Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанка за сигнатура/номер на лагерче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанка за сигнатура/номер на лагерче

    Умалях да си сменям лагерчето на бигела/ролката/.
    Изджаскам ли по-яко при закач по дъното или да навия плетеняка на дръвце и "въдица на рамо", лагера сдава - шуми, ромоли, ще кажеш, че не си знае годините.
    Нито на оригиналният/Шекспир Медалист е макарето, но не виждам значение общо взето/ имаше сигнатура, нито на тези, които сменям през месец.
    Не ми се вижда нормално да изправям тройки 2/0, плетено влакно да оцелява, а стоманен лагер да се разхлопва.
    Та, лагерчето е с размери: D 8мм/d 4мм/ b 3 мм, трябва ми номера му, досега рових с Гуглето, изрових две сигнатури - 0328 и 0308, коя е вярната/ако изобщо е вярна/ не знам.На размер отговарят, ценово драстично се различават/3,4 евро до 12,50 лева/, аз ги вземам по три лева, но с това текучество отдавна съм платил два свястни лагера, като ти се разшуми посред риболова и ти скъса нервите, второ на ръка.
    Който е запознат, да сподели лагер с тези параметри как се води по каталог/ZZ е, но и 2RS ще работи на това място без проблем/.

  • #2
    От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

    zz i rs са капсуловки. zz e двойна метална, rs e единична пластмасова /демек само от едната страна/, 2rs e двойна пластмасова. Щом като се разбива лесно, заложи на утвърден производител - snr, skf, tomken. Не знам с какви обороти се върти този лагер, но усилени високооборотни са с допълнителна маркировка С3, т.е. примерно / 6203zz c3/.

    Сега отивам да отворя каталога, да видя този размер на каква евромаркировка отговаря. Защото руската стандартизация по ГОСТсе отличава по номера от Европейската.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

      Да, ZZ e моя, двойно капсулован, но и 2RS ще свърши работа, даже е по-добре прахозащитен от металната капсуловка.А за обороти - има, 1:6.1 и на всеки оборот бигела с лагерчето обикаля около шпулата, заедно с натоварването от примамката в силно течение или инатеста риба отсреща.
      Точно заради това постоянно товарене искам да взема читав лагер, но не му знам сигнатурата, та пуснах темичка в рибарския раздел.

      Коментар


      • #4
        От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

        По моите каталози този лагер е изпълнен само с металната капсуловка.
        Маркировката му е 84zz. Отнася се към раздела миниатюрни лагери. Но по този номер, всеки един добре зареден магазин за лагели ще ти предложи нещо. Интересното е, че го няма нито високооборотен, нито с пластмасова капсуловка / с нея при еднакви диаметри, дебелината е 2мм/.

        Обърни внимание на буквите пред лагера, повечето като гледам са MR 84zz, т.е. стандартно изпълнен лагер, потърси и обърни внимание на продавача, на SMR 84zz, този е от неръждаема стомана, предполагам, че и при постоянен контакт с вода, точно такъв ти и трябва, затова и обикновенният не издържа дълго при тези условия.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #5
          От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

          http://www.conrad.at/ce/de/product/2...BDECKUNG-8X4X3
          Има и с пластмасова капсуловка, първия отдолу вляво виждаш, че е с керамични сачми и двойно по-скъп, но все неща извън нашите ширини.
          Ще потърся SMR изпълнение, благодаря за насоката и сигнатурата.

          п.п.Лагерите, които разглеждаш, имат ли щамповка с номера им или не ?
          Да не ми е това предпоставката за фалшив лагер, верно е малък и няма място твърде.

          Коментар


          • #6
            От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

            Търси неръждаем поне.

            Щамповката не е предпоставка за нищо. Тоест, дали щамповка (релефна), просто черен надпис, или липсата на такъв, не говори нищо. Китайците се научиха да правят читаво всякакви надписи вече.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

              Честно, нямам на представа, утре е работен ден, ще проверя, какво има налично при нашите вносители и как е щамповано. Въпреки, че малките размери, принципно са гравирани, но не знам защо. А да се намери тук, тефлонова капсуловка и керамични сачми, ми се струва мисия невъзможна
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                Честно, нямам на представа, утре е работен ден, ще проверя, какво има налично при нашите вносители и как е щамповано
                Авансово ти благодаря, а за ония лагерчета с тефлон или керамика, въобще не храня надежди - просто ги намерих в нета и споделих с теб, че при белите хора има и бели вещи...
                Ама макаре за къде 200 лева да хвърля лагер постоянно, пак не го виждам в реда на нещата.Уж шапката американска, сигурно карантията е китайска, както и сглобяващия.Маркер какъв е лагера, както споменах, нямаше.Другите 10 държат още, но тоя го разлетях за година, после с тези трилевки се видях в чудо да сменям през месец.

