Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джобна печка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джобна печка

    Ползвате ли такива неща? Пуснах една търсачка, но не намерих нито едно мнение освен в "Продава"

    Взех си гигантката на Peacock, и да споделя първи мнения.

    С триста зора намерих бензин за запалки - черен зипо (по железариите и магазините направо се чудеха какво е това животно).

    На първия опит за палене я почерпих съвсем малко - може би 3-4 мл. Не запали. Топлих контейнера, обгарях със запалката - тц и тц. Рекох си че или бензина ми е фалшив, или му е малко количеството за да отдели хубави изпарения. В грейката съмнения нямах, поради всичките суперлативи които намерих из нета за този модел.

    На втория опит тръгна - вкарах ѝ с дозатора до първата черта. Запали от раз. За 15 минути влезе в режим и стана много приятно. Но някак си се надявах да грее повече. Наистина както си казва името - hand warmer е. Ръцете ги топли добре. Усещам я съвсем леко когато си я сложа на врата. Хич я няма на гърба. Така горя около час и половина, което ми се стори доста малко. Нали на цяло пълнене я дават да гори 30 часа?

    Трети опит веднага след това. Вкарах целия дозатор до втората черта. Да отбележа че при всички опити внимавам да не пипам дюзата и да няма гориво в свободно се състояние. Този път тръгна само като му върнах дюзата обратно. Не искаше запалка, явно температурата му стигаше. Пак за 10-на минути влезе в обороти. Температурата - като преди. За ръце - идеално. Ако стискаш повече калъфчето, топли повече, но не чак като да се опариш. Този път горя около два часа и половина и загасна. Правих опити да я разпаля със запалката, но не щя.

    Времетраенето на горенето ме притеснява. Един цял дозатор би трябвало да пълни изцяло резервоара, нали? Или пък се бъркам. Обема на дозатора до втората черта го дават 25 мл. Размерите на резервоара са 70х110х20 = 154 мл? По тази сметка ми излиза че резервоара може да изяде 5-6 дозатора, което ми е цялото шише бензин (125мл), което пък ми говори че нещо бъркам

  • #2
    От: Джобна печка

    Аз имам една каталитична печка, японска. Много добре си върши работа. Нещо май не си попаднал на качествена такава. Пробвай с другите. И мой ти съвет, слагай печката на кръста, ще видиш как ще се чустваш добре.

    Коментар


    • #3
      От: Джобна печка

      И моята е японска, купена от фирма за която се говори добре по форумите. Май по-скоро аз не правя нещо както трябва, но пък и нямам някой познат който да я види и да сподели ноухау. Или другия вариант, който ми се върти из главата е бензина да е фалшив. Взех го за 3.50 лв (125 мл), а гледам същите разфасовки вървят от 2.60 лв до 5-10 лв...

      Ще я пробвам и на кръста.

      Коментар


      • #4
        От: Джобна печка

        Може би и от бензин, аз вече купувам всякакъв такъв от магазини 1 левче. И всичко бачка както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Джобна печка

          Аз ползвам "каталитическая грелька", (СССР) вече 25 години. С 30 мл чист бензин грее яко около 8 часа. С нея съм стоял на варда при -20С по цяла нощ. Закачах я на врата ми, под габината.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Джобна печка

            Ето я, моя печка и бензин, който сега в момента ще си го ползвам.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Джобна печка

              Точно същата грейка и същия бензин. Значи ще следват още проби.

              Коментар


              • #8
                От: Джобна печка

                Виж, припалих я вчера десетина минути след като постнах снимките. Сложих й една капачка от този бензин, запалих я и до сега още е топла. Я раскажи как си го правиш, да видим къде нещо не се сраства?

                Коментар


                • #9
                  От: Джобна печка

                  Така... Значи първия опит беше без дозатора - само цвъкнах малко бензин директно от тубичката върху парцала в резервоара. Естествено внимавах всичкия да е попил, да няма капки и т.н. Подържах малко грейката за да се отделят по-хубаво парите, но въобще не можах да я подкарам.

                  Втория опит беше с дозатора - като по учебник. До първото деление. Сложих катализатора, палнах със запалката и тръгна след 2 секунди. С тази си доза кара към час като отвреме-навреме хвърлях един поглед през дупките - виждаше се че катализатора е зачервен и тлее стабилно. Към края почна да губи жестоката топлина и когато погледнах вече катализатора не беше червен. След около още половин час вече голяма част от топлината беше спряла.

                  В този момент свалих катализатора, вкарах още един дозатор бензин - до второ деление, и само като върнах обратно дюзата и поде само и тръгна. Без да трябва да го разпалвам наново със запалката. Т.е. топлина има, но вероятно са му свършили парите? Така си го обяснявам. Това пълнене изкара два часа и половина и същата работа. Почна да губи топлина, погледнах и нямаше горене.

                  През цялото време на теста грейката беше в изправено положение или хоризонтално. Не съм я обръщал с главата надолу.

                  Друго което ми прави впечатление е че черното зипо доста намирисва. При теб мирише ли?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джобна печка

                    Да, мирише на бензин. При мен с едни дозатор, демек с бензина до горното деление изкарва поне 12 часа. Нещо май не ти добре работи самият катализатор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джобна печка

                      Аз зареждам моята грелка с petroleumbenzin reinst, химически чист. Продават го за лабораторни работи. Не мирише.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джобна печка

                        Течност за запалки на зипо която мирише на бензин си е просто менте! Истинската течност не мирише и не дими при горене и не е бензин! Отзад на тубичката пише - contents: petroleum distillate - naphtha​ !
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джобна печка

                          Ето какво се пише отзад на тубичка с бензин от моя снимка горе:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джобна печка

                            Докато пушех до преди 4 години ползвах това:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01350.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5525890

                            Черни тубички не съм ползвал никога.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джобна печка

                              Значи, в правилното гориво е истината. Взех си това от един лъскав магазин за цигари в старозагорския мол:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3443.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5550582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3444.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5550583

                              Цена - 6 лв. С една доза горя ~12 часа, евентуално можеше и още. Вдигна такива температури, каквито до сега не бях усещал - няколко пъти печката толкова пареше през калъфа, че не можеше да се държи. Миризмата му е по-остра от другото гориво от левчетата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X