Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде на пищовите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Айде на пищовите!

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    ........и к`во стана?
    Явно нищо.

    Коментар


    • #47
      От: Айде на пищовите!

      Аз, Жеко, Иван и Джо. Жеко и Иван попуцаха. Аз и Джо ги чакахме в "офиса". Демек от стрелците немА никой.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #48
        От: Айде на пищовите!

        Жеко малко ме изненада щото петък на обед тръгнах за вилата да хвана събота от сутринта хубавото време да окося двора . Пък и агнето го бяхме бастисали от преди няколко дена та не ми беше до стрелби
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Айде на пищовите!

          https://dv.parliament.bg/DVWeb/showM...1?idMat=137217
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            От: Айде на пищовите!

            Епа честити ви ловните пищови. И заглушителите, БТВ

            § 72. В Закона за лова и опазване на дивеча в чл. 56 се правят следните изменения и допълнения:
            1. Алинеи 1 и 2 се изменят така:
            „(1) Ловуването се извършва с гладкоцевно, дългоцевно нарезно огнестрелно ловно оръжие и късоцевно нарезно огнестрелно оръжие за ловни цели. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина, с изключение на късите нарезни оръжия за ловни цели. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.
            (2) Ловно огнестрелно оръжие е това оръжие, което конструктивно е пригодено за тази цел, с изключение на късоцевните нарезни оръжия за ловни цели. Всички ловни оръжия и оръжия за ловни цели трябва да отговарят на техническите изисквания за безопасност.“
            2. Алинея 4 се изменя така:
            „(4) Подборното ловуване се извършва с дългоцевно нарезно ловно оръжие, късоцевно нарезно оръжие за ловни цели или с гладкоцевно ловно оръжие с куршум. Право на придобиване, носене и употреба на ловно нарезно оръжие и късоцевно нарезно оръжие за ловни цели имат само лицата, придобили квалификация по реда на чл. 26.“
            3. Създава се ал. 9:
            „(9) При извършването на ловуване и подборно ловуване на дългоцевните нарезни ловни оръжия могат да бъдат монтирани и използвани супресори.“

            П.С. Така де, честито на онези, които имат необходимия стаж за нарезно орУжие.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #51
              От: Айде на пищовите!

              Сега остава някой да дефинира какво точно е супресор Също и този член „6. огнестрелни оръжия за учебни цели – всички видове разрешени от закона късоцевни и дългоцевни оръжия и боеприпаси за тях, необходими за осъществяване на съответната учебна дейност.“
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Айде на пищовите!

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Сега остава някой да дефинира какво точно е супресор ...
                Mързелът е враг на прогреса. В смисъл- дефинирано е, само трябва да се прочете:

                39. „Супресор“ е всяко устройство, предназначено за намаляване на звука от изстрел на дългоцевно нарезно оръжие, като намалението на звука е с не повече от 45 децибела, а също така може да има предназначение за разсейване на звуковата вълна и отвеждане на звука от изстрела в направление, различно от стрелящия.“
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #53
                  От: Айде на пищовите!

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  Mързелът е враг на прогреса. В смисъл- дефинирано е, само трябва да се прочете:

                  39. „Супресор“ е всяко устройство, предназначено за намаляване на звука от изстрел на дългоцевно нарезно оръжие, като намалението на звука е с не повече от 45 децибела, а също така може да има предназначение за разсейване на звуковата вълна и отвеждане на звука от изстрела в направление, различно от стрелящия.“
                  Или казано на чист български език заглушител
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Айде на пищовите!

                    E да де, и аз така го написах. Ама някой от ловджийската мафия в парламентата явно е много инглиш импрувнат
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Айде на пищовите!

                      А за кьсото не е ли заглушител?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #56
                        От: Айде на пищовите!

                        Момци закинахме го Днес в първо районно КОСаджиите от мен научиха че има на практика нов закон и че вчера е обнародван в ДВ. Отидох до там защото разрешителното ми изтича в края на Юли а документите трябва да съм ги подал 1 месец преди изтичането . Мислех че те ще имат някаква яснота относно промените какви документи да вадя ама ударих на камък .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Айде на пищовите!

                          Не четох до края, но не видях промяна в правилото за купуване на патрони за КНО. Явно е, че ловците с пищови вече няма да ги гърмят само по стрелбища. Някой чел ли е промените?
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Айде на пищовите!

                            Ей ги на, пресни-пресни:

                            Чл. 6. (1) Огнестрелните оръжия в зависимост от предназначението и техническите си характеристики биват за служебни или за граждански цели.

                            2. (изм. и доп. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) огнестрелни оръжия за лов - дългоцевни огнестрелни оръжия с гладкостенна цев, която е с дължина над 51 сантиметра, и до 300 броя боеприпаси за всяко оръжие, дългоцевни огнестрелни оръжия с нарезна цев и до 100 броя боеприпаси за всяко оръжие и късоцевни огнестрелни оръжия - пистолети и револвери с дължина на цевта до 30 сантиметра и до 50 броя боеприпаси за всяко оръжие;


                            Което не е променено:


                            4) Освен боеприпасите по ал. 2 и ал. 3, т. 1 - 4 могат да се придобиват и съхраняват допълнителни количества за:
                            2. спортносъстезателни нужди, за ловен туризъм и за промишлен лов - според доказаните потребности.
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Айде на пищовите!

                              По некой си поет : Шопи със сопи , кирки и търнокопи -
                              тръгнали да си търсят , ужким правата
                              С бренеке не може, късото за доубиване трябва да е само кал45
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Айде на пищовите!

                                Вчера ходих до лиляната да си оправя документите за годност на оръжието и колегите ме зарадваха че ремонта на стрелбището е пред приключване и ще отворят в най скоро време .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X