Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

    А по малки котета упражнява ли се, или те са запазени само за тренировка на кучетата ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #62
      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

      Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
      Е те тем е проблема я в това - за сега...

      А инак - Ашколсун, машшалла, чокгюзел кьопекларъ, както е описал един национален герой Класикът! Само си мъж "уважаеми" колега, мъж един път!
      Поздррави първо за чистият "български", владееш го перфектно. Иначе гледните точки са различни колкото и различни са хората. Аз боравех с оръжие преди да ми купят колело с три колела. И какво?- да не би да съм изпозастрелял половин България!?! Уважението, знаенето и правилното боравене с оръжие се изгражда отрано, и е дълъг процес.

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      А по малки котета упражнява ли се, или те са запазени само за тренировка на кучетата ?
      Колегата е написал по какво не стреля. Ако в градската джунгла браниш себеси и домът, в селският живот нещата са различни. На моето село като почнеш рано-рано от черешите, минеш през лозето, лешниците и градината, все си във война с пакостниците. Косовете и катериците са едни от най-големите и нагли крадци на благинки които ти отглеждаш. За къртиците да не говорим. Жертви, освен вредителите в смисъл мирно население няма, но пък вице и мезе -бол. Та така.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #63
        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Поздррави първо за чистият "български", владееш го перфектно. ...
        Благодаря, но нЕма нужда. Както съм споменал, това са думи на Класикът описващ един много характерен български персонаж. Но какво да се прави, явно си от пишещите, а не от четящите

        Коментар


        • #64
          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

          Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
          Благодаря, но нЕма нужда. Както съм споменал, това са думи на Класикът описващ един много характерен български персонаж. Но какво да се прави, явно си от пишещите, а не от четящите
          Дали?- но нада ли В случаят визирам пишещият, но няма значение. Нещо друго по въпроса за подрастващите и оръжието?
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #65
            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

            Време е тая тема да се засили към последния раздел на форума май,май!

            Коментар


            • #66
              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

              Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
              Време е тая тема да се засили към последния раздел на форума май,май!
              Мисля да поживее още малко. Може и нещо конструктивно да излезе. Въпреки че съм ловец, аз съм за съществуването на такива теми. Защо? Не може всеки ловен сезон да започва с новини за сакатлъци. Не може да има съчетание на оръжие и алкохол. Не мож е и още един куп неща свързани с лова но....
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #67
                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Дали?- но нада ли В случаят визирам пишещият, но няма значение. ...
                Нада не я познавам, но надали е загуба велика
                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                ...Косовете и катериците са едни от най-големите и нагли крадци на благинки които ти отглеждаш....
                заглавие в стенвестника на Н-ската ловна дружинка:
                Стадо катерици обра гроздето на зелено в Чупетльовската селищна система!!!
                А нещо за скакалците да кажеш, или кой разсява жълъдите, които хранят дивите прасета, за да има с какво да се забавляват ловните дружинки или до там не си стигнал в книжката с картинки?

                П.С. Странно общество със сбъркана ценностна система сме. Веднъж вием до небесата срещу подрастващи карали кола в населено място, друг път се хвалим с прощъпулници запасали чифтета...
                Последно редактирано от GN2355; 18-10-11, 21:57.

                Коментар


                • #68
                  От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                  Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                  Нада не я познавам, но надали е загуба велика

                  заглавие в стенвестника на Н-ската ловна дружинка:
                  Стадо катерици обра гроздето на зелено в Чупетльовската селищна система!!!
                  А нещо за скакалците да кажеш, или кой разсява жълъдите, които хранят дивите прасета, за да има с какво да се забавляват ловните дружинки или до там не си стигнал в книжката с картинки?

                  П.С. Странно общество със сбъркана ценностна система сме. Веднъж вием до небесата срещу подрастващи каращи кола в населено място, дръг път се хвалим с прощъпулници запасали чифтета...
                  И понеже си явно много в час по въпросите, лекичко ще ти вдигна завеската. В двора на село имам 12/дванадесет/ лешника, така че катериците са си проблем. Решавам си го. Лозенцето също е надеждно опазено, но явно за теб виното расте в магазина, така че до тук с въпроса за косовете. В Чуйпетльово грозде няма освен някоя и друга асмичка, по-скоро декоративна Скакалците не са ми проблем и не ги отстрелвам, но ако ми станат имам готово решение и за тях-ТОП. За жълъдите и горичките- там разнасящите ги не са ми проблем и не ги отстрелвам. Относно книжката с картинки за гората- да, голяма, цветна и многотомна е. Нямам идея до кой том съм стигнал, но продължавам да я изучавам активно, и така доста години. Сигурен съм обаче че съм доста по-напред в картинките от теб. Може и да греша де.
                  Относно сбърканоста на обществото на тема подрастващи с оръжие имам един въпрос- Колко ли по-сбъркани са например швейцарците с техните стрелкови клубове за подрастващи, които са си им държавна политика?!

                  п.п. Имам и предложение. Кой към когото има нещо лично- на ЛС.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    ...Сигурен съм обаче че съм доста по-напред в картинките от теб...
                    Напълно съм съгласен. Аз несъм толкоз ербап та да кометирам
                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    ... чистият "български", владееш го перфектно...
                    на Алеко!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                      Що се заяждате един с друг. Хора разни. Едни са ловци, други мотористи, трети ...... и всички така или иначе трябва някак да съжителстваме. Начина е един според мен. Като моторист аз мога да повлияя на поне няколко от лудите глави дето тормозят околните и скапват реномето ни. И го правя доколкото мога. Ако някой може да повлияе на "месарите" в ловните среди това са съвестните и истински ловци. Като настройваме въпросните ловци срещу себе си само губим. Като настройват мен моториста срещу себе си някои хора също само губят. Меренето на пикала никак не е продуктивно. Правилния подход е да помагаме на хората с които имаме сходни интереси.

                      Важното в случая е ловците със съвест да разберат, че колегата им месар им вреди повече от всички нас - противниците на месарите. И да го подгонва докато е време.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                        http://fakti.bg/krimi/20431-lovec-za...o-vreme-na-lov Да отваряме ли нова тема...май няма смисъл,нищо ново!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                          Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                          http://fakti.bg/krimi/20431-lovec-za...o-vreme-na-lov Да отваряме ли нова тема...май няма смисъл,нищо ново!

                          Взех да си мисля,че ловът е по-опасен от шофирането....Жалко за човека,мир на прахът му.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                            http://fakti.bg/krimi/20431-lovec-za...o-vreme-na-lov Да отваряме ли нова тема...май няма смисъл,нищо ново!
                            Здравей Колега. Не зная защо толкоз ти пука как се самоизбиваме ловците след като ти самия не си такъв.Ами така ни харесва.Не сме убили невинен гражданин или турист.Предвиждам въпроса ,и уточнявам -засега.Дано да няма нови инциденти,ама това е като с шофирането.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                              Тая тема стна много подробна .... с много факти.
                              Жалко за случката, но когато има оръжие винаги има и жертви. Живот ..............

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                                Първоначално публикуван от сиско
                                Не,аз нямам нищо против,даже предложих да си организирате направо престрелки,нали е МЪЖКИ "Спорт",а не да трепете животинките!
                                Ставаш леееко досаден.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X