Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

    Колеги,реших да си купя отново успоредка.Имах две и ги продадох,защото бяха 16 кал и бяха старички.Сега съм на варианта 12 кал,съветска.Гледах 2,едната 54-ка,другата 43-ка със индекс М/каквото и да значи това/.Моля да изкажете компетентни мнения от първа ръка,за да мога да направя правилен избор.Някъде във Форума прочетох ,че 43 не можела да се сравнява с 54.Тъй като и двете ги държах скоро не откривам някакви особени разлики освен ,че 43 е по лека и някак си по елегантна.Дали разликата е главата и системата на ударниците и иглите ...незнам.Благодаря предварително за отговорите-от тях зависи коя ще купя.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

  • #2
    От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Колеги,реших да си купя отново успоредка.Имах две и ги продадох,защото бяха 16 кал и бяха старички.Сега съм на варианта 12 кал,съветска.Гледах 2,едната 54-ка,другата 43-ка със индекс М/каквото и да значи това/.Моля да изкажете компетентни мнения от първа ръка,за да мога да направя правилен избор.Някъде във Форума прочетох ,че 43 не можела да се сравнява с 54.Тъй като и двете ги държах скоро не откривам някакви особени разлики освен ,че 43 е по лека и някак си по елегантна.Дали разликата е главата и системата на ударниците и иглите ...незнам.Благодаря предварително за отговорите-от тях зависи коя ще купя.
    Според мен си направил грешка. Трябвало е да си оставиш една 16-сетка. Няма по-добри за лов до сърна от тях.

    ИЖ-54 е легенда. По-леката пушка е по-примамлива за носене, но по-неможе да държи отката.
    54-ката е с хромирани цев и доколкото си спомням имаше показалци за заредена цев /взведен ударник/ здрава и безотказна. При добро поддържане времето няма власт над тази пушка.
    Успех в избора!
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #3
      От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

      В гората ходя с карабина.Отделно дето и сърните са малко забранени.За 16-ките не съжалявам-причините са много -обективни и субективни.По-късно прочетох ,че 54 не се наложила и неин наследник е 43.Само с уговорката до 89 год,т.е. да пише USSR.Но ми трябват по-аргументирани мнения.П.С. По отношение на хромираните цеви ,то на тази която гледах(43)цевите и бяха хромирани или поне в много по-добро състояние от на 54.Отделно и това че сигнализатори за зареждане на иглите нямаше 54-ката.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        "...По-късно прочетох ,че 54 не се наложила и неин наследник е 43.Само с уговорката до 89 год,т.е. да пише USSR.Но ми трябват по-аргументирани мнения.П.С. По отношение на хромираните цеви ,то на тази която гледах(43)цевите и бяха хромирани или поне в много по-добро състояние от на 54.Отделно и това че сигнализатори за зареждане на иглите нямаше 54-ката.
        Не е съвсем точно!За наследник на Иж-54 и по точно,на 54-ките от последните години на производство, се приемат Иж-57 и Иж-26.Иж-43М няма много общо с тях.Ако 43-та трябва да е наследник на нещо, то това по скоро са Иж-58 МА и МАЕ от които не се различава визуално, а само по устройството на УСМ и екстракторите.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:иж 54.jpg
Прегледи:1
Размер:18.4 КБ
ID:5303910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:иж 58.jpg
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5303911
        Последно редактирано от emil5koff; 17-09-11, 14:30. Причина: добавяне на снимки

        Коментар


        • #5
          От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          В гората ходя с карабина.Отделно дето и сърните са малко забранени.За 16-ките не съжалявам-причините са много -обективни и субективни.По-късно прочетох ,че 54 не се наложила и неин наследник е 43.Само с уговорката до 89 год,т.е. да пише USSR.Но ми трябват по-аргументирани мнения.П.С. По отношение на хромираните цеви ,то на тази която гледах(43)цевите и бяха хромирани или поне в много по-добро състояние от на 54.Отделно и това че сигнализатори за зареждане на иглите нямаше 54-ката.
          Избора е твой.
          За 43 нямам спомен, а вече не ходя на лов, отказах се тотално от няколко години
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #6
            От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

