Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазалат или Ивайло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мазалат или Ивайло?

    Ако българския ловец реши да си купи евтина болтова карабина с достъпен и евтин боеприпас неминуемо стига до този въпрос- Мазалат или Ивайло?
    И двете са система Наган-Мосин, и двете са български, и двете ползват доказания над 100 години патрон 7,62Х54R. Моля колегите, които имат лични наблюдения да изкажат мнение по въпроса.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    До: Мазалат или Ивайло?

    Мазалатът, с който съм имал опит имаше един конструктивен за времето си дефект и незнам доколко е отстранен в последствие. Става дума за заключването на затвора в крайноположение. Хлабината беше голяма и от сътресенията малко се завърташе леко нагоре, но достатъчно да разпадне зацепването на спусъка и до там. Затова преди изстрел трябваше да се натисне ръкохватката до долу за всеки случай.

    Коментар


    • #3
      До: Мазалат или Ивайло?

      Ивайло имахме доста време, стреля добре, добра групираност. Аз лично ходих до завода едно време като си я купувах и на раздумка с директора ми каза че цевите са от руски от преди втората световна и според него са перфектни като качество... Но това бе преди време и тогава нямаха много останали цеви... сега как е не знам...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Мазалат или Ивайло?

        За Ивайлото не знам но за Мазалата Обера е прав.
        Стрелял съм с няколко такива и освен дозатварянето
        на затвора и въпреки това действие почти всички имаха
        пропуск на барутни газове и не само през затвора.Отврат.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          До: Мазалат или Ивайло?

          С Мазалата съм вкарвал и четирите в дупка от кос от 200 м и съм много доволен от нея
          но общо имам с нея истреляни не повече от 200 патрона. многа и е удобна ложата, а с Ивайло не съм стрелял. На мнение съм че този патрон не е добър за лов в България. Наистина ловните са по слаби и нанасят по големи поражения, но боините минават и заминават и животното ако не го уцелиш добре не знаеш къде ще падне.С боен куршум се минава през 30 см дебело дърво.Ловния остава вътре.

          Коментар


          • #6
            До: Мазалат или Ивайло?

            Аз съм стрелял 60 патрона с Мазалата на един колега ловец. Проблем със заключването не съм забелязал, но на няколко пъти не вкара патрон в цевта. Вероятно вградения магазин нещо...
            И ТРЕЩИ!!! Заради дулния спирач, като гръмнеш и ударната вълна те бухва в ушите и.... десет секунди даваш заето!
            Освен това и монтажът за оптиката ми се видя странен-хванат отстрани на цевната кутия..., ама то е от системата на затвора. И на Ивайлото е така. От друга страна със същия монтаж съветските снайперисти през войната са уцелвали врага от 600м между очите!!(вж.Исскуство снайпера) Та може и да не е толкова лош.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #7
              До: Мазалат или Ивайло?

              А има и Ксилофор...???!!!

              Коментар


              • #8
                До: Мазалат или Ивайло?

                Момци!
                Прострелвам крива китайска оптика на роднина с Ивайло.
                100 метра, първата пачка е с бойни 54 R /ръбче на гилзата/
                Втората е с Lapua 53, страхотен патрон...

                Отклонението на 100 метра - 80 см от десетката!

                Пренастройка на оптиката и отново някакви ужасяващи 20 см. разходка около десетката!
                Верно е че с китайския визьор не можеш да очакваш друго, ама по цевта си личаха едни гаднички балони, кой знае какво е видяла завалийката докато е била на служба!

                Неприятно хлабав спусък, общо взето ми остави неприятно впечатление на някакъв оръжеен "Франкенщайн"!

                Коментар


                • #9
                  До: Мазалат или Ивайло?

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Момци!
                  Прострелвам крива китайска оптика на роднина с Ивайло.
                  100 метра, първата пачка е с бойни 54 R /ръбче на гилзата/
                  Втората е с Lapua 53, страхотен патрон...

                  Отклонението на 100 метра - 80 см от десетката!

                  Пренастройка на оптиката и отново някакви ужасяващи 20 см. разходка около десетката!
                  Верно е че с китайския визьор не можеш да очакваш друго, ама по цевта си личаха едни гаднички балони, кой знае какво е видяла завалийката докато е била на служба!

                  Неприятно хлабав спусък, общо взето ми остави неприятно впечатление на някакъв оръжеен "Франкенщайн"!
                  Абе, ти къде се криеш а???!!
                  Турнира "джип и пушка" аз ли ще го правя сам, или ще си поемеш отговорноста?!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мазалат или Ивайло?

                    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                    Абе, ти къде се криеш а???!!
                    Турнира "джип и пушка" аз ли ще го правя сам, или ще си поемеш отговорноста?!
                    Малей, покрай саденето на овошките и орането май съм изтървал купона?!
                    Дай бързо инфо къде какво да търся!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мазалат или Ивайло?

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Малей, покрай саденето на овошките и орането май съм изтървал купона?!
                      Дай бързо инфо къде какво да търся!
                      Ми виж темата ,http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8274, желаещи много организатори 0!!!!
                      Мани, ами и я съм в кюпа!!!
                      А я чакам теб, щот си дуайен на идеята!!!!
                      Нейсе...!!!
                      Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 25-09-07, 21:35.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мазалат или Ивайло?

                        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                        А има и Ксилофор...???!!!
                        Това пък какво е? За такава карабина чувам за първи път. Знам за Родопа-Блазер, но тя доста скъпа(чувам и качествена) и не е в разисквания ценови клас.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Мазалат или Ивайло?

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Това пък какво е? За такава карабина чувам за първи път. Знам за Родопа-Блазер, но тя доста скъпа(чувам и качествена) и не е в разисквания ценови клас.
                          Виж тук http://www.nalov.com/forum/lofiversi...?t5902-50.html

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мазалат или Ивайло?

                            До колкото разбрах Ксилофор е Ивайло за Канада. Вероятно е по-качествена....може би..
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мазалат или Ивайло?

                              Вземи си Ксилифор,има качествена и не много скъпа мисля,че финландска оптика.Добра пушка.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X