                Коментар


                • #9
                  От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                  Така, в Русе неръждаем лагер, забравяме - доставка с минимум пет бройки.Цена, не се знае още.
                  Имам още една питанка:
                  Намерих в Ebay.de "SMR84 2TS" по 1 евро бройката и доставка с Дойче пост 3.50 евро до България.
                  Има ли добър колега тук с акаунт там и 5.50 или 6.50 евро в PayPal картата си?
                  Да ги преведе на продавача и поръча лагерчетата направо с моя домашен адрес, а аз ще му преведа парите в посочена от него банкова сметка/предпочитам ОББ, но не е толкова от значение/.
                  Гаранция, че няма да излъжа човека - ами първо ще преведа парите, той после ще поръча лагерчетата.
                  Другото което се сещам е, да се запиша сам в "некоректните" и да помоля Венци Петров за кило банани - това, ако завлека някого с 11 или 13 BGN.
                  Ударете едно рамо, на аванса ще почерпя.Преди и след него - пак.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                    Принципно аз мога да помогна, но варианта е да ги пратят до мен. Причините са 2:
                    1. Попълня ли друг адрес за доставка (попълва се на 2 места), остава в списъка с адреси на хисторито и после постоянно ще ми го предлага когато поръчвам нещо някога
                    2. Много често стават грешки и така или иначе го пращат на адреса от кредитната карта - случвало ми се е няколко пъти.

                    Та, варианта е да ти ги поръчам аз, и после да ти ги пратя или с наложен платеж, или по някой твой човек, имащ път от София към теб.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                      Спарки, злато си, можеш да ми ги пратиш и по пощата с писмо, те сигурно тежат по-малко от плика.Може и препоръчано, да не се затрият по пътя, не знам скоро някой мой познат да има път към София.
                      Действаме ли, да минаваме на ЛС ?
                      Парите ще ти ги пратя авансово, наложеният платеж в случая ненужно оскъпява тези джуджавки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                        Ако не бързаш прекалено много, задръж до края на работната седмица, да видим дали ще мога да направя нещо с Бг вносители. Днес проверих в две от големите фирми и лошото е, че и в двете този размер е само китаец, като в едната го няма изобщо. От Европейските производители не внасят този размер, т.е. изключваме, СКФ, СНР, ФАГ. Руснаците също едва ли, има внос на Япония НСК и ЕЗО, но трябва да звънна и там да потърсят, че в повечето фирми са по няколко бройки и труднооткриваеми. А между другото виж основните лагери с приблизителни размери, може пък да можеш да играеш примерно с външния размер, или дебелината, и да приспособиш нещо друго.

                        Type………….Bore……..Outer……..Width
                        ……………..Diameter..Diameter..OPEN….ZZ

                        681……………1…………..3……………1………….-
                        691……………………………4……………1.6……….-

                        681x ZZ…….1.5………..4…………..1.2………2
                        691xZZ……………………..5…………..2………….2.6
                        601xZZ…………………….6…………….2.5……..3

                        682 ZZ……..2…………..5…………..1.5……….2.3
                        MR 52 ZZ………………….5……………2………….2.5
                        69 2ZZ……………………..6…………….2.3……..3
                        MR 62 ZZ………………….6…………..2.5……...2.5
                        MR 72 ZZ………………….7…………..2.8……….3
                        602 ZZ……………………..7…………..2.8………3.5

                        682 XZZ…….2.5………..6…………..1.8………2.6
                        692 XZZ……………………7…………..2.5……….3.5
                        MR 82 X……………………8……………2.5……….-
                        602 XZZ……………………8……………2.8……….4

                        MR 63 ZZ……3………….6……………2………….2.5
                        683ZZ……………………….7…………..2………….3
                        MR 83 ZZ………………….8……………2.5………3
                        693 ZZ……………………..8……………3………….4
                        MR 93 ZZ………………….9……………2.5………4
                        603 ZZ………………………9……………3………….5
                        623 ZZ……………………..10………….4…………4
                        633 ZZ……………………..13…………5………….5

                        MR 74 ZZ…..4…………..7…………..2………….2.5
                        MR 84 ZZ………………….8…………..2………….3
                        684 ZZ……………………..9…………..2.5……….4
                        MR 104 ZZ………………..10………..3………….4
                        694 ZZ……………………..11………….4………….4
                        604 ZZ……………………..12…………4………….4
                        624 ZZ……………………..13…………5………….5
                        634 ZZ……………………..16………….5………….5

                        MR 85 ZZ…..5…………..8…………..2………….2.5
                        MR 95 ZZ………………….9…………..2.5……….3
                        MR 105 ZZ………………..10…………3………….4
                        MR 115 ZZ………………..11…………-…………..4
                        685 ZZ………………………11…………3………….5
                        695 ZZ……………………..13…………4………….4
                        605 ZZ……………………..14…………5………….5
                        625 ZZ………………………16…………5………….5
                        635 ZZ……………………..19………….6…………6
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                          Благодаря ти за ангажимента, който пое към мен и най вече за сигнатурата на лагерчето.
                          Аз също разпитах БГ продавачи, включая представителя на SKF, нищо.Някакви ESO, които май се правели в Швейцария, но минимум 5бр на неизвестна цена все още.
                          Та, Бог да поживи Спарки, вече съм с поръчани и платени 3бр "SMR84 2TS" от Германия на цена 1 евро/бр.С Дойче Пост и нещо от София до Русе, 6 лева на бройка нямат прехвърляне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                            А и провери в Ибея какъв е лагера, да не вземеш в крайна сметка пак китаец, ама този път за 10лв.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питанка за сигнатура/номер на лагерче

                              Все пак ще питам и аз, че ме заинтригува, а ЕЗОто си е хубав японски лагер внасян в БГ, ама на тях не съм им звънял, ама като чета ти май си го направил вече.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X