 - ами малко по - (силничък) калибър, ако залагате на голямото вземете си 30-06, но имайте в предвид че 308 е значително по мек от страна на изстрела, но това вече зависи и от оръжието, 308 си върши идеална работа. Дори като един плюс може да се каже че мунициите в калибър 308 са по-евтини, или поне така си мисля. Който и от двато калибъра да се избере - лошо няма, и 300 Wby Mag да си вземете пак ще върши същата работа ПОЗДРАВИ
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #38
                  От: кой калибар 30.06 или 308

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  A 30-06 не е ли калибър, разработен изцяло, само и единствено за нуждите на армията, 308 е направен на базата на 30 - 06, но и двато са измислени за армията. Разбира се това не пречи да се използват за лов. С годините са се наложили като едни от най - използваните калибри за лов на среден и едър дивеч. Тук в България един 308 си върши идеална работа, 30-06 - ами малко по - (силничък) калибър... Който и от двато калибъра да се избере - лошо няма...
                  Кал. 30-06 Springfield е направен в САЩ за армейско приложение и почти 40 години е бил на въоръжение. Патроните, които се продават за лов са с други куршуми (има 7 модела) и с намален заряд.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #39
                    От: кой калибар 30.06 или 308

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Кал. 30-06 Springfield е направен в САЩ за армейско приложение и почти 40 години е бил на въоръжение. Патроните, които се продават за лов са с други куршуми (има 7 модела) и с намален заряд.
                    Да, и аз това имах в предвид, ясно е че за лов куршумите ще са други, в зависимост от дивеча, на който се ловува. И колега искам да те попитам нещо, след като казваш, че е бил на въоръжение почти 40 години, кой го измества? 308? може би? Ама иначе 30-06 си е "прикарал" световните войни и други покрай тези периоди. Има хубави оръжия армейски в този калибър от онези времена, m1903 springfield , 1919 Brauning, Гаранда също.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #40
                      От: кой калибЪр 30.06 или 308

                      Темата е стара, както и самите калибри, които се обсъждат /с уговорката, че втория е с 50 г. по-млад/. Аз съм с 308win. Имам наблюдения и върху 30-06. При неточен изстрел, прасето все си заминава. По-важен е типа на куршума и неговата експанзивност, способност да запазва масата си, дълбочина на разтваряне и пр. 308 има по-малък откат при почти една и съща скорост и енергия. Относно скоростта и енергията, вижте сравнителните таблици на производителите и сами ще се убедите, че резликата не е голяма. Вероятно по-смисленият спор е 9,3х62 или 308.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X