Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спининг риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Спининг риболов в Гърция

    Благодаря, колега. По принцип на дали ще помъкна жива стръв. На дали ще имам и време да пробвам. Идеята е да се позабавлявам малко. Така че това ще е моя риболов. Да си призная нямам търпение да пробвам.

    Колко дълги поводи ползвате и какви възли монофил към плетено и монофил към карабинерка. Предполагам, че импрувед албраид и импрувед клинч ще са достатъчно добри.

    Коментар


    • #17
      От: Re: Спининг риболов в Гърция

      Повод 1.2 до 1.5 метра. Тест в либри 20. диаметър в мм. 0.37. марка: http://www.seaguar.com/saltwater/fluorocarbon.html
      Възел плетено към повод :
      Възел повод към карабинка:
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • #18
        От: Спининг риболов в Гърция

        Всичко дотук казано е горе-долу добре, но възела от брейда/плетеняка/ към флуорото ще те предаде ако е олбрайт. Ще губиш и примамки при замятане. Този възел с прегъването на твърдия флуорокарбон започва да "дращи" по плетеното влакно в близост. Просто от опит и наблюдение го споделям. От три години ползвам fg knot и разликата е огромна. Или с бобинка за възели. Питай youtube за fg knot.
        И все пак се старай да не минава този възел през водачите при замятане. Дори този. За олбрайта хептен. Т.е. флуорото е достатъчно да е 40 -50 см. И да е 0,45-0,48 е още по-добре! А плетеняка да е 1,5PE/т.е. около 0,20мм, ама това не е вярно/.
        Peugeot 4007
        ex Nissan X-Trail 2.2 Di

        Коментар


        • #19
          Re: Спининг риболов в Гърция

          Благодаря. Гледах го този възел. Ще го пробвам, да си призная малко ми е странен, но казват, че много държи.

          Коментар


          • #20
            От: Спининг риболов в Гърция

            Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
            Всичко дотук казано е горе-долу добре, но възела от брейда/плетеняка/ към флуорото ще те предаде ако е олбрайт. Ще губиш и примамки при замятане. Този възел с прегъването на твърдия флуорокарбон започва да "дращи" по плетеното влакно в близост. Просто от опит и наблюдение го споделям. От три години ползвам fg knot и разликата е огромна. Или с бобинка за възели. Питай youtube за fg knot.
            Подкрепям донякъде. Само не се ориентирах в коя зона на плетеняка дращи повода.
            И да. Редно бе да предоставя на колегата да си избира между двата възела. Макар че и тук е малко като с Левски и ЦСКА. Аз лично ползвам и двата. Но на различни въдици с различно приложение. Fg knot обикновено ползвам при флуоро над 0,48 и плетеняк над РЕ2.
            Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
            И все пак се старай да не минава този възел през водачите при замятане. Дори този. За олбрайта хептен.
            Обикновено контрола върху правилното положение на примамките е по-добър когато твърдото флуоро е преминало през някои от водачите. Голяма част от воблерите имат системи от утежнения за добър кастинг и се налага "изтръскване" за да се подредят съчмите или да се отлепят магнитчетата. Тогава флуорото помага и дори предпазва от оплитане на плетеняка около изумените върхови водачи които имат някои пръчки. Не подценявам уменията и сръчността на колегата. Просто за първите стъпки с примамки различни от досега ползваните ми се искаше да му е най-лесно.
            Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
            Т.е. флуорото е достатъчно да е 40 -50 см. И да е 0,45-0,48 е още по-добре!
            При тази дължина и постановка няма проблем и да е по-дебело. Не че имам идея как ще се отрази на примамки от 6- 10 гр. А посочените дебелини на флуорото при мен са на пръчките за тежък спининг с акция 60гр. и влакна РЕ1.5-2. А на тролинг въдиците дължината на флуорото ми е два пъти и половина дължината на пръчката.
            Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
            А плетеняка да е 1,5PE/т.е. около 0,20мм, ама това не е вярно/.
            Препоръката на производителя на пръчката е PE0,6. Не съм сигурен каква е ползата от толкова дебел плетеняк.
            Считам, че ще е полезно да предоставиш още малко информация и обосновка на препоръките.
            След седмица съм в Гърция на проби и ще направя и аз допълнително тестове на споделеното от теб.
            Поздрави.
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • #21
              От: Спининг риболов в Гърция

              Най-важното е да си на вода по-често!
              Аз сега попрочетох на компа /че досега бях през тел/, че колегата пита за юли -август. И за въдицата, че е май Зога Шитено.
              През тези месеци спининга не е на такова ниво откъм слука , колкото през настоящия сезони цяла зима. Но каквото и когато- толкова. А за тази пръчка ми се чини , че ще понася 1,2 или1,5 , но не съм сигурен без да и видя характеристиките. Може и 0,6 да е. Тогава концепцията е малко по-различна, но с досегашните указания колегата ще се забавлява достатъчно.
              Честото ходене му е майката. Сега е сезона на хищниците по южните морета- има,а и кефа е голям. И спининга си е хоби, което ти се отблагодарява с движение и разнообразие на риби. Северна Гърция, поради близостта до БГ и наличието на доста нашенци , е по-обезрибена и замърсена. Но си заслужават местата по Халкидики , които споменаваш.
              Peugeot 4007
              ex Nissan X-Trail 2.2 Di

              Коментар


              • #22
                Re: Спининг риболов в Гърция

                Да колега. Шитено е 2.18. Плетеняка който навих ми казаха че отговарял на 0.16 но дефакто бил дебел колкото 0.18. Мерките които давате не ми говорят нищо. Плетеняка е Whiplash Crystal 110m - Berkley . Би трябвало да е по незабележим от цветните. На цвят си е бял. Флоркарбон имам 0.35 ще ми подарят 0.30.

                Знам че месеците в които ще съм на море не са подходящи, но колкото толкова. Целта е почивка за малкия, а риболова ще е между другото.
                Последно редактирано от Daniel; 15-11-16, 18:17.

                Коментар


                • #23
                  От: Спининг риболов в Гърция

                  Аз не разбирам. Ходя на риба 1-2 пъти годишно, напоследък на Халкидики. Доста воблери съм къпал там през август с никакъв успех.
                  Каквато и да е стръв и проста кукичка върши по-добра работа. Хващал съм лаврак на тесто за шарани, и разни други на хляб, на парче риба, но с воблер - никога нищо.
                  Племенника излавя зарганите с бомбарда, ама става в 5 часа, а аз не мога ... за едната риба
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Re: Спининг риболов в Гърция

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Да колега. Шитено е 2.18. Плетеняка който навих ми казаха че отговарял на 0.16 но дефакто бил дебел колкото 0.18.
                    Просто съм изумен на какви търговци си попаднал! Ами то ни едно от три не е това за което сте се договаряли. Пръчката объркаха... добре. И тази не е лоша. Макарата объркаха... пак добре. Не че е за тази пръчка ама айде. Ама плетеняка може и да се окаже пълен провал. Нито мерките му отговарят нито прехвалената невидимост нито здравината му. Ето ти и мнения от специализиран форум. Там го тестваха преди шест години и никой не повтори. https://www.nariba.com/forum/viewtop...?f=119&t=39777
                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Мерките които давате не ми говорят нищо. Плетеняка е Whiplash Crystal 110m - Berkley . Би трябвало да е по незабележим от цветните. На цвят си е бял. Флоркарбон имам 0.35 ще ми подарят 0.30.
                    Относно мерките ето ти малко инфо: http://www.fishing-tackle.bg/article...line-size.html
                    То
                    GPS системи https://www.easytracking.bg/
                    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Спининг риболов в Гърция

                      Да значи мойто е #1. За влакното, ще кажа след като го пробвам. Беше ясно че ще се цапа, но смятам че за гърция и море това отпада. Единственото което нямаше как да предвидя е колко вода пие. Здраве да е. Все ще изкара един сезон. По принцип в друго магазинче ми предлагаха още по голяма дайва.

                      Виж за мухарките си имах концепция. И много добре знаех какво ми трябва. Но тогава имах време да изчета много чужди форуми.

                      Арсенала който подготвих е:

                      DUEL Adagio 105 color-SHMT
                      Duel Adagio 105мм. 20гр. color SHSY
                      DUEL Adagio 105 color- SHIW

                      Daiwa Shoreline shiner R 120F color KATAKUSHI Z
                      DAIWA SLS Z VERTICE 97 S color ayu /15.5g./
                      Bassday - Log Surf - 124F 16гр color P103

                      Едно мини джигче 10 грама и 3 броя по 5 грама - оборудвани са асистанс куки.

                      Остана да отида и да видя дали ще хвана нещо
                      Последно редактирано от Daniel; 16-11-16, 15:25.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спининг риболов в Гърция

                        Може да опиташ край Вурвуру (Ситония) - на север до паркинга за лодки и на юг по скалите на Кариди. Рано сутрин и вечер там съм имал слука на едри хищници, но никога зарган на воблери, понякога само на чепаре за сафрид.
                        Имай предвид, че риболовът до 200 м от плажовете не е разрешен.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Спининг риболов в Гърция

                          За заргана доста се поинтересувах. Като цяло най си се лови с бомбарда. Но алтернативно ще го пробвам на мини джигове. Ще пробвам всички местенца за които се сетя.

                          Благодаря за инфото.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спининг риболов в Гърция

                            За разлика от другите хищници, при които изкуственяците се водят максимално бързо и неестествено, то стръвта за заргани трябва да се води бавно, да се спира и след удар да се засича.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Спининг риболов в Гърция

                              От .... лелеее не помня вече ама 10 години май са минали, ловя само с мухарка. Образовам се в момента за спининга, през живота си съм хванал 1 щука на блесна😀, задължително ще пиша за резултата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спининг риболов в Гърция

                                Може да пробваш комбинация от чепаре + пилкер/воблер, монтиран с вирбел, за да можеш лесно и бързо да го сменяш. Той ще ти служи за тежест. Идеята е, че той е хищник, който гони рибета.
                                За морски риболов често се ползват доста големи тежести, по 50-100 г, а едрият улов е много борбен. Затова пръчката трябва да е достатъчно здрава. Моята е Cormoran seacor, 270 cm, cw=40-150 g.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X