Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за зарибяване на водоем.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за зарибяване на водоем.

    Здравейте. Поради липса на вода на вилата се принудих да се снабдя с няколко метални цистерни свързани една с друга събиращи дъждовна вода от къща, навеси, и гараж. И до голяма степен се справям с наличното количество вода за поливни нужди през лятото. От известно време ми се върти в главата идеята за изкопаване на малък водоем, примерно около 15-20куб. М. Обем да си увелича количеството вода. Та въпроса ми е ако се направи такъв водоем ще бъде ли възможно да се зариби като идеята ми е чисто любителска да хвърлят децата някоя въдица. Приемам всякакви съвети. Благодаря ви.

  • #2
    може разбира се, само ще трябва да зарибиш с непретенциозни по отношение на кислорода и изискващи течаща вода видове.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      В сужбата, на двора имаме басейн, с намсиколко кубика вода по противопожарни изисквания. Колеги рибари са донесли каракуди. И си живеят гадините. харанят ги чат пат малко хляб, или нещо дргуо. Но все пак си искат течаща вода. Иначе са едвам живи. В басейна има и фонтан, и се подава и отвежда вода от сонда в двора. Зимата това се спира, и каракудите оцеляват на изпарения ;-) Но оцеляват, че даже се и размножават. Няколко пъти сме чистили басейна с пълно източване, изгребване на рибите с кепчета. Миене с водоструйки стените на басейна, и след това като се пусне водата от сондата, след 2-3 седмици зеленясва отново. След месец - не личи да е измиван въобще.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #4
        Само да изкопаеш дупка , не става. В тубата има много клипчета как се прави.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X