Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поздрав за рибарите /и не само/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Поздрав за рибарите /и не само/

    http://diger.ru/2007/10/29/udachnaja_rubalka.html

    Коментар


    • #47
      До: Поздрав за рибарите /и не само/

      Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
      Това е риболов на тон в Средиземно море. Най-вече италиянците ловят по този начин като набарат някое голямо стадо тон.

      Коментар


      • #48
        До: Поздрав за рибарите /и не само/

        Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
        Мисля,че Томаш има предвид не морския дракон а скорпидата/скорпион/.Това е различна риба от дракона и отровата в шиповете на перките не е толкова силна.При различните хора различно действа,явно е въпрос на организъм и поносимост.Винаги когато е топло времето през лятото,скорпидата се развива и въди много повече от например попчетата.Местообитанията им почти съвпадат,както и храната и когато почетата се изтеглят в по-хладни води остава тази риба и затова най-често се хваща от нея.Месото е превъзходно,също като на костура.Дере се и се обработва като него.Рисковете -някое друго убождане и съответното изтръпване или подуване на мястото.Който обаче знае ,че е алергичен към биоотрови или предполага по-добре да не пробва.
        Поздрави и наслука.
        Абсолютно съм съгласен с поста ти!!!
        Аз, последния път на Силистар се издух
        точно за три минути.
        Носете си антихистамини!!!!

        Коментар


        • #49
          До: Поздрав за рибарите /и не само/

          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
          Абсолютно съм съгласен с поста ти!!!
          Аз, последния път на Силистар се издух
          точно за три минути.
          Носете си антихистамини!!!!
          Във връзка с тези "бодящи", но и вкусни риби /дракон, скорпид, морска котка(лисица)/ в оборудването на риболовеца задължително следва да присъстват някои специални приспособления, които гарантират предотвратяването на подобни неприятни изживявания. Не на последно място стои въпросът дали се лови от лодка или от брега/съответно под водата/, а също така дали риболовецът е сам или не. На базата на това следва създаване на организация/планиране/ на мероприятието и тогава нещата "заспиват". Държа да отбележа, че при създаването на организация риболовът е и по-продуктивен - когато кълве истински.

          Коментар


          • #50
            До: Поздрав за рибарите /и не само/

            [quote=elefant65;488963]... в оборудването на риболовеца задължително следва да присъстват някои специални приспособления, които гарантират предотвратяването на подобни неприятни изживявания.
            Колега, би ли споделил какви по-точно?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X