Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джобен инструмент за работа с гилзи 12 кал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джобен инструмент за работа с гилзи 12 кал.

    Дадоха ми странен инструмент за работа с гилзи 12 кал. при полеви условия. Направен е от алпака 1,5 мм. Идеята на производителя е била:
    1. Да вади заседнала с патронника гилза. Това се случва рядко, предимно след стрелба с картонени гилзи, но става за работа;
    2. Големият отвор (1) е за калибриране на гилзи. Това се налага при овлажнени патрони. Но той е Ф=20 мм, колкото е гилзата, а би трябвало да е 20,5 – колкото е диаметърът на металната част от нея. Служи и държане при вадене на гилзи от патронника;
    3. Отвор (2) е Ф 8 мм. Може да се ползва при вадене на капси при правене на патрони;
    4. Полуотворът (3) е с Ф 8 мм. Идеята вероятно е била да се подхване и извади от гилзата старата капса, но би трябвало да е Ф 6,2 мм, за да върши тази работа.
    Идеята не е лоша, но е недоделка. С малки корекции ще върши работа в крайни случаи.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020895.JPG
Прегледи:256
Размер:404.4 КБ
ID:6920641

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020896.JPG
Прегледи:248
Размер:400.3 КБ
ID:6920642

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020898.JPG
Прегледи:251
Размер:290.9 КБ
ID:6920643

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020899.JPG
Прегледи:238
Размер:349.1 КБ
ID:6920644
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Имам скрит някъде, от дядо ми подобен но отлят от месинг. Спасявал е поне една ситуация за която си спомням, докато усетя, че е пораздул патрона го бях натикал почти. Навремето със стареца правехме яко домашни патрони. Спомням си, че хартиените гилзи доста по-добре ги запечатваше машинката. После стареца си отиде, а аз се отказах да се събирам с въоръжени пия...пардон...туристи.

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      И дядо ми имаше подобен от месинг, но беше по-практичен. Вместо малките отвори беше с отворачка за бири и ставаше за ключодържател.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X