Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двуцевка vs помпа vs автомат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: двуцевка vs помпа vs автомат

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Вероятно това до Главиница (Силистра)? Или до Добрич?
    Главиница. Завет-Разград-Силистра-Тутракан.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #47
      От: Двуцевка vs помпа vs автомат

      Да, чудесни райони, с много дивеч бяха. Много харесвах Каракуз, до Дулово, Сс. Вероятно сме се разминали във времето.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #48
        От: двуцевка vs помпа vs автомат

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Да-дам.. интересни данни публикувате, ама има ли сред вас ловци? Поне убийци на едър дивеч? И, ако има, колко пъти са стреляли по дивеч на 100 м, без клони и храсталаци?
        ... от 89-та година законно ... доста прасета имам ама в никакъв случай не се имам за майстор , камо ли убиец ...
        ловувам на едро на две места - Тополовградско и в Родопите Загражден , и на двете места почти винаги съм на пусия от около 100 м чиста , без растителност . Само че на такава пусия предпочитам да съм с Тиката кал 308WIN , не че не се е случвало с Беретата да стрелям с куршум на такива дистанции и да улучвам ... а бе трябва да си познаваш оръжието ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #49
          От: Двуцевка vs помпа vs автомат

          От около две години не съм ходил натам, но по темата. Аз гладка тръба за едър лов не използвам та не съм актуален по темата с пределни дистанции. На 100 м. един тамошен шопар би приел гладкоцевният куршум като досадно ужилване, а като се сетя какво съм вадил от елен във вид на олово... Дори един път реших че съм отстрелял учебния такъв на горското, напълних почти една шола като за шкембе чорба с разни по размер и вид оловца.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #50
            От: Двуцевка vs помпа vs автомат

            Към колегите писали за "единия изстрел" и т.н. - виждали ли сте какво прави ловен полуавтомат (16 кал. в случая) с 4+1 патрона и сюрия диви свине, излязла точно където я чакат..?!! Аз съм виждал (първо чух, после видях на място) какво правят 2 бр. (двама много готини пичове - братя, един до друг "пушки" на линията на пусията) едновременно - 5 парчета на място и още 2 час по късно, следвайки ги по кървавата диря! Канонадата звучеше все едно се водеше истинска война! Гледката може да се опише с една дума - касапница! Било е нещо като първите съюзнически пехотинци стъпили на френския бряг във Нормандия през ВСВ, пред дулата на немските MG42... Ако бяха с чифтета, братята в максимално най-благоприятния случай щяха да свалят 4, а нормално 2 или 1... За мен лично правилния полуавтомат е най-удачния избор за млад ловец, защото му дава много повече шанс да удари нещо, въпреки липсата на опит. Виждал съм стари ловци (на 6-7 години) - отлични стрелци, които още нямаха сефте (говоря за лов на едър дивеч)... Не ангажирам никого с мнението си, но не е хубаво да се правят категорични изводи.

            Коментар


            • #51
              От: Двуцевка vs помпа vs автомат

              За колегите, които не са ловували насам ще кажа, че районът в Лудогорието е смесен - редуват се ниви с гори и ниски храсти. Практиката показва, че свинчоците тук предпочитат именно ниските храсти, туфички и сазове, които са около нивите и където има вода. Хапват, пийват и си спинкат. На мен понеже ми омръзна да съм неподготвен (или с карабина в гъстака или с гладка на средата на нивата) си купих комбинирана пушка и я оборудвах с оптика 1,25-4,5 х 24мм. При нас не са редки случаите на поразено прасе на пределна дистанция. Само аз знам и познавам няколко такива късметлии, а колко други има....
              Затова по темата - изборът на оръжието трябва да бъде съобразен и с района в който се ловува. Лично аз от трите предпочитам надцевката. Бих я заменил с ловен автомат и накрая с помпа. Последната за мен лично си е оръжие за самоохрана, което с малко тренировки, може да стреля почти толкова бързо колкото и автомаааата.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #52
                От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                За колегите, които не са ловували насам ще кажа, че районът в Лудогорието е смесен - редуват се ниви с гори и ниски храсти. Практиката показва, че свинчоците тук предпочитат именно ниските храсти, туфички и сазове, които са около нивите и където има вода. Хапват, пийват и си спинкат. На мен понеже ми омръзна да съм неподготвен (или с карабина в гъстака или с гладка на средата на нивата) си купих комбинирана пушка и я оборудвах с оптика 1,25-4,5 х 24мм. При нас не са редки случаите на поразено прасе на пределна дистанция. Само аз знам и познавам няколко такива късметлии, а колко други има....
                Затова по темата - изборът на оръжието трябва да бъде съобразен и с района в който се ловува. Лично аз от трите предпочитам надцевката. Бих я заменил с ловен автомат и накрая с помпа. Последната за мен лично си е оръжие за самоохрана, което с малко тренировки, може да стреля почти толкова бързо колкото и автомаааата.
                Прав си, но при нас важи обратния пример - стреля се максимум на 20-30 метра - просто си нямате на идея повечето какви гъстаци има в Родопите... Същата е ситуацията и в Странджа! В такива условия нарезното просто не върши работа.

