Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

    Това лято се представих слабо на морето,но това е защото се отдадох на сладководен риболов ,събиране на миди и на рапани.Ще ви покажа 2-3 снимки,като за едната ви моля да кажете каква е странната риба.

    Очаквам в темата да се качват снимки на морски риби и други обитатели,за да научим повече за тварите живеещи в нашето Черно море.А те не са малко.
    Прикачени файлове
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

  • #2
    До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

    Снимки на три различни риби...само на втората е Барбун...Първата(макар че съм я хващал)не я знам.А третата е лапина...
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Снимки на три различни риби...само на втората е Барбун...
      Грешка.Втората снимка е барбуната от първата снимка но с избледнели цветове.Не знам защо ,но като умре и престои малко петната им изчезват.Третата снимка е втората риба.А тя е лапина щом казваш.Не бях виждал,камо ли да хвана.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #4
        До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Грешка.Втората снимка е барбуната от първата снимка но с избледнели цветове.Не знам защо ,но като умре и престои малко петната им изчезват.Третата снимка е втората риба.А тя е лапина щом казваш.Не бях виждал,камо ли да хвана.
        Може и аз да греша,но толкова силно оцветен барбун не съм хващал....Ето моя скромен опит...

        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

          ето и още малко снимки на барбунчета и лапини:

          лапини:


          Барбунче + лапина:
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

            На първата снимка е барбун "гарниран" с водорасло. А цвета им варира - кога по-червени, кога по-бледи. Тази година на Поморие, на въдиците за платерина излизаше главно барбун - едър и доста на брой. Признавам го за една от най-вкусните морски риби, не напразно му викат "царска риба".

            Коментар


            • #7
              До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

              Тази година хванах една рибка,1:1 с речния костур,само червените ивици при костура бяха черни...За съжаление не я снимах...Някой има ли идея каква е?

              П.С:Рибата от първата снимка да приемем че е барбун.Аз съм хващал риба с подобна окраска,много прилича на попче,но е с зелени очи...не знам как се казва...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Тази година хванах една рибка,1:1 с речния костур,само червените ивици при костура бяха черни...За съжаление не я снимах...Някой има ли идея каква е?
                Костурите /морски и речни/ си приличат, така че най-вероятно е да е някаква негова разновидност.

                Последно редактирано от Тихомир; 20-09-09, 08:37.

                Коментар


                • #9
                  До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                  Барбун и лапина
                  Лапината,както и слънчевките примерно са от един и същи вид ли раздел ли,със костура,така,че може би си хванал различно оцветена лапина,окраските им са различни.
                  Има и морски костур,който май е много рядък,както и пъстърва все още около Синеморец.

                  И една риба,която даже не знаех,че съществува и нашето море-морски дявол.Снимките са от интернет,тая е 18 кг.
                  Прикачени файлове
                  SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                  0878299791

                  Коментар


                  • #10
                    До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                    На 3-та риба тук във Варна и викат разговорно чичорина. Ако някой иска да я яде, трябва да я дере. Инче са големи досадници - като часовниците в язовирите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                      Третата си е лапина отвсякъде. Понеже прекарвам повече време под повърхността съм се нагледал на изключително голямо цветово разнообразие при лапините. Като се почне от сивкаво, мине се през жълто, зелено, синьо, кафяво и стигне до червено с всичките им отенъци. Но всичките са еднакво нахални, когато ловиш и еднакво безполезни. Не че не могат да се консумират, но чак такъв сървайвър благодаря.
                      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                      LZ1YBB

                      Коментар


                      • #12
                        До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                        а някой ще може ли да ми помогне с един вид
                        Хванах го на Александруполи и незнам какво да го правя,нито марката му знам нито начина на приготвяне/ако въобще става за ядене/
                        Прикачени файлове
                        SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                          Вид скат. Дали става за ядене не знам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Една тема за по-редки морски риби и усмивки.

                            Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                            Третата си е лапина отвсякъде. Но всичките са еднакво нахални, когато ловиш и еднакво безполезни. Не че не могат да се консумират, но чак такъв сървайвър благодаря.
                            В един ресторант в Приморско собственика ги пробутва на балъците чехи- написал ги е в менюто : morski somec

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X