            Хм колега, за 54 нямам наблюдение, но за 43 имам. И то точно съветска, беше на дядо ми лека му пръст. Имаше една збрьовка и през далечната 80 и някоя година, около 86, 87 на една нова година стреляли със правени патрони пълни не със сачми, а със хартийки от перфоратор - като стреляли нагоре и да се пръскали тези малки кръгчета хартийки и да става весело, е да ама не, след незнам си кой изстрел засяда тапа в единия шок и в следствие на следващия изстрел цевта се пръска от към шока. Тогава дядоми кмет, има връзки и познат от полицията му я бракува и заменя с друга иззета ИЖ43М. Ижовката и до ден днешен си съществува. С английски приклад е , шок / полушок, 725мм цеви, екстрактори, няма луфтове хлабини, и проблеми до днешно време, а е експлоатирана доста. Сравнявали сме я с такава 43, само че руска, просто съветската е изработена и напасната по - добре. За ритане, определено рита яко, но нормално за такова оръжие. Ако си намериш читава съветска 43, няма да сбъркаш, 54 уж я водят класа над 43. Ето и снимки :

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка099.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5303923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка126.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5303924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка119.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5303925
            Последно редактирано от ivodianov1992; 17-09-11, 19:34.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

              От скоро съм ловджия.Преди да си закупя пушка(аз си купих Иж54) доста се интересувах и доста прочетох като информация и мисля , че съм направил правилен избор.Мой познат оръжейник ми разказа(като легенда) за произхода на Иж54.Когато немците губят Втората световна война и руснаците влизат в Германия се говори ,че руснаците изнасят цели оръжейни заводи ,заедно с машините и тонове документация.Става дума ,че Иж54 е разработка на Круп-Зауер ,изработена от руска стомана ,хромирани цеви ,а уникалността и е "болта на Гринер" ,допълнителен ключ ,на практика почти невъзможно пушката да се отвори по време на стрелба.Мой познат имаше такава и с голям зор я прецака ,след лов я прибрал мокра в мокър калъф и я метнал в касата.Вади я той след време ,отвън заминала , но вътре не беше мръднала.
              Моята я взех от един старец.Гърмял той ,ходил на лов ,като се приберял я слагал до печката да изсъхне ,разглабял ,почиствал , смазвал и прибирал ,абе табетлия човек.Дори отстрани стои на места оригиналното червеникаво оцветяване.Бренекета не бил и слагал ,само съчми ,страх го било да не би да я повредил нещо.
              Имах пари да си купя някой среден клас ловен полуавтомат ,но избрах това бижу за 300лв.В цената освен пушката влизаше и патрондаш ,шомполи ,2 кутии с патрони ,смазки ,касата на пушката , дори и машинка за правене на патрони....
              Относно Иж43 немога да кажа нищо ,но съм чувал ,че всичко руско преди 85-86 година си заслужава.

              Коментар


              • #8
                От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

                Хм аз вчера отивам до един оръжеен магазин да си купя мишенки да пуцам с въздухарката и гледам 3 Ижовки 58 и 54 , че бяха и в доста добро състояние на едната 58 и искаха 500 и кусур лева, ама вярно светеше и приклад и цеви. Явно някои са ги оставили да им ги продават. Имаше и нови туловки успоредки с открити куроци, класика, само че бяха 16 калибър. Добри екземпляри бяха общо взето, да не знаеш от къде ще ти дойде.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #9
                  От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Хм аз вчера отивам до един оръжеен магазин да си купя мишенки да пуцам с въздухарката и гледам 3 Ижовки 58 и 54 , че бяха и в доста добро състояние на едната 58 и искаха 500 и кусур лева, ама вярно светеше и приклад и цеви. Явно някои са ги оставили да им ги продават. Имаше и нови туловки успоредки с открити куроци, класика, само че бяха 16 калибър. Добри екземпляри бяха общо взето, да не знаеш от къде ще ти дойде.
                  54-ката колко пари е и в какво състояние е?И ако не е тайна кой е магазина?
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Иж 43 М,Made in USSR-мнения,сравнения с ИЖ-54,плюсове минуси.

                    Колега, ако проявяваш сериозен интерес мога утре да отида до магазина за подробна информация. Не ги загледах чак толкова, просто на влизане ги видях, ако искаш ще огледам цена, и каквото още точно те интересува за 54 конкретно нали, ако позволят мога и да снимам. Магазина до Телевизионния сервиз става въпрос. Така и така ще ходя утре до офис на Speedy да взимам едни неща, мога да се поразходя още малко и да ги погледна по - обстойно. То в този магазин ходя честичко, през седмица и все различни пушкала - втора употреба става въпрос. Явно хората си ги остават да им ги продават. Ако някой иска ще отида да огледам конкретно? Пишете на ЛС да не спамим.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X