                Коментар


                • #53
                  От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                  Именно затова съм написал, че изборът на оръжието трябва да бъде съобразено с района в който се ловува обичайно. За такива, които гостуват често се налагат повече образци. Затова оптималният вариант е човек, който може да си го позволи е да си купи няколко. Както казва Мечо Пух - "Колкото повече - толкова повече!". Абсолютният минимум за мен са 3 пушки - гладка, флоберка и карабина, но аз практикувам всички видове лов, а ходя и по гости.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                    Именно затова съм написал, че изборът на оръжието трябва да бъде съобразено с района в който се ловува обичайно.
                    И дивеча...
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #55
                      От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      И дивеча...
                      И дружинката ... че на някой места като видят нарезна цев и директно те гонят.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        И дружинката ... че на някой места като видят нарезна цев и директно те гонят.
                        Па ти не ходи там
                        Една от причините да се откажа е, че ми се разби групата. Едни се преселиха във вечните ловни полета и то млади, други окьопавеха, трети като мен се осъзнаха, че не е редно да се отнема живот, е така за спорта.
                        Втората причина /по време преди първата/ е, че като тровихме мишките през 1989 г. се унищожи маса дребен дивеч /любимия ми/ после дойде демокрацията, развъждане и разселване - йок и близките ни, и удобни райони се обездивечиха. Прасетата не са ми любими, а по сърни не стрелях от много време след като се наложи да доубия една с пищова, а тя издаваше такива звуци, все едно малко дете.
                        И сега ме викат да ходя на лов и пушка ще ми дадът, но аз съм железен - НЕ!
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Па ти не ходи там
                          Една от причините да се откажа е, че ми се разби групата. Едни се преселиха във вечните ловни полета и то млади, други окьопавеха, трети като мен се осъзнаха, че не е редно да се отнема живот, е така за спорта.
                          Втората причина /по време преди първата/ е, че като тровихме мишките през 1989 г. се унищожи маса дребен дивеч /любимия ми/ после дойде демокрацията, развъждане и разселване - йок и близките ни, и удобни райони се обездивечиха. Прасетата не са ми любими, а по сърни не стрелях от много време след като се наложи да доубия една с пищова, а тя издаваше такива звуци, все едно малко дете.
                          И сега ме викат да ходя на лов и пушка ще ми дадът, но аз съм железен - НЕ!



                          От 1997г. ловувам с помпа мозберг 500а ако някой мисли, че се губи мерната линия при стрелба да заповяда на стрелбището в месността ''Писковец'' гр.Пазарджик. Ще ми демонстрирам как се стреля по панички. Успех и наслука на всички колеги.

                          Колега emil5koff и колега Чичо няма лоши оръжия има слаби стрелци. Наслука
                          Последно редактирано от derhunter; 09-01-14, 13:41.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                            Моята гладкоцевна е типичната за патици - автомат със шокова цев, пълен шок.Казваха ми че не става за лов, но...ясно е че става за патици, макар че пък не е със 70 сантиметрова цев, на дистанциите споменати по- горе около 35м си става за едро, с куршум.Със едрите съчми,явно заради шоковото стеснение се забелязват негативни влияния на резултатите, но установих че с 8/0 или с 10/0 горе долу резултатите са приемливи.Просто си трябва човек да си поиграе с различни видове боеприпаси, за да установи с даденото оръжие, кои боеприпаси ще му осигурят добри резултати.Значи все пак пушката става и за лов, но пък аз не съм типичния ловец...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                              Сменяемите шокове имат ли някакви сериозни недостатъци?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #60
                                От: Двуцевка vs помпа vs автомат

                                Повече са предимнство от колкото недостатаците при сменяемите шоковете. Единствено може да стреляш с неподходящ беоприпас през даден шок, което да окаже влиание на стрелбата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X