Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на приклада на ловна пушка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

    Не ми харесват лакирани дървени повърхности. Предпочитам да са само импрегнирани.

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

      А на какво казваш лакирани и на какво импрегнирани? Безирът, всъщност прави много по-натрапващ се филм от лака, който ти предлагам. По същество нито едното не е импрегнация - и двете са повърхностни обработки.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

        Не, нестава въпрос за повърхностно. Дървото изцяло е пропито с ленено масло/или друго масло/ /запълнени са изцяло порите, не само по повърхноста/. Може би и аз не го възприемам правилно, но като ми се каже лакирано си представям като паркет /което не ми харесва на приклад да речем/.

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

          Това, с цялостното пропиване може да се случи само в автоклав, но там в никакъв случай не се говори за безир, а и никога не се е практикувало с приклади. И лакът, и безирът, проникват сравнително повърхностно и равностойно, а субективното ти възприятие си е чист стереотип. За да не си приказваме излишно - вземи една дъска и сравни напрактика ефекта.

          п. п. Ето ти напрактика как изглежда мат-лак - този не е паркетен, защото в случая механичните свойства не са от особено значение, но визуалният ефект е този.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от davc; 04-03-11, 12:49.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Това, с цялостното пропиване може да се случи само в автоклав, но там в никакъв случай не се говори за безир, а и никога не се е практикувало с приклади. И лакът, и безирът, проникват сравнително повърхностно и равностойно, а субективното ти възприятие си е чист стереотип. За да не си приказваме излишно - вземи една дъска и сравни напрактика ефекта...
            И аз това кавам на господа-теоритиците - да се провери на практика. Затова предлагам който иска, да дойде и да сравним правен от мене приклад от орех, импрегниран с горещ ленен безир преди 20 год., а пушката от тогава не е почивала и е на над 10 000 изстрела.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

              Спасе,получи доста и то добри съвети.Ето и от мен един.В момента има чешки лак/ама му забравих името/ на водна основа/по новите изисквания екологични/лесно се работи,има кит и трудно се драска.Можеш ако нямаш компресор и тн. и с навито парцалче на тампон с няколко минавания да получиш добър резултат.Вземи си матов.След първото минаване и изсъхване изшкури нежно със ситна шкурка защото леко ще упръхне/настръхне/ и след това повтаряй докато ти хареса.Лака се разрежда с вода.Пиша ти подробно че да не се блъскаш много.Младите хора които искат да научат нещо много ме кефят, а пък още по-вече ако имат желание сами да си го правят.Успех!
              Если запрещено, а тебе очен хочется - тагда можно!

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на приклада на ловна пушка?

                Първоначално публикуван от ИЖ120 Преглед на мнение
                Спасе,получи доста и то добри съвети.Ето и от мен един.В момента има чешки лак/ама му забравих името/ на водна основа/по новите изисквания екологични/лесно се работи,има кит и трудно се драска.Можеш ако нямаш компресор и тн. и с навито парцалче на тампон с няколко минавания да получиш добър резултат.Вземи си матов.След първото минаване и изсъхване изшкури нежно със ситна шкурка защото леко ще упръхне/настръхне/ и след това повтаряй докато ти хареса.Лака се разрежда с вода.Пиша ти подробно че да не се блъскаш много.Младите хора които искат да научат нещо много ме кефят, а пък още по-вече ако имат желание сами да си го правят.Успех!
                Благодаря.
                Ще има снимки преди и след.
                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X