Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за лодка в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за лодка в Гърция

    Имам малка спортна яхта 4,7 м.
    Въпроса е какви документи ми трябват за да карам в гърция - теглича и лодката?
    Предваритлно благодаря.
    Няма! Свършиха.

  • #2
    До: Въпрос за лодка в Гърция

    Яхта с платна или моторница?
    По принцип до 15 фута (4.57м) не подлежи на регистрация, а едва ли ще хванат да я измерват...
    За "теглича" т.е. колесара ти трябва талон и зелена карта /Г.О./.
    За лодката нищо не трябва, освен ако е с мотор над 30кс - тогава трябва капитанско.

    Аз лично съм изкара 2 почивки по седмица с лодки на колесар - предната година с 4.80м с 25кс мотор, а тази (2009) с 4.30м, но с 50кс мотор... Никой за нищо не те търси - нито на границата, нито на лодкостоянката... В морето също...

    Карай си спокойно и не се притеснявай, стига да не пречиш на другите... Не излизай на плажове освен, ако има заграден коридор за лодки/джетове.

    Понеже темата е пусната в "Морски риболов", трябва лиценз (разрешително), ако ловите риба от лодката - рядко се заяждат, но ако карат "по устав" трябва да пишат глоба и да конфискуват лодката... В района около Солун до носа на Касандра май има забрана за риболов... Питайте на място за всеки случай...

    По- на юг има хубави риби на джиг покрай рифове с 20-100м дълбочина... Снимките са на колеги от рибарския форум...






    на последната снимка се вижда и пилкер 200-300гр, на какъвто се ловят рибките...
    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 11-02-10, 14:37. Причина: добавка
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за лодка в Гърция

      Подката е с ветрила 15кв. метра, има мотор 2 коня, регистрирана е в ДИК. Имам капитанско.
      пп -просто минавам границата и я пускам във водата, така ли? няма пристанищна такса и т.н.?
      пп2 За рибарстване разбрах, че ми трябва разрешително.
      мерси предварително.
      Няма! Свършиха.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за лодка в Гърция

        "трябва лиценз (разрешително), ако ловите риба от лодката - рядко се заяждат, но ако карат "по устав" трябва да пишат глоба и да конфискуват лодката... В района около Солун до носа на Касандра май има забрана за риболов..."

        Като ги знам византииците как се заяждат за каквото им хрумне ,маи ще е по-добре да се вземе лиценз,защото "по устав" не звучи изобщо успокоително.
        В тази врьзка колко струва лиценза-на ден,месец,откьде се взема?
        Рибите от снимките кьде са хванати ако не е таина,на влачене или спининг от лодката,има ли норми?

        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за лодка в Гърция

          Разрешителното или лиценза за риболов от лодка струва около 25 юро/годишно и се издава от човек отговарящ за това в състава на бреговата охрана. Те имат офис обикновено в сградата на пристанищните служби. Наслука.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за лодка в Гърция

            За да си съвсем сигурен, най - добре е като пристигнете, да намериш първата таверна пред която пише и на български. Това значи, че някой от персонала е българин и докато попийвате и замезвате, ще дойде някой знаещ морските мурафети грък и ще ви насочи какво е необходимо и къде на какво се лови.
            Почти не познавам грък, дето да е без лодка!
            Аз не съм риболовец, но от няколко години ходиме там с гуменетка 320/ 8к.с. след 1. Септември. Цените са наполовина. Морето е топло, като нашето през Юли-Август и хора няма. Нито германци, нито гърци. Основно нашенци.
            Лодката закотвена пред хотела. Мотора,горивото, както и всякакво оборудване си стоят в нея.
            Абе приятно изкарване. Нашето море съм го отсвирил тотално и завинаги!
            П.С. А какви магазини за яхтено оборудване имат!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за лодка в Гърция

              Никакви пречки няма да имаш.
              Ремаркето трябва да има талон и номер. Застраховка не е задължителна.
              Ако имаш регистрация на лодката - добре, ако не - пак доре. Ако имаш капитанско паво - добре, но напълно излишно.
              За риболов никой нищо няма да ти каже, но не се хвали много с улова - дано да имате слука, че гъците са по-завистливи и от нас.
              Имам много голямя практика с яхта и в Гърция. Супер е

              Последно редактирано от Ясен; 16-02-10, 17:15.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за лодка в Гърция

                Благодаря за съветите и помощта. Смятам живот и здраве към наесен да направя един яхтен тур към гръцко. С радост бих приел съвет относно място, хотел, хора към които да се обърна, а и някой ако е заинтригуван да участва... хм, защо да не го обсъдим?
                пп - смятам да бъда с жената и детето.
                Няма! Свършиха.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за лодка в Гърция

                  Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                  Благодаря за съветите и помощта. Смятам живот и здраве към наесен да направя един яхтен тур към гръцко. С радост бих приел съвет относно място, хотел, хора към които да се обърна, а и някой ако е заинтригуван да участва... хм, защо да не го обсъдим?
                  пп - смятам да бъда с жената и детето.
                  Тази година ще обикаляме по Турция, иначе с удоволствие.
                  Последно бяхме във Vourvourou това е на средния ръкав на Халкидики. Голямо предимство е наличието на остров пред залива и почти няма вълни, от където и да подухва.
                  Иначе за хотели аз ползвам www.booking.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за лодка в Гърция

                    За яхта в Гърция или Турция вижте http://zonica.dir.bg.
                    Горещо препоръчвам северния бряг на Бяло море.
                    Между Солун и Александруполис.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за лодка в Гърция

                      А да попитам - как стоят нещата например с джет?
                      Като разбира се няма да се кара на самия плаж
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X