Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за морски риболов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за морски риболов

    Здравейте, колеги! Тази година мисля да отида във Варна и след това в Соэопол на море и ще си вэема въдиците да похвърлям. Но понеже съм начинаещ в морският риболов, искам да попитам на какво и как се лови?
    Благодаря Ви предварително!

  • #2
    От: Въпроси за морски риболов

    Здрвей колега.
    От брега на дъннен такъм на скарида се хваща най често попчета.
    Константин Вълчанов.0888313247

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за морски риболов

      За морето имаш няколко начина на риболов-
      плувка- за илария, платерина, попчета, гюмюш- стръв морски червей, белена скарида, парче от мида
      дъно на плажа- за илария, платерина и кефал-стръв морски червей
      На дъно по буните-попчета, платерина, илария-стръв като при плувката
      на чипаре- за сафрид, чернокоп, карагьоз
      на блесна- чернокоп и лефер.
      Винаги искай инфо от риболовните магазини- ще ти помогнат

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за морски риболов

        Да допълня
        бомбарда- за заргана, платерина, илария, дракони и барбуни- стръв морски червей
        и много важно не пипай дракон докато не му махнеш отровните шипове.
        наслука

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за морски риболов

          Ако ходиш през лятото - огледай се за други рибари и потърси информация от тях , имай впредвид, че при тия температури на водата в момента, шансовете не са големи.
          Аз бих заложил на риболов в сладководни води.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за морски риболов

            Да допълня и аз нещо-напоследък сафрида все повече го няма и става все по-претенциозен.Ако се лови на чепаре кукичките да са максимално ситни(N10-11),а най-безотказно дава на белена прясна скарида(голяма заигравка е всеки път да я белиш и поставяш на кукичката N 10!).Тогава се ползва плувка,като дълбочината е 3-4 метра.Трябва да се засича бързо и рязко при най-малко потъване на плувката!Със светеща плувка на кей,или пристанище със светлини може да се лови цяла нощ.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за морски риболов

              Благодаря ви много. Ходих около 10 пъти но хванах една Заргана на бомбарда и нищо повече- просто нямах късмет ))

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за морски риболов

                Първоначално публикуван от moto_fen Преглед на мнение
                Благодаря ви много. Ходих около 10 пъти но хванах една Заргана на бомбарда и нищо повече- просто нямах късмет ))
                Ами смени я тая Варна колега. Те Варненци идват за зарган тук ,а ти. Опитаи на юг след Царево.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за морски риболов

                  Първоначално публикуван от kosio7808 Преглед на мнение
                  Здрвей колега.
                  От брега на дъннен такъм на скарида се хваща най често попчета.
                  Колега дай повече информация за такъма и стръвта?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за морски риболов

                    Колега попчетата по това време не ги търси на брега, вече са доста на вътре,остави ги тези приказки. Я хванеш я не. Можеш да търсиш сафрида от брега ,ако разбереш от местните къде са градинките с по малко закачки. Можеш на бомбарда с морски червеи от брега да ловиш платерини ,сега правят големи сборове по краи скалите и има страшно много пасажи и устите им са горе. Повод не по дебел от 0.15 ,дължина от 60 до 100см. С този такъм може да хванеш и зарган ,мярка се ,като съм с харпуна. И все пак зависи къде си на море. Аз в момента гоня Паламуда и сафрид ,но с лодкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P14-08-11_18.00.jpg
Прегледи:2
Размер:117.6 КБ
ID:5300099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P16-08-11_17.48.jpg
Прегледи:2
Размер:193.0 КБ
ID:5300100
                    Последно редактирано от traper2504; 02-09-11, 21:36. Причина: снимки
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за морски риболов

                      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                      Колега попчетата по това време не ги търси на брега, вече са доста на вътре,остави ги тези приказки. Я хванеш я не. Можеш да търсиш сафрида от брега ,ако разбереш от местните къде са градинките с по малко закачки. Можеш на бомбарда с морски червеи от брега да ловиш платерини ,сега правят големи сборове по краи скалите и има страшно много пасажи и устите им са горе. Повод не по дебел от 0.15 ,дължина от 60 до 100см. С този такъм може да хванеш и зарган ,мярка се ,като съм с харпуна. И все пак зависи къде си на море. Аз в момента гоня Паламуда и сафрид ,но с лодка[ATTACH=CONFIG]358586[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]358592[/ATTACH]
                      Не съм още/днес е работен ден/, но утре до обед съм на Приморско.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за морски риболов

                        Аз ходя всяка година по това време на калиакра за сафрид и чернокоп..
                        За мен морския риболов не е риболов без да влизаш на вътре с лодка.. това е тръпката да гониш пасажа!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за морски риболов

                          Да поизтупаме малко темата от прахта. Планирам в края на юли да съм около Крапец. С морския риболов имам опит само в магазина .
                          Дайте идеи как да се подготвя - въдици, такъми и т.н. Идеята ми е да поначеша крастата

                          Благодаря!
                          LZ1DWW

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за морски риболов

                            Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                            Да поизтупаме малко темата от прахта. Планирам в края на юли да съм около Крапец. С морския риболов имам опит само в магазина .
                            Дайте идеи как да се подготвя - въдици, такъми и т.н. Идеята ми е да поначеша крастата

                            Благодаря!
                            Цял ден професионалистите мълчат, та да пробвам аз по аматьорски със съвет:

                            Най-дългата пръчка с мек връх, която имаш с най-бързата макара. Големи риби като по язовири и реки няма да ударят вероятно, та кой знае каква здравина не ти трябва. Крайните такъми си купуваш от риболовен магазин някъде по морето - първо защото ги има там, второ - защото вероятно ще получиш и съвет. Подходящи за илария и чернокоп са едни странни дълги куки с шарени флуоресцентни тапи. Хвърляш на дъно, забиваш почти вертикално "сопата" в пясъка и чакаш. Докато чакаш, на друга подходяща пръчка нанизваш върху основното влакно бомбарда(нещо като найлонова плувка, тежка но непотъваща, пак от тамошните магазини), карабинка след нея и метър влакно, завършващо с една кука без тежест и действаш както с блесна. Всичко това със стръв червей, но тамошен, един такъв странен с пипала - има го в магазините им. Това за от брега, от лодка нямам опит.
                            Последно редактирано от сто; 05-07-13, 20:57.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за морски риболов

                              Благодаря много.
                              Така мисля да постъпя Тапите ли са стръв или спомагат само за повдигане на куките от дъното? Това с бомбардата ми звучи много добре, предвид влечението ми към спинингарството.

                              Наслука на всички!
                              LZ1DWW

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X