Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

    Колеги имам такъв автомат и искам да разбера някои неща за него.

    Първо - може ли да се регулира приклада?
    Второ - от къде мога да си закупя Слуг цев с мерник и мушка?
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

    http://www.guns.bg/Stoeger__Benelli_...ms=12&offset=0


    http://www.guns.bg/Stoeger_M2000_127...edReg=&outlet=

    Коментар


    • #3
      От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

      Много добро оръжие.Евтиния вариянт на Бенели 90.Пета година го имам и мога да кажа че даже и незнам къде са ми другите пушки защото не ми трябват
      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
      "Mud Angels" Stara Zagora

      Коментар


      • #4
        От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

        Много трудно намерих такава цев( мерник и мушка).Колегата по-долу ти е дал линк,обаче на линка цевта е само с мушка.
        Иначе с късата цев еее...,нямам думи. Изключителна стрелба с бренекета.Къса и повратлива.Пасна ми и за пъдпъдъка.
        Приклада--зависи, какво искаш да регулираш-няма невъзможни неща.
        Последно редактирано от derhunter; 20-11-12, 22:01.

        Коментар


        • #5
          От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

          Къде я намери?
          В Хасково имало голям ловен магазин, дали ще я има там??
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #6
            От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

            След много питане, четене и гледане стигнах до следния извод: Има два вида къси цеви за всеки автомат, е почети за всеки.Първият вид е само с мушка и има канали вътре. Това е тъй наречената "Бекасинна цев" и за това е идеална за лов на пернато. Каналите пръскат снопа със съчми. Другата цев е "Слугова" сиреч гладка, тя е къса и има мерник и мушка, а вътре е гладка и е предназначена за стрелба само на куршум.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #7
              От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

              Дочев май нещо си сбъркал......тази ,която е с нарезите е слъговата за стрелба с куршум и за по добра прецизност задължително е с мерник и мушка, а гладката е за съчми и е само с мушка. Поздрави!
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #8
                От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

                Има "зрънце" истина и в двата поста....Не е лошо да се уточни, какво се има предвид под Slug .Цев с нарези ,за Стожер,аз лично не съм виждал.Моята къса "слугова"? цев например, е с мерник и мушка(мисля,че в момента няма такива(нови) на пазара),и е изцяло гладка.Както споменах по горе-прекрасна стрелба с бренекета..Когато я търсех(цевта) и аз бях с очакване,че ще има някъкви нарези.По принцип има такива цеви, с плитки нарези към края на цевта, така неречения
                "парадокс".Казват,че с тях(с куршум) можело да се води точна стрелба доста надалечко.Дори и с едри съчми групирането е било,като на стрелба със среден шок.Обаче дребните съчми ги разпръсква,което пък е добре за бекасина и близък пъдпъдък.

                Коментар


                • #9
                  От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

                  Има и за Стожер , както и слъгови само със мушка и със мерник и мушка. Какво обаче им е слъговото на гладките цеви това е друга бира , понеже са по къси или по дълги гладките цеви се ползват според вида лов и в зависимост кой какво търси у едно пушкало /маневреност,за гонка,за варда/ един вид окомплектовка. Слъговата цев според моите разбирания е с нарез , а вече типове /видове/ нарез ,като дължина,стъпка,конструкция , според това дали да разпръскват сачмен сноп или предимно за бренеке дали ще е Парадокс или друго име това е друг въпрос. То в това е и смисъла на Slug цевта да бие бренеке на по голямо разстояние и с по голяма прецизност на изстрела иначе ние мое си ги переме и с гладката ама ефекта е по малък. Е за още по големи дистанции най си е добре с карабини , НО требе курс за подборен........ абе да има слука. Нареза при гладкоцевните оръжия /слъговите цеви/ винаги и задължително е къс и със строго определена максимална дължина определена от закона. Над тази дължина според закона пушкалата влизат в другите норми нарезни , а от там колега ни вземат едни отделни пари /курс за подборен/..........оф чакай , че като се замислих .....дали някой ден няма а сменят пашапортите пак или регистрационните табели .......време е май.?
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

                    За имане-може и да има......Като аз не съм виждал,не значи ,че няма.Даже навремето бях чел в сайта на Стожер за "rifled slug barrel".Амааа..що не попиташ нашите търговци,та да чуеш "отговори".
                    Ако и кажеш на колегата,откъде да си намери..... поне и мерник да има..Почти съм сигурен,че нови такива цеви(с мерник и мушка) в БГ вече няма(за нарези въобще и не си помислям даже).Моята я търсех навремето,защото имах проблем с точноста при стрелба с бренекета( с нормалната цев).С късата(мерника и мушката) си реших проблема изцяло.До към 50-60 метра спокойно се "връзвам"да стрелям по бутилки(1.5 л ,с бренекета де)

                    За големите дистанции, дето споменаваш.......
                    Почти по същото време се сдобих и ZKK-600(30-06) с дърт"железен" цайс, дето се е срастнал с карабината(все едно за нея е правен ).Нямам забележки и към нея!!! Е дистанциите не са големи, ама докъм 100-150 тина метра и ,ако не бягат мноо бързо........

                    Коментар


                    • #11
                      От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

                      Благодаря, че се включихте, но това което го писах го видях в каталог за ловно оръжие и то на небезизвестната марка Берета.
                      Слуг означава "гладък-гол охлюв", така че няма нарези бренекяната цеффф, а тази с нарезите и само мушка си е направо кръстена "Бекасинна".
                      Обещаха за другата седмица да имат във Випа от тези с мерник и мушка.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Всичко за ловен автомат СТОЖЕР 2000

                        Слука , слука да има ,а за слуга може и гол да е само , че тези с нарез са си предимно за бренеке. Айде тепайте мравоядите ,че аз не могад .....вече две години от как ни преебаха и ни изгониха ,гепиха ни района и не мжем да си направим дръжина. Чехкинята в 30-06 продадох оставил съм си зорзаман една тръба /Стожера/. Пуцайте докат можете. Поздрави! П.п. който иска може да види нашата сага.http://www.nalov.com/forum/index.php...opic=36324&hl=
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X