Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Желаещи за водолазен курс :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Желаещи за водолазен курс :)

    Здравейте колеги,
    от бая време се мераклисвам да изкарам такъв курс, ама все нещо се оплесква- пари, време и т.н.
    Сега твърдо се реших и се порастърсих малко. Намерих една фирма /няма да й казвам името/, тук в София, която провежда курсове и в момента. Целият курс е невъзможно да се изкара тук, защото задължително трябва да има и упражнения в морето.
    Аз лично го записвам сега,защото до лятото "я камилата я камиларя".
    Тоест сега се започва от нула на някой басейн,а лятото ще имаме няколко занятия на морето и там ще бъде и изпита.
    Издават и сертификат за правоспособност и по думите на момчето , с което говорих е валиден по цял свят.
    Мисля да карам за една звезда, можело обаче, едновременно с това да се изкара и за втора
    Цената на курса е около 400 лв. но със сигурност не мога да потвърда, защото чакам да ми се обадят за пълната информация.

    Та това е,ако има желаещ да "пускаме заедно мехури" /както се изразяват старите куета в бранша/ нека драсне един ред.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    До: Желаещи за водолазен курс

    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
    Здравейте колеги,
    от бая време се мераклисвам да изкарам такъв курс, ама все нещо се оплесква- пари, време и т.н.
    Сега твърдо се реших и се порастърсих малко. Намерих една фирма /няма да й казвам името/, тук в София, която провежда курсове и в момента. Целият курс е невъзможно да се изкара тук, защото задължително трябва да има и упражнения в морето.
    Аз лично го записвам сега,защото до лятото "я камилата я камиларя".
    Тоест сега се започва от нула на някой басейн,а лятото ще имаме няколко занятия на морето и там ще бъде и изпита.
    Издават и сертификат за правоспособност и по думите на момчето , с което говорих е валиден по цял свят.
    Мисля да карам за една звезда, можело обаче, едновременно с това да се изкара и за втора
    Цената на курса е около 400 лв. но със сигурност не мога да потвърда, защото чакам да ми се обадят за пълната информация.

    Та това е,ако има желаещ да "пускаме заедно мехури" /както се изразяват старите куета в бранша/ нека драсне един ред.
    Като ти кажат цената,кажи и аз може да се запиша.Това е много яко

    Коментар


    • #3
      До: Желаещи за водолазен курс

      Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
      Като ти кажат цената,кажи и аз може да се запиша.Това е много яко
      Ами предполагам, че като ми казаха окло 400, няма да се отметнат и да кажат двойна. Ще потвърдя като ми се обадят.

      П.С. Тази цена е за една звезда, за две може би ще е по-скъпо.
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #4
        До: Желаещи за водолазен курс

        Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
        Ами предполагам, че като ми казаха окло 400, няма да се отметнат и да кажат двойна. Ще потвърдя като ми се обадят.

        П.С. Тази цена е за една звезда, за две може би ще е по-скъпо.
        Даи малко инфо за тези звезди,че не съм наясно с тези неща

        Коментар


        • #5
          До: Желаещи за водолазен курс

          Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
          Даи малко инфо за тези звезди,че не съм наясно с тези неща
          Ти пък ако мислиш, че аз съм наясно..!?
          Това доколкото аз разбирам са нива /степени/. Лично аз ги опреличавам на категориите при шофьорските книжки- основата я взимаш и после трупаш стаж за осъвършенстване, но мога и да греша!? Нека каже някой по-запознат
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            До: Желаещи за водолазен курс

            Колеги, внимавайте с тия звезда да ги вземате ей така. То сигурно ако дадеш и някой лев отгоре някъде и още звезди могат да ти дадат.

            Има няколко по известни системи по които се водят водолазни курсове и се дават сертификати /звезди/ у нас. CMAS,PADI, NAUI. Има още поне 10 международни системи. Попрочетете малко тука ако искате http://www.bnaua.org това е сайта на Българската асоциация по подводна дейност има и линкове на разни клубове, които са към асоциацията

            Препоръчвам да карате курса на морето, защото тая теория, която ще я учите сега ще я забравите до лятото. Аз карах курса на арапя като съчетах почивката и курса в едно заниманията бяха по-няколко часа на ден като първия ден имаше 2 часа теория и после всеки ден час теория след това гмуркане. Цялата работа е 4-5 дни при тая заетост. Това е в общи линии за първите една две звезди. Инструкторите бяха много внимателни и прецизни. Имах шанс да се гмуркам с няколко различни инструктори и така да посвикна с различни хора. Обикновенно след това от същите клубове където карате курса може да наемате и екипировка на по-добри цени.

            За тия дето не са сигурни дали ще им хареса най-добре първо да си направят в някой водолазен център една подводна разходка за която не се изисква никаква сертификация и да се насладят на спокойствието на морското дъно. Сигурен съм, че после много ще се запалят.

            Най-добре изкарайте една звезда направете няколко гмуркане и като се почувствате по уверени ще карате другите.

            Коментар


            • #7
              До: Желаещи за водолазен курс

              Първоначално публикуван от dimbo Преглед на мнение
              Колеги, внимавайте с тия звезда да ги вземате ей така. То сигурно ако дадеш и някой лев отгоре някъде и още звезди могат да ти дадат.

              Има няколко по известни системи по които се водят водолазни курсове и се дават сертификати /звезди/ у нас. CMAS,PADI, NAUI. Има още поне 10 международни системи. Попрочетете малко тука ако искате http://www.bnaua.org това е сайта на Българската асоциация по подводна дейност има и линкове на разни клубове, които са към асоциацията

              Препоръчвам да карате курса на морето, защото тая теория, която ще я учите сега ще я забравите до лятото. Аз карах курса на арапя като съчетах почивката и курса в едно заниманията бяха по-няколко часа на ден като първия ден имаше 2 часа теория и после всеки ден час теория след това гмуркане. Цялата работа е 4-5 дни при тая заетост. Това е в общи линии за първите една две звезди. Инструкторите бяха много внимателни и прецизни. Имах шанс да се гмуркам с няколко различни инструктори и така да посвикна с различни хора. Обикновенно след това от същите клубове където карате курса може да наемате и екипировка на по-добри цени.

              За тия дето не са сигурни дали ще им хареса най-добре първо да си направят в някой водолазен център една подводна разходка за която не се изисква никаква сертификация и да се насладят на спокойствието на морското дъно. Сигурен съм, че после много ще се запалят.

              Най-добре изкарайте една звезда направете няколко гмуркане и като се почувствате по уверени ще карате другите.
              Колега, много си прав за всичко,което казваш.
              Системата,по която ще карам курса е CMAS, и повярвай ще си е напълно редовен. Аз имам някакви познания в тази област и знам,че с това шега не бива.
              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
              А+
              LZ1DRZ

              Коментар


              • #8
                До: Желаещи за водолазен курс

                Направете първото си гмуркане в Черно море, ако там ви хареса, гмуркането на всяка друга дестинация, ще ви се стори като сбъднат сън.

                Усещането под вода е невероятно!

                Ако някой се интересува ето и два от форумите в които се пише за "водолазене"

                Последно редактирано от Тихомир; 07-03-09, 16:56. Причина: непозволени линкове към чужди форуми

                Коментар


                • #9
                  До: Желаещи за водолазен курс

                  Черно море си е хубаво особенно горе след нос калиакра-поне на мен там много ми харесва има и потънал кораб на дълбочина за начинаещи. Само едно е демотивиращо по нашето черноморие като се влиза от брега особенно- "наслаждаваш" се на всякакви боклуци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Желаещи за водолазен курс

                    вярно е ,че нашето си е най-убаво но видимостта в нашето море е доста ограничена имал сам удоволствието да се топна в средиземно и разликата е огромна наистина
                    Успех с курса колега
                    888982949

                    Коментар


                    • #11
                      До: Желаещи за водолазен курс

                      Аз също съм се гмуркал два три пъти в Черно море и видимостта си беше много добра.Може да съм имъл късмет.
                      Успех с курса колега.
                      Константин Вълчанов.0888313247

                      Коментар


                      • #12
                        До: Желаещи за водолазен курс

                        Да,за курс по CMAS -една звезда е 400 лева.
                        Опитен и признат инструктор и добра екипировка,документация,подводни снимки и т.н...
                        Не мога да кажа повече или да пусна линк защото модераторите го орязват!
                        чао

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X