Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    Късичкото ще мине като късо, мда?
    Шлифер имаш ли си?


    Арсеналският компенсатор е чудесен - хромиран е и пасва точно на резбата. Стига да ти продадат такъв.

    Тоя огнеприкривател е боза - по-добре "прасето" - онова голямо цилиндрично пособие, което се вижда по по-късите модели. Гарантирано убива всякакъв пламък при изстрел. Малко вдига налягането на обратните газове, което не е особено полезно при голямата цев, но не е и фатално.

    Вярно, че и на Зига тритият свети едва-едва. Но ми се губи идеята да може да се ползва само с НВ.

    Приклада е добър, а и не виждам как ще го махнеш лесно без да играе флекс и чук. Израелските не са нещо особено. АСЕ ги харесват повече у Щатите, но родното е по-добро за мен.
    Нее.... ловна нарезна карабина..... че за късо вече нямам очи да искам.
    А Арсеналски мога да си поръчам от щатите- 54 доларес въпреки че ....някак мисля мога да получа и от Арсенал За израелските ме блазни дъмпферираната версия- но както казах първо ще се пробва в "сток" вариант и след това ще пада игра с подмени. С оглед на това което търся мисля и така ще върши работа с един монтаж и бързомерец.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #47
      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

      SAR-овете определено са крачка напред. По-удобият предпазител, както и опцията за читав компенсатор за мен ги правят достоен ъпгрейд на СЛР серията.

      Коментар


      • #48
        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

        Вчера един приятел си купи SAR-някакъв, днес успях да го разгледам.Калибър 7.62мм.Цевта е много къса и отпред се навива един доста широк дулен спирач.Има вграден в ложата фенер.Приклада е сгъваем и доста удобен.Мерникът се сменя от нормален(не знам как точно се казва) на диоптричен.Двустранен предпазител.Хубав триточков ремък.
        Като цяло оръжието ми направи много добро впечатление(без да съм стрелял с него).Доста по-късо и по-ергономично от моето CZ-858.Купил го е без никакви връзки и чакане.
        Скоро се надявам да стрелям с въпросното оръжие и ако ми хареса ще започна да гуша касичката
        Съжалявам, че не успях да го снимам.
        Ей това SAR-M4SF
        http://www.arsenal-bg.com/defense_po...62sar-m4sf.htm
        Последно редактирано от traktorist; 29-06-13, 22:28.

        Коментар


        • #49
          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

          Като качество на изработка и качество на материалите как ти се видя?Вградения фенер става ли за нещо и къде му се намира спусъка?Цена?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #50
            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

            На тези късите,много от ловците не гледат с добро око.Ако трябваше специално да се направи оръжие за бракониерство, щеше да приблизително такова-полуавтоматично, масов боеприпас, къса цев(215 мм.), сгъваем приклад, фенерче да не се спъваш по тъмното.Липсва само заглушител! Цената му е около 950 лв.

            Коментар


            • #51
              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Като качество на изработка и качество на материалите как ти се видя?Вградения фенер става ли за нещо и къде му се намира спусъка?Цена?
              Цената била над 800лв, но не знам точно.На мен оръжието ми се видя много добре направено и удобно.Аз съм служил с АКС-74У, който също е къс, но това ми се видя по-добре направено.
              Подцевният фенер има бутон на ложата и може лесно да се включи с "поддържащата ръка".Според мене няма някакви фрапиращи лумени, но в затворено помещение или на близко разстояние ще върши добра работа.Оръжието в никакъв случай не е бракониерско а по-скоро за близък бой.Свободно се продават доволно количество мощни фенери с всякакви стойки за всякакви пушки, за да се притесняваме от тази карабина.По-скоро ложата с тази форма е малко неудобна, но не е проблем.
              Подобни оръжия съм виждал в репортажи за СОБТ преди години.
              П.С.
              Подробно сме обсъждали защо харесваме такива оръжия и няма нужда да го повтаряме, който се интересува да чете старите теми.
              Има много, ама много бракониери, които работят с примки, други които ползват само кучета и метална тръба със заварен за нея нож.А ние дето искаме да си имаме подобни оръжия и да стреляме по мишени на стрелбища минаваме през всички курсове, плащаме всички такси и си спазваме закона както трябва.
              Имам лошо мнение за повечето от българските ловци и не ме вълнува как гледат на тези оръжия

              Коментар


              • #52
                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Цената била над 800лв, но не знам точно.На мен оръжието ми се видя много добре направено и удобно.Аз съм служил с АКС-74У, който също е къс, но това ми се видя по-добре направено.
                Подцевният фенер има бутон на ложата и може лесно да се включи с "поддържащата ръка".Според мене няма някакви фрапиращи лумени, но в затворено помещение или на близко разстояние ще върши добра работа.Оръжието в никакъв случай не е бракониерско а по-скоро за близък бой.Свободно се продават доволно количество мощни фенери с всякакви стойки за всякакви пушки, за да се притесняваме от тази карабина.По-скоро ложата с тази форма е малко неудобна, но не е проблем.
                Подобни оръжия съм виждал в репортажи за СОБТ преди години.
                П.С.
                Подробно сме обсъждали защо харесваме такива оръжия и няма нужда да го повтаряме, който се интересува да чете старите теми.
                Има много, ама много бракониери, които работят с примки, други които ползват само кучета и метална тръба със заварен за нея нож.А ние дето искаме да си имаме подобни оръжия и да стреляме по мишени на стрелбища минаваме през всички курсове, плащаме всички такси и си спазваме закона както трябва.
                Имам лошо мнение за повечето от българските ловци и не ме вълнува как гледат на тези оръжия
                Айде пък и като постреляш, ще чакам да споделиш отзиви.
                А подчертаното е самата истина...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  За израелските ме блазни дъмпферираната версия- но както казах първо ще се пробва в "сток" вариант и след това ще пада игра с подмени. С оглед на това което търся мисля и така ще върши работа с един монтаж и бързомерец.
                  Доя приклад на ФАБ с "буфера" е пълен ташак. След изстрел цевта винаги сочи в някаква странна посока. Чиста проба маркетинг.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                    За кой приклад става въпрос, с този с който симулираш автоматична стрелба ли?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      За кой приклад става въпрос, с този с който симулираш автоматична стрелба ли?
                      Не - за буфер с пружина вътре за "намаляване" на отката.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        Цевта е много къса и отпред се навива един доста широк дулен спирач.

                        Това не е дулен спирач, а пламегасител - много ефективен при това.
                        Основната му роля обаче е да подпомага цикъла на презареждане на моделите с по-къса цев като задържа част от газовете докато се придаде достатъчен импулс на буталото.
                        Този, най-късият, трябва да се ползва само с него, ако се развие, може да почне да засича.
                        Моделът със средна цев работи надеждно и без него.

                        Радостно е, че Арсенал най-накрая се сети, че има пазар и за тези пушки и у нас, въпреки че са основно едни разкрасени СЛР-и.
                        В САЩ ги продават от години.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                          Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....
                            С кой M-PRO 7 стана тоя ефект?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....

                              Да-а, забравих да спомена за това.

                              То да беше оксидация, проблем нямаше да има.
                              Фосфат-лак е и се разтваря лесно, но пък пази добре от корозия.
                              Обаче дори и под него металът е обработен, така че не е фатално да падне на някои места.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Полуавтоматична ловна карабина SAR-M1F SAR-M2F

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Ъхъм- и с M-PRO 7 опада половината оксидация..... И сега ще става зелен.....
                                Как ще стане зелен? Прахово боядисване?
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X