Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е това ????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е това ????

    Първо помислих, че са останки на малко делфинче с варварски отрязани от рибари перки. Но отдолу (не намирам снимки на "нещото", обърнато по гръб) имаше уста като на акула и бял корем.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_100417.jpg
Прегледи:848
Размер:357.8 КБ
ID:6630953

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_100430.jpg
Прегледи:677
Размер:361.2 КБ
ID:6630954
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_100409.jpg
Прегледи:676
Размер:243.4 КБ
ID:6630955
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_100346.jpg
Прегледи:611
Размер:244.3 КБ
ID:6630956
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_100337.jpg
Прегледи:721
Размер:277.9 КБ
ID:6630957
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200730_100327.jpg
Прегледи:680
Размер:363.7 КБ
ID:6630958
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    Морска котка?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      Котка...ама някой добре я е оръфал.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Да. Благодаря, никога нямаше да ми мине през ума. Не знаех, че виреят у нас. А сега чета, че били даже масови.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Скат някакъв, но какъв точно не мога да кажа. Рядко се виждат близо до брега. Има някакви в Черно Море, но какви са не знам. РибарЕте да кажат.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #6
            Морска котка, ударена с харпун, доубита с нож. Отрязани са перките и опашката с шипа (опасен е). Стават за пържене и паниране. Най-често съм ги виждал на северния плаж на Приморско.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Я котка я лисица, ама да я харпунираш е все едно ловец да думне крава близо до някое село, де*а и предрадсите хубав размер е и но са малко останали вече из нашето море, има ги навсякъде но са редки, особено едрите.

            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Не е толкова рядка. Калканаджиите ги хващат често, защото живее на същите места и на същата дълбочина. Но обикновено ги изхвърлят. Отровна е много.

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              https://trafficnews.bg/bulgaria/mors...-varna-151119/

          • #7
            Ватос, морска лисица, и хич не са рядки, а на пазара в Бургас присъстват редовно. Хрущялна скатова риба,не е отровна, за разлика отШИПа морската котка, която също се яде, ядлива е точно липсващата част. Силен морски аромат - добра а чорба, пържене и чироз-става бързо. Хваща се и на въдица, когато се лови платерина и ли кефал, но случайно. През август съм ги виждал на големи струпвания и сравнително на плитки, /плажа Росенец/ но специфични места, докато се гмурках активно, преди години.
            ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Аз и фамилията го харесваме много. И да, от години в края на август винаги се намира, поне по южното. Първата вечер почваме с пържен, на другия ден е чорбата с добавено всичко, каквото има. За обичащите хрущял е чудна.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X