Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловни пушки от Турция...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ловни пушки от Турция...

    Здравейте колеги искам да попитам какво мислите за оръжията произведени в Турция и по конкрето за ТОЗИ модел. Много хора ги хвалят, вие какво ще кажете по въпросът?
    Мерси за вашите отговори предварително!!!
    [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

  • #2
    От: Ловни пушки от Турция...

    Никои ли няма нищо по въпроса?
    [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • #3
      От: Ловни пушки от Турция...

      Този автомат май беше по лиценз на Бенели, ако не се лъжа.
      Тука ги продаваха по 400 лв преди 5-6 г.
      Ако става дума за него доста читаво пушкало е, стрелял съм стакова предимно по патки и за свини става бренеке/13-0/бренеке/13-0 и т.н.
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Ловни пушки от Турция...

        Колега аз имам Стожер 2000 и съ много доволен,ползвам я вече 3 години не ми е засичала и 1 път.Имам познати с ескорт доволни са но имаха някой дефект за отстраняване.И стожера е инерционен,а ескорта газов.Ти какво търсиш точно.За стожер мога да ти кажа,че затвора е на бенели но е с 3 ключа,не хваща ръжда,не е много тежък,стреля точно.Имам информация ,че до 1987 или 1988 върху цевта е имало надпис бенели.Ако те интересуеа нещо друго питаи.Дано да съм бил полезен.

        Коментар


        • #5
          От: Ловни пушки от Турция...

          Аз сега искарах курсовете за ловец, само документите ми останаха да си оправя.
          Дядоми ще ми даде неговата ИЖ-овка тя е двуцевка 16-ска.
          И ми се иска да взема някои такав автомат за разнообразие спрях се на турския защото е и по ефтин, а за по нанатук ще карам и з подбран дивеч и ще взимам някакав си афтомат КАЛАШНИКОВ :Д или нещи подобно...
          За Стожера 2000 сега го погледнах взе ми окото, на какви пари се предлага?
          [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            От: Ловни пушки от Турция...

            Колега вземи си една двуцевка, може и ижовка да е. Като млад ловец искаш да е автомат за да стреляш като луд по каквото излезе. Няма толкова дивеч вече, освен ако не бракониерстваш.
            При двуцевката дигаш и стреляш само дивеча да влезе м/у двете цеви, без мерник мушка.
            С автомата с 5 патрона за пъдпъдъци понеже знаеш че имаш много патрони ще пуцаш като замаян, освен ако не ти пука за цената на патрони.
            Но в крайна сметка сам си прецени кое оръжие е за теб
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Ловни пушки от Турция...

              Колега, понеже така си задал темата, обърни внимание на Стожер или Ата.Първата е част от Берета Холдинг, инерционна система, много колеги я ползват от години и са доволни.Ата е сравнително по отскоро на българския пазар, отзивите на колегите също не са лоши.Пушката е лека, има и газови и инерционни модели, красива дървения, ако си падаш по естествените материали...цената им е около 700-800 лв.
              Последно редактирано от emil5koff; 08-11-10, 22:05.

              Коментар


              • #8
                От: Ловни пушки от Турция...

                Към колегата, който пита за турските пушки ...
                Има доста читави от тях (съдя за това от прочетено из "мрежата", никога не съм имал).
                Като нов ловец, съвета ми е - Не "скачай" веднага на автомат. Вземи си някоя двуцевка или надцевка (аз бих препоръчал от старото Съветско производство) за да свикнеш със стрелбата, оръжието и движенията, постреляй година - две и после реши от какво имаш нужда.
                Автомата , в повечето случаи, е по-тежък и по време на стрелба променя баланса си, което би те затруднило , според мен.
                Имаш много време да ловуваш ... "железа" по магазините има всякакви, така че ... ще дойде времето и на автомата и на "Калашника" и на много други.

                Коментар


                • #9
                  От: Ловни пушки от Турция...

                  Аз съм стрелял с мнгого оръжия и какви ли не, със стрелбата се справям да не кажа перфектно.
                  Като за начало ще съм със стария ИЖ, за по нататък ми се искаш и някои ловен афтомат... а за вече още по нанатък ще му мислим
                  [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ловни пушки от Турция...

                    Аз пък имам чувството, че турците в последните години нещо се "сепнаха" и започнаха доста да произвеждат ловни оръжия. За гладкоцевни става въпрос. Има доста успоредки, надцевки и полуавтомати. Все пак не са Холанд и Холанд, но за цената си са доста добри, елегантни и надеждни. Е не всички можби са такива, все пак има доста производители и модели, но наистина има качествени оръжия. За сметка на това пък руснаците си карат още на ижетата 43, 27 главно. Ама и те имат и полуавтомати. ТОЗ също са стабилни оръжия. Ама като цяло имам главни наблюдения над оръжията на фирма YLDIZ - доста елегантно изглеждат.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ловни пушки от Турция...

                      Аз пък си мисля, че с ижовката на дядо ти като начало ще усетиш класиката в жанра Това е хубаво оръжие, поне докато не почнеш да робуваш на марки за да покажеш пред колегите ловци. Успех в лова, бъди ловец, а не месар, а пушката на дядо си пази като зеницата на окото си
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ловни пушки от Турция...

                        Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                        Аз пък си мисля, че с ижовката на дядо ти като начало ще усетиш класиката в жанра Това е хубаво оръжие, поне докато не почнеш да робуваш на марки за да покажеш пред колегите ловци. Успех в лова, бъди ловец, а не месар, а пушката на дядо си пази като зеницата на окото си
                        Мерси за хубавите думи колега, за пушката на дядоми не ми е минало и през акъла да я продавам.
                        [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ловни пушки от Турция...

                          Колеги след много размишляване стигнах до извода че ловен автомат не ми трябва...
                          Спрях се на иж-27 ем мисля че е доста по добро!!!
                          [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ловни пушки от Турция...

                            Еми имам познати с 27. Не са лоши. На мен повече ми ляга 43. То по принцип успоредката по ми ляга. На теб ако повече ти е удобна надцевката не виждам проблем. 27 си е стабилно оръжие. Само я взимай възможно най - проста(2спусъка, екстрактори, фиксирани шокове) и едвали ще има проблеми. А за ловен автомат въобще не ми се говори - не ме радва никак.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ловни пушки от Турция...

                              За двата спусака съм сагласен, а инжекторите и сменяемите шокове какво им е проблеми ли има с тях?
                              [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X