Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

    Здравейте!
    Какво мислите за тази нова карабина на базата на АК или по-скоро чист АК без автоматична стрелба.
    http://www.isd-bg.com/product.php?product=2258
    Това което знам до момента е, че тези оръжия се продават и в US.
    http://www.google.bg/url?sa=t&source...Lz2DXpnvHvhcSw
    http://www.google.bg/url?sa=t&source...N62TFta8NTfwfA
    На друго място прочетох, че фирмата АйЕсДи сама произвеждала цевните кутии и заради некачествени кутии цяла партида е върната от САЩ и пусната на българския пазар.На мен това ми се струва съмнително, а и излишно скъпо(да се правят нови кутии).Може да е и слух от конкуренцията, не знам?!?
    Има и клонинг на АК-74 под името BSR-74 в калибър 5.45х39.
    Пуснах темата защото мисля да се обзаведа с нещо полуавтоматично в калибър 7.62х39, а това ми се стува по-добро от SLR-95.
    Всякаква информация ще ми бъде полезна, предварително благодаря за отговорите.

  • #2
    От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

    И аз съм сред така наречените млади ловци, и имам интерес към нещо такова и с удоволствие ще следя темата... но нещо старите и опитни ловци не си казват думата
    [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

      Може би трябваше да пусна темата в раздела за ловни оръжия?

      Коментар


      • #4
        От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

        Съвършено вярно, тази карабина няма много общо с автомат Калашников. Местя темата, ще напиша и какво мисля по-късно...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
          Пуснах темата защото мисля да се обзаведа с нещо полуавтоматично в калибър 7.62х39, а това ми се стува по-добро от SLR-95.
          Не знам защо така си решил, това което се набива на пръв поглед е, че тази пушка е със щанцована цевна кутия, а SLR-ите са със фрезована.
          Нямам личен опит с това оръжие, но имам силното чувство, че това е поредният опит да се експлоатира (вече доизстиска) легендарният статус на АК за комерсиални цели като напрактика се пробутват разни ерзаци.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

            Към автора на темата:
            За какъв вид лов смяташ да използваш оръжието?
            Личното ми мнение е, че точно този калибър е някакъв компромис ... мисля, че има далеч по-добри калибри и за едър лов и за лов на хищник.
            А конструкцията на АК (по-точно приликата с нея), мен лично не ми харесва. Все пак в гората сме за да ловуваме, не да се правим на "Рамбовци".

            Коментар


            • #7
              От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

              Колеги, нека оставим спорът за калибрите за други теми, има ги в изобилие... Тук въпросът е ясен и конкретен и касае точно определен модел карабина...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

                Първоначално публикуван от Diters Преглед на мнение
                Към автора на темата:
                За какъв вид лов смяташ да използваш оръжието?
                Личното ми мнение е, че точно този калибър е някакъв компромис ... мисля, че има далеч по-добри калибри и за едър лов и за лов на хищник.
                А конструкцията на АК (по-точно приликата с нея), мен лично не ми харесва. Все пак в гората сме за да ловуваме, не да се правим на "Рамбовци".
                Калибърът си е много хубав, а и не смятам да ловувам с него.Скоро ще пусна тема за друго оръжие в същия калибър, ама не в ловния форум.

                Коментар


                • #9
                  От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Калибърът си е много хубав, а и не смятам да ловувам с него.Скоро ще пусна тема за друго оръжие в същия калибър, ама не в ловния форум.
                  Какво стана с пускането на темата. Сещам се за кое оръжие става дума и чакам с нетърпение информацията от първа ръка.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ловна карабина SSR-85C-2 7.62х39

                    Не искам да обиждам оръжие, което извън ловните нужди се е доказало по бойните полета, но дали е SSR или SLR, виждам същата недодялана планка за закрепване на оптиката. В ловните форуми има доста критики относно монтажа, с които съм съгласен. Имах SLR Лукс и го продадох, за което не съжалявам. По-добре съберете малко повече пари и си купете истинска ловна карабина /замислена като такава/, а не "преправено" армейско оръжие...
                    P.S. Предварително се извинявам на привържениците на Калашников и производните му.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X