Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

    Ловец простреля колега край тервелско село

    Последно редактирано от Peppy; 15-10-11, 17:34. Причина: оправяне на линка

  • #2
    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

    Вероятна случка-дядо прострелва гонач.
    За жалост и това се случва.
    А във връзка с противниците на лова//ами ето това е тръпката-дивеча няма пушки,ама колегите имат//.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #3
      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

      Защо тогава ловците не си организират престрелки в гората (за мен лова е неизживяно детско геройство),а стрелят по невъоръжените животни!?

      Коментар


      • #4
        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

        Отговора винаги ми е един и същ.ЗАЩОТО лова е позволен от закона.И все ми се струва че няма питомна държава,която да си е позволила лукса да излезе на контара с ловците и да забрани лова.Визирам почти целия свят.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

          Да,така е,аз не визирам лова само в Бг.

          Коментар


          • #6
            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

            Освен това с държавата, след лов следва ядене на плячката, та ако се стреля по хора, това води и до канибализъм ...

            Коментар


            • #7
              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

              Ела на един ловен ден с мен.Риска да те застрелят е около 10 процента.,поне толкова сочи статистиката за моята милост.Да стреляно е по мен,за щастие -неуспешно.Ще поседиш с мен на пусия ,ще почустваш ритъма на гората,ако имаш хъс и нощем ще те заведа,и после ще си говорим,ама ТУК.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                До наше село щяха да се изпозастрелят две ловни дружинки, понеже ранения глиган избяга от района на едната в района на другата (не знам дали "район" е правилното, не съм ловец)... По кървавата следа, по следата.. Стигнали едните до "границата, поумували.. ама решили да не си "оставят" глиганя... Та по едно време се срещнали двете потери...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Ела на един ловен ден с мен.Риска да те застрелят е около 10 процента.,поне толкова сочи статистиката за моята милост.Да стреляно е по мен,за щастие -неуспешно.Ще поседиш с мен на пусия ,ще почустваш ритъма на гората,ако имаш хъс и нощем ще те заведа,и после ще си говорим,ама ТУК.
                  Аз ще дойда, ама все ми се струва, че нощем не е много е разрешено също!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                    Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                    Аз ще дойда, ама все ми се струва, че нощем не е много е разрешено също!
                    Че кой е казал че ще сме с пушки?
                    Добре си дошъл.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                      Както в повечето дейности и тук липсва елементарна култура и не се спазват основни правила. На дадената снимка ловците не напразно са с оранжеви жилетки, а на повечето места хората носят и оранжеви шапки или ленти. Сигурен съм, че въпросната снимка не е на български ловци. Друго правило е да се стреля само при ясна и сигурна цел, а честа практика е хайдушки изстрел по шумкането в храсталака. Доколкото знам не трябва да се сменяват позициите и не трябва да се стреля извън определена полоса, но от познати чувам съвсем други работи и това че не са в подобна новина не е тяхна заслуга, а случайност.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                        Лова досега се базира на все още съществуващата армейска и полицейска подготовка на на ловуващите.Или правилото -който те постави на пусия той те прибира и,и периметъра ти на действие ,е определен единствено от него.Всяко самопроизволно движение ,носи риск за останалите.
                        На този етап по мое наблюдение,се издънват хлапаците не видяли ,служба и устав,и дядовците -забравили за тях-по биологични причини.
                        Румен Николов

                        0888 358 572

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                          ...и дядовците -забравили за тях-по биологични причини.
                          Е, чак пък дядовци
                          ...48-годишен ловец простреля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Е, чак пък дядовци
                            Чакай сега, тоя "дядо" може да е бил служител в поделение без пушки /тоест имат пушки ама не ги вадят от оръжейната/. И като бях войник- eдин път стрелби, 3 патрона на единична, 6 на автоматична. За цялата служба. Армейска подготовка...
                            Това може би защото "по 5 на нож" /няма да ти се налага да ги пуцаш.../

                            Та не всеки е като Стефан- цитирам по спомен "изстреляни няколко вагона патрони..."
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                              Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                              Както в повечето дейности и тук липсва елементарна култура и не се спазват основни правила. На дадената снимка ловците не напразно са с оранжеви жилетки, а на повечето места хората носят и оранжеви шапки или ленти. Сигурен съм, че въпросната снимка не е на български ловци. Друго правило е да се стреля само при ясна и сигурна цел, а честа практика е хайдушки изстрел по шумкането в храсталака. Доколкото знам не трябва да се сменяват позициите и не трябва да се стреля извън определена полоса, но от познати чувам съвсем други работи и това че не са в подобна новина не е тяхна заслуга, а случайност.
                              За снимки пред журналисти какво ли няма да облекат.
                              Масово се ловува без жилетки или шапки. Може би на полето да се ползват, но в планината до сега още не съм виждал ловец с жилетка. Дори ловуват с камуфлаж, а ти жилетки